Reklama
Reklama
Reklama

To jeszcze nie koniec wzrostów na stacjach! Paliwa dalej w górę. Druga połowa listopada zaskoczy

To już dziś! Zgodnie z prognozami ekspertów rynku paliwowego właśnie dziś mamy być świadkami sporych zmian cen. Druga połowa listopada przyniesie nam zwyżki cen benzyny, oleju napędowego oraz autogazu. Przez ostatnie dni, a nawet tygodnie obserwowaliśmy spore redukcje cen, ale wynikały one głównie z obniżek marż i kosztów właścicieli stacji benzynowych.

To jeszcze nie koniec wzrostów na stacjach! Paliwa dalej w górę. Druga połowa listopada zaskoczy
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Spis treści

  1. Prognoza analityków rynku paliwowego

    Jak donoszą eksperci możliwości jakie nam zaoferowano powoli dobiegają końca, co może przełożyć się na wyższe koszty dla kierowców.

    Prognoza analityków rynku paliwowego

    Zgodnie z przewidywaniami ekspertów rynku paliwowego (e-petrol) średnie ceny paliw mogą rosną w bieżącym tygodniu, tj. 17-23 listopada. Średnia ceny PB95, która wynosi dziś średnio 5,92 PLN/l może umocnić się do nawet 5.99 złotych za litr. 

    Jeśli chodzi o olej napędowy, diesla, którego średnia cena wyliczona została na dziś w okolicach 6.09 PLN możemy spodziewać się wzrostu ceny o nawet 10 groszy! Jeśli prognoza się sprawdzi ON może kosztować 6.19 PLN/l.

    Nie inaczej pokazują prognozy cen autogazu. Na dzień dzisiejszy 1l paliwa kosztuje 2,59 złotych za litr. Jeśli prognozowane poziomy zostaną osiągnięte może on kosztować nawet 2,66 PLN/l! 


     

    to jeszcze nie koniec wzrostow na stacjach paliwa dalej w gore druga polowa listopada zaskoczy grafika numer 1to jeszcze nie koniec wzrostow na stacjach paliwa dalej w gore druga polowa listopada zaskoczy grafika numer 1

     

    Reklama

    Listopad nie taki kolorowy… Od początku miesiąca obserwujemy zwyżki cen. Dopiero ostatni dni przyniosły wyczekiwaną przez kierowców ulgę od dalszych wzrostów. Mało tego, - marże rafineryjne w Europie i Azji wzrosły początkiem miesiąca do najwyższych poziomów od 2 lat! 

    Produkcja ropy państw OPEC+ rośnie, co może według prognoz doprowadzić zamiast do nadpodaży, zamiast deficytu jakiego oczekiwano jeszcze niedawno. 

    Spadek cen na stacjach w ostatnich dniach odbył się kosztem marż operatorów rynku detalicznego. Kierowcy muszą się jednak liczyć z tym, że ta przecena miała incydentalny charakter, bo nie ma już przestrzeni do dalszych obniżek. Zarówno 95-oktanowa benzyna, jak i olej napędowy kosztują więcej niż na początku miesiąca" - podsumowali eksperci w ostatnim komentarzu. 

     


    Wiktoria Gut

    Wiktoria Gut

    Od 2021 roku redaktor portalu FXMAG. Regularnie publikuje artykuły na temat finansów osobistych oraz rynku walutowego.  Skupia się na dostarczaniu praktycznych porad dotyczących zarządzania finansami, oszczędzania, inwestowania. Tworzy zestawienia produktów bankowych, by ułatwić podejmowanie świadomych decyzji.

    Obserwuj autoraLinkedIn


    komentarze

    Komentarze

    Sortuj według:  Najistotniejsze

    • Najnowsze
    • Najstarsze

    Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję

    Reklama
    Reklama

    Najnowsze

    Polecane