Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Play rozpoczyna IPO - debiut giełdowy już pod koniec lipca?

|
selectedselectedselected
Play rozpoczyna IPO - debiut giełdowy już pod koniec lipca? | FXMAG INWESTOR
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Szykuje się jeden z najciekawszych debiutów giełdowych ostatnich lat. Na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, prawdopodobnie zagości już wkrótce Play.

 

Gorący lipiec na giełdzie

Czy sprawdzaliście długoterminową prognozę pogody? Giełdowi meteorolodzy sugerują, że końcówka lipca może rozgrzać parkiet do czerwoności. Wszystko za sprawą zamiaru wejścia na Giełdę PLAY Communications  S.A., będącej właścicielem 100% udziałów w P4 sp. z o.o.

O zamiarze wejścia Play na główny parkiet GPW informowaliśmy w ubiegłym miesiącu. Lipiec upłynie pod znakiem Pierwszej Oferty Publicznej (IPO) Play. Przy założeniu sprzedaży wszystkich akcji po cenach maksymalnych, Play miałby uzyskać nieco ponad 5,2 mld zł (czyli nieznacznie mniej niż wynikałoby z większości doniesień medialnych, które podają 5,3 mld zł) .

 

Kiedy debiut giełdowy Play?

Reklama

Do wiadomości publicznej został dziś podany prospekt emisyjny Play. Spółka miałaby zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie 27 lipca 2017 r. Należy jednak pamiętać, że jest to jedynie planowana data debiutu. Przydział akcji natomiast, miałby nastąpić do 20 lipca 2017 r.

 

Dobra wiadomość dla pracowników

W ramach IPO, pracownicy Play będą mieli możliwość zakupu akcji na preferencyjnych warunkach, które mają jednak pewne obostrzenia. Uprawnieni pracownicy, będą mogli kupić akcje Spółki z 15% dyskontem. Ograniczona do 668, została maksymalna liczba akcji przypadających na pracownika. Daje to niemal 25 tys. zł wartości akcji, które może kupić pracownik. Ponadto pracownicy będą zobowiązani do niesprzedawania akcji przez rok od momentu debiutu Play.

 

Wyniki finansowe Play

Przy okazji publikacji prospektu emisyjnego Play, dowiedzieliśmy się nie tylko o przychodach Spółki, ale także o wynikach finansowych netto za ostatnie lata. W 2014 r. Spółka uzyskała wynik finansowy na poziomie 498,9 mln zł. W 2015 r. było to 550,3 mln zł, a w 2016 r. 712 mln zł. Tę bardzo dobrą dynamikę burzą jednak wyniki za I kwartał 2017 r., zgodnie z którymi Spółka uzyskała 18,5 mln zł zysku netto w stosunku do 136,9 mln zł zysku netto za I kwartał 2016 r. Dane kwartalne nie zostały jednak zbadane, więc mogą być obarczone błędem.

 

Reklama

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Kamil Marszycki

Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.


Reklama
Reklama