Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Znamy już ostateczną cenę akcji w ofercie publicznej (IPO) Play

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Wiemy już, jaka będzie ostateczna cena akcji oferowanych przez Play. Drugi największy operator telekomunikacyjny w Polsce ogłosił ostateczną cenę oferowanych przez siebie akcji.

 

Pierwsza Oferta Publiczna Play

Play przeprowadza swoją Pierwszą Ofertę Publiczną (IPO), w związku z zamiarem wejścia na GPW w Warszawie. Jak informowaliśmy wcześniej, debiut Play na Giełdzie miałby się odbyć pod koniec lipca. Przewidywany pierwszy dzień notowania akcji Spółki na GPW to 27 lipca 2017 r.

Jak poinformowała Spółka, jest to największa oferta publiczna na polskiej giełdzie nie licząc ofert prywatyzacyjnych oraz jedna z pięciu największych ofert pierwotnych na polskim rynku w ogóle. Ponadto jest to największa IPO przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego w Europie od czerwca 2015 r.

Reklama

Przypomnijmy, że na Giełdę miałaby wejść PLAY Communications S.A., będąca właścicielem 100% udziałów w P4 sp. z o.o.

 

Ostateczna cena akcji Play w IPO

Jak poinformowano, cena oferowanych akcji wyniesie 36 zł za jedną akcję. W przypadku uprawnionych pracowników, wyniesie ona 30,6 zł. Cena dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych jest taka sama. Około 0,1% akcji zostało przeznaczonych dla uprawnionych pracowników, około 4,9% dla inwestorów indywidualnych, natomiast około 95% dla inwestorów instytucjonalnych.

Łączna wartość oferty miałaby wynieść według Spółki 4,4 mld zł, przy założeniu pełnego wykonania opcji dodatkowego przydziału akcji oraz braku transakcji stabilizujących bądź też 4,0 mld zł bez opcji dodatkowego przydziału. Kapitalizacja rynkowa Play ma wynieść 9,1 mld zł.

Po zakończeniu IPO (przy założeniu pełnego wykonania opcji dodatkowego przydziału oraz emisji nowych akcji), free float Spółki miałby kształtować się na poziomie ok. 47,9%. Free float oznacza akcje znajdujące się w wolnym obrocie. Generalnie rzecz ujmując, im wyższa wartość free float, tym lepiej dla rynku, gdyż większa jest płynność akcji.

Reklama

 

Zainteresowanie akcjami Play

Spółka poinformowała również, że popyt ze strony inwestorów indywidualnych oraz uprawnionych pracowników wyniósł ok. 18 mln akcji, w związku z czym mamy do czynienia z nadsubskrybcją w wysokości ok. 193%.

Wśród zainteresowanych akcjami Play znalazła się giełdowa spółka Impera Capital, która dokonała zapisu na 80 tys. akcji.

 

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Kamil Marszycki

Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.


Reklama
Reklama