Reklama
Kurs euro:  4.34
Kurs dolara:  4.04
Kurs funta:  5.15
Kurs franka:  4.57
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1100
Kurs euro:  4.34
Kurs dolara:  4.04
Kurs funta:  5.15
Kurs franka:  4.57
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1100

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Rafał Zaorski kończy shorta na Bitcoin. Nie będzie 80 mln PLN - klapa odważnego zagrania

|
selectedselectedselected

Bitcoin miał mocno potanieć, a Rafał Zaorski miał zgarnąć nawet 20 mln USD. Wielkich pieniędzy jednak nie będzie, a może będzie i pewna strata. Głośny spekulant zamknął szorta na BTC bez powodzenia.

Rafał Zaorski kończy shorta na Bitcoin. Nie będzie 80 mln PLN - klapa odważnego zagrania
Rafał Zaorski
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop
  • Jak wyglądała ostatnia przygoda Rafała Zaorskiego z shortowaniem Bitcoina?
  • Jaki pomysł i plany miał spekulant?
  • Jak finalnie zakończyło się zagranie Zaorskiego?

 

 

Rafał Zaorski zamknął shorta na Bitcoin. Czy jest strata?

Rafał Zaorski zamknął głośnego w ostatnich tygodniach “shorta” na bitcoinie. Wygląda na to, że znany spekulant mógł nawet ponieść na nim stratę, choć początkowo kierunek przewidział poprawnie. Jednak w tradingu liczy się finalnie rezultat.

Pozycję krótką zakończył bowiem na poziomie 65,8 tys. USD, wynika z jego wpisu na platformie X. Pierwszego shorta zajął przy BTC po 66,4 tys. USD, ale zwiększał go jeszcze po około 62 tys. USD oraz 64 tys. USD.

Reklama

 

 

Teraz 65800 BTC BE - odpuszczam shorta branego od 66400 na BTC, dzisiejsza sesja i brak odwrotu zanegował scenariusz. Do kolejnego strike na BTC - pewnie niedługo. - stwierdził Rafał Zaorski.

 

Reklama

 

Miało to być zagranie, które według jego szacunków miało przynieść mu nawet 20 mln USD, czyli około 80 mln PLN. O wielkich pieniądzach nie ma jednak mowy, co zweryfikował rynek.

 

 

Inwestor zajął pozycję krótką na bitcoinie w dniu 22 kwietnia, czyli ponad trzy tygodnie temu, gdy kurs BTC/USD był notowany po 66,4 tys. USD, wynika z informacji, jakie możemy wyczytać z jego wpisu na X:

Reklama

 

Ostatnia szansa na sprzedaż bitcoina po dobrej cenie - 66400. - czytamy w na profilu X Rafała Zaorskiego (tweet oryginalnie w języku angielskim).

 

 

Rafał Zaorski przez tygodnie przekonywał na X (dawniej Twitter), że rozgrywany przez niego short to wyjątkowe zagranie. Wystarczy spojrzeć na wpisy takie jak ten:

Reklama

 

Wystarczy, że pstryknę palcem i 50% wartości twoich bitcoinów zostanie wymazane. BTC wkrótce mniej niż 50 000 może nawet mniej niż 40 000 - czytamy we wpisie popularnego “Zaora” z 25 kwietnia.

 

 

Lub ten, w którym sugerował, że wierzącym w rychłą zwyżkę kursu najpopularniejszej kryptowaluty wkrótce przyda się nowy element odzienia: 

Reklama

 

 

Wygląda na to, że początkowo Rafał Zaorski miał rację przewidując kierunek kursu bitcoina. Zamiast kontynuacji trendu wzrostowego był spadek, a notowania kryptowaluty sięgnęły dołka w okolicach 56,5 tys. USD w dniu 1 maja 2024 roku.

Jednak nie ma mowy o zapowiadanych przez niego poziomach w okolicach 50 tys. USD, 40 tys. USD czy nawet “dotknięcia 3 z przodu”, co miałoby sugerować zniżkę poniżej 40 tys. USD.

 

Czytaj również: Notowania bitcoin idą w górę, co zrobi z kryptowalutowym szortem Rafał Zaorski

Reklama

 

Na poniższym wykresie notowań bitcoina pionową linią zaznaczony jest dzień zajęcia pozycji krótkiej na BTC przez Rafała Zaorskiego, a także linią poziomą poziom startu “shorta”, jaki wskazał w swoim wpisie z 22 kwietnia (66,4 tys. USD). Pamiętajmy, że potem zajął również krótką pozycję po około 62 tys. USD.

 

Źródło: tradingview.com

Reklama

 

Gdy notowania Bitcoina odbiły w górę w pierwszych dniach maja od lokalnego dna na 56,5 tys. w kierunku 64 tys. USD, to Rafał Zaorski przekonywał swych fanów na Twitterze, że to tylko “pułapka na byki” (ang. bull trap), co miałoby oznaczać fałszywe wybicie i kontynuację spadków.

 

To będzie piękny bull trap #btc. - pisał Rafał Zaorski 6 maja.

 

Reklama

 

Dwa dni później spekulant głosił, że spodziewany jest powrót ceny BTC poniżej 60 tys. USD i lokalne dno będzie na 55 tys. USD. Ten scenariusz nie zrealizował się, a kurs BTC/USD nie dotarł nawet do 60 tys. USD. Wieczorem 14 maja, Rafał Zaorski zamknął krótką pozycję.

 


 

Z jednej strony, trzeba przyznać, że Rafał Zaorski miał nosa przewidując kierunek zniżki notowań BTC/USD w dniu 22 kwietnia. Faktycznie, kurs BTC/USD osunął się przerywając byczy trend.

Reklama

Jednak to tylko połowa racji (czyli w rezultacie jej rynkowy brak), ponieważ spadki nie dotarły do zamierzonych poziomów. W rezultacie, trader przetrzymał pozycję i w gruncie rzeczy wyszedł na zero, a może nawet poniósł stratę.

Sprawa krótkiej pozycji na BTC z ostatnich dni jest o tyle kontrowersyjna, że niektórzy twierdzą, iż Zaorski nie grał wyłącznie za własne pieniądze. Krążą pogłoski, że gra on za pieniądze od inwestorów, którzy ulokowali je w BSB Coin. To kryptowaluta, której twórca jest sam Rafał Zaorski.

 

Zobacz również: Kłamstwo wielkiego banku! Nazywali Bitcoin piramidą i oszustwem. Potem kupili ogromne ilości BTC

 

 

Reklama

 

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji

Reklama

Czytaj dalej