Reklama
Kurs euro:  4.28
Kurs dolara:  3.96
Kurs funta:  5.03
Kurs franka:  4.33
Dane z Polski:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Bp95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088
Kurs euro:  4.28
Kurs dolara:  3.96
Kurs funta:  5.03
Kurs franka:  4.33
Dane z Polski:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Bp95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

kurs złotego

Polskę ogarnęło amerykańskie święto konsumpcjonizmu. Czy możemy spodziewać się Black Friday'owych przecen również na walutach? Kurs euro do złotego EURPLN należy do jednych z najbardziej stabilnych kursów. Wąski korytarz, w którym porusza się kurs euro do złotego powoduje, że rzadko kiedy inwestorzy indywidualni doszukują się tradingowych okazji na tej egzotycznej parze. Czy w końcu przełamana zostanie tendencja boczna i euro będzie kosztowało mniej niż 4.27 złotego?

 

Sytuacja techniczna kursu euro do złotego

Spoglądając na wykres kursu euro do złotego EURPLN nie sposób nie odnieść wrażenia, że ktoś zapomniałem o tej parze walutowej. Niespełna 9 groszowa konsolidacja z ostatnich tygodni uśpiłaby czujność nawet największego rynkowego twardziela. Jeszcze podczas sesji poniedziałkowej mogliśmy liczyć na atak i wybicie górą poziomu 4,3450, a zaledwie 3 sesje później kurs euro do złotego EURPLN zanurkował do trendowego minimum (okolice 4,28).

Kurs euro do złotego w wąskiej konsolidacji

Kurs euro do złotego w wąskiej konsolidacji
 

Reklama

Kurs euro do złotego z zaznaczoną wąską konsolidacją, która utrzymuje się na EURPLN przez ostatnie miesiące

 

Kiedy pojawią się kluczowe rozstrzygnięcia dla kursu euro do złotego 

Dzisiejsza sesja jest specyficzna, przede wszystkim dlatego, że w niewielkim stopniu uczestniczą w niej inwestorzy z USA. To powoduje, że przy niższym wolumenie mogą pojawić się przełamania istotnych poziomów. Kurs euro do złotego głównie znajduje się pod wpływem dwóch instytucji: EBC oraz RPP. Co ciekawe o ile w miarę przewidywalne są działania EBC, o tyle podejmowane decyzje na temat stóp procentowych w Polsce bywają niezrozumiałe.

Pamiętać należy, że to Rada Polityki Pieniężnej jeszcze w ubiegłym miesiącu przekazała informacje, że do 2020 roku nie przewiduje podwyżek stóp procentowych. Dla kursu złotego to może skończyć się fatalnie. Już teraz banki centralne przygotowują się na kryzys finansowy sukcesywnie zwiększając stopy procentowe.

Brak reakcji RPP w przypadku kursu euro do złotego może wywołać mało przewidywalne reakcje. Nie możemy wykluczyć, że do przynajmniej chwilowego przełamania tendencji bocznej kursu euro do złotego EURPLN dojdzie w najbliższych 2-3 miesiącach.

 

Kurs euro do złotego - ewidentne wyciąganie

Dlaczego nie powinniśmy się spodziewać wyłamania w najbliższych tygodniach? Kurs euro do złotego EURPLN już na niższym interwale sygnalizuje wyhamowanie spadków. Wystarczy zobaczyć jak wykres EURPLN zostawia po sobie długie dolne cienie. Kurs euro do złotego z impasu nie wyrwie się w najbliższym tygodniu.

Reklama

 Kurs euro do złotego wyciąganie ważnych poziomów

Kurs euro do złotego wyciąganie ważnych poziomów

Kurs euro do złotego z zaznaczonymi momentami wyciągania kursu i wyhamowywania spadków

Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest utrzymanie się kursu euro do złotego i odbicie z okolic 4,27 w okolice 4,30.

Czytaj więcej