Reklama
Kurs euro:  4.34
Kurs dolara:  4.04
Kurs funta:  5.14
Kurs franka:  4.57
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1100
Kurs euro:  4.34
Kurs dolara:  4.04
Kurs funta:  5.14
Kurs franka:  4.57
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1100

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Rafał Zaorski pozbywa się akcji spółki Jacka Bartosiaka? Kupcem znany ekspert gamedev

|
selectedselectedselected

Wygląda na to, że Rafał Zaorski postanowił sprzedać akcje spółki Jacka Bartosiaka. Firma ta pod nadzorem geopolityka przygotowuje nową grę strategiczną. Czyżby słynny spekulant zarobił już swoje i spienięża inwestycję, czy może to pilna potrzeba pozyskania kapitału?

Rafał Zaorski pozbywa się akcji spółki Jacka Bartosiaka? Kupcem znany ekspert gamedev
Rafał Zaorski, Jacek Bartosiak
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop
  • Ile akcji Noobz from Poland miał Rafał Zaorski?
  • Kto zakupił akcje Noobz?
  • Co to jest Play of Battle, gra Jacka Bartosiaka?

 

Rafał Zaorski sprzedaje akcje spółki Bartosiaka? Nabywcą znany inwestor

Możliwe, że Rafał Zaorski pozbywa się akcji spółki przygotowującej grę firmowaną przez Jacka Bartosiaka. Chodzi o sprzedaż udziałów w firmie Noobz from Poland, która przygotowuje grę Play of Battle.

Kupcem akcji Noobz from Poland jest Agio Smart Money FIZ zarządzany przez Pawła Sugalskiego, znanego polskiego inwestora i eksperta branży gamingowej.

W piątek 24 maja dowiedzieliśmy się, że Agio Smart Money zarządzany przez Pawła Sugalskiego nabył pakiet 14,99% akcji Noobz From Poland. Transakcja ta opiewała na około 2,9 mln PLN.

Reklama

Nie jest pewne, że to Rafał Zaorski sprzedał pakiet akcji Noobz from Poland. Jednak wszystko wskazuje na to, że był to właśnie on. Spekulant posiadał pakiet o podobnej wartości (niecałe 13%) co transakcja Agio Smart Money (pakiet 15%).

Wcześniej, Rafał Zaorski nabył akcje Noobz from Poland jeszcze w lutym 2022 roku. Zakupił on wówczas około 105,6 tys. akcji spółki i objął pakiet 7% walorów firmy. Potem, dokupił akcji Noobz zwiększając pakiet do nieco ponad 200 tys. akcji i łącznie miał już blisko 13% udziałów.

W lutym 2022 roku Zaorski nabywał pierwsze akcje Noobz gdy kurs był w okolicach 19 PLN. Teraz, pod koniec maja 2024 roku, jest to około 12,30 PLN. 

 

Czytaj również: Rafał Zaorski i TJS na celowniku KNF. Kontynuacja afery na GPW z 2018

 

Reklama

Wykres: Kurs akcji Noobz from Poland

NEWCONNECT_DLY:NOB Chart Image by FXMAG-CHART

NEWCONNECT_DLY:NOB Chart Image by FXMAG-CHART
Źródło: TradingView.

 

Co to Play of Battle? Czym jest gra Jacka Bartosiaka?

Play of Battle to strategiczna gra komputerowa produkowana przez spółkę o podobnej nazwie utworzoną przez Jacka Bartosiaka, George’a Friedmana i Zbigniewa Pisarskiego.

Twórcą gry jest studio Noobz from Poland, które ma już doświadczenie w produkcji gier o tematyce wojennej. Między innymi jest to gra Total Tank Simulator.

Reklama

Według zapowiedzi, Play of Battle ma ujrzeć światło dzienne w 2026 roku. Gra nie będzie czystym RTS, a będzie czerpać również z segmentu “grand strategy”, czyli “wielkich strategii”. W grze zarządzamy swoim państwem z poziomu mapy świata, która ma przypominać “War Roomy” czy nowoczesne centra dowodzenia.

Obiecywana jest realistyczna grafika, dynamiczne oświetlenie i wiele szczegółów. Osoba Jacka Bartosiaka bez wątpienia nadaje rangi tytułowi z uwagi na internetową rozpoznawalność eksperta geopolitycznego.

O grze wypowiedział się również Norman Davies, znany historyk i autor wielu książek w tematyce dziejów Polski.

 

Myślę, że taka gra może naprawdę wstrząsnąć światem gier strategicznych. - czytamy w wypowiedzi Normana Daviesa na stronie gry Play of Battle.

Reklama

 

Z zapowiedzi przedstawionych przez spółkę wiemy, że akcja gry Play of Battle tworzonej przez Noobz from Poland toczyć się będzie w latach 2008-2025. Fabuła poruszać się bedzie wokół rywalizacji geopoliycznch mocarstw, konfliktach nowej generacji i konkurencji technologicznej.

W skrócie: to co fani Jacka Bartosiaka lubią najbardziej. Będzie również o wojnach prowadzonych przez Rosję oraz o inwazji na Ukrainę.

 

Zobacz również: Rafał Zaorski kończy shorta na Bitcoin. Nie będzie 80 mln PLN - klapa odważnego zagrania

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji

Reklama

Czytaj dalej