Reklama
Kurs euro:  4.34
Kurs dolara:  4.04
Kurs funta:  5.15
Kurs franka:  4.57
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1100
Kurs euro:  4.34
Kurs dolara:  4.04
Kurs funta:  5.15
Kurs franka:  4.57
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1100

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Akcje NewConnect
SymbolNazwaOtwarcieMaxMinKursZmianaWolumenObrótData

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie sprawdzić cenę akcji?

FAQ arrow
Aktualne notowania akcji możesz sprawdzać w zakładce Notowania > Akcje GPW. Ceny akcji zgodnie z wymogiem warszawskiej giełdy podawane są z 15 minutowym opóźnieniem. Bieżące dane bez opóźnienia dostępne są w ramach kont maklerskich za pomocą których możesz bezpośrednio kupować bądź sprzedawać akcje notowane na warszawskim parkiecie. W zakładce notowania oprócz ceny akcji sprawdzisz również podstawowe informacje na temat konkretnej spółki, jej akcjonariat, komunikaty ESPI/EBI, ostatnie wiadomości, dane finansowe, a także statystyki dotyczące kursu cen akcji.

Jak notowane są akcje na GPW?

FAQ arrow
Ceny akcji notowanych na GPW zmieniają się od poniedziałku do piątku w godzinach sesji giełdowej, czyli od godziny 9:00 do 17:00. W tym czasie mając otwarte konto maklerskie możesz dokonywać transakcji, kupując lub sprzedając konkretne akcje. Większość spółek notowanych jest w tzw. systemie ciągłym, tzn. transakcje zawierane są na podstawie zleceń, które przyjmowane są na bieżąco aż do zamknięcia sesji. Do transakcji dochodzi wtedy gdy cena i liczba akcji oferty kupującego i sprzedającego są ze sobą zgodne.

Jak kupować akcje na giełdzie?

FAQ arrow
Żeby móc kupić akcje na giełdzie potrzebujesz posiadać otwarte konto maklerskie. Samo założenie konta maklerskiego nie jest problematyczne i zajmuje maksymalnie do kilku minut. W celu wybrania najlepszego domu maklerskiego skorzystaj z NASZEGO RANKINGU. Po założeniu konta konieczne jest jego zasilenie. Nie ma minimalnych kwot wpłaty dlatego na konto maklerskie przelej te środki, które chcesz przeznaczyć na inwestycję. Żeby kupić akcje musisz złożyć odpowiednie zlecenie zakupu poprzez platformę domu maklerskiego. Jeżeli to twoja pierwsza transakcja to koniecznie zapoznaj się z naszym bezpłatnym kursem “Kurs inwestowania w akcje”.

Jak inwestować na giełdzie GPW?

FAQ arrow
Żeby skutecznie inwestować na giełdzie musisz posiadać odpowiednią wiedzę. Na giełdzie stoisz przed zadaniem wyboru tych aktywów, które będą z czasem zyskiwały na wartości. Żeby to oszacować skorzystać możesz z analizy fundamentalnej oraz analizy technicznej. Jeżeli to twoje pierwsze kroki z giełdą to koniecznie powinieneś zacząć od pozyskania podstawowej wiedzy na temat tego jak działają spółki notowane na GPW, czym jest analiza fundamentalna, czym jest analiza techniczna i jak wygląda budowanie strategii. Oczywiście możesz wybrać też bardziej pasywny sposób inwestowania w postaci regularnego kupowania funduszy pasywnych tzw. ETFów, które dadzą Ci ekspozycję na szerszą część rynku. Żeby jednak dostosować odpowiednio strategię do własnych potrzeb najpierw powinieneś skupić się na pozyskaniu odpowiedniej wiedzy. Jeżeli szukasz materiałów edukacyjnych w postaci wideo to zapraszamy na nasz Youtubowy kanał FXMAG.

Czy na akcjach można stracić?

FAQ arrow
Na akcjach możesz stracić. W skrajnych przypadkach twoja strata może wynieść dokładnie tyle ile zainwestowałeś. W przypadku gdy skorzystasz z instrumentów finansowych, które mają wbudowany w sobie mechanizm dźwigni finansowej straty mogą przekroczyć wielkość zainwestowanego kapitału. Jeżeli jesteś osobą początkującą to zdecydowanie swoją uwagę na początek powinieneś skupić na prawdziwych akcjach, na których maksymalna strata przy zakupie może wynieść wielkość zainwestowanego kapitału. Żeby ograniczyć ryzyko możesz dokonać dywersyfikacji, a także skorzystać ze zleceń, które ograniczać będą potencjalną stratę.

Ile trzeba mieć pieniędzy żeby inwestować na giełdzie?

FAQ arrow
Nie ma minimalnego limitu pieniędzy żeby inwestować na giełdzie. Jeżeli nie dysponujesz dużym kapitałem to z powodzeniem możesz inwestować regularnie małe kwoty po to, żeby z czasem zbudować duże rynkowe portfolio. To mogą być środki rzędu chociażby 100 złotych miesięcznie. Najważniejsza w takim wypadku będzie regularność oraz dyscyplina. Efekt uzyskasz w długim terminie dlatego tym bardziej nie powinieneś się zrażać na ewentualne wyniki w krótkim terminie.

Zmień wersję jezykową