Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kurs dolara kanadyjskiego do jena japońskiego kończy korektę - analiza wykresu CADJPY

|
selectedselectedselected
Kurs dolara kanadyjskiego do jena japońskiego kończy korektę - analiza wykresu CADJPY | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Początek roku, jak i większość poprzedniego to umocnienie dolara kanadyjskiego. Ruch ten można podzielić na kilka faz opisanych wzrostowymi liniami trendu. Ostatnia z nich jest agresywnie skierowana do góry, co wskazuje na dużą determinację popytu. Potwierdza to średnia krocząca MA50, która próbuje dogonić ostatnie świece.

Kwiecień zapisze się na tym wykresie jako okres korekty. Jej długość to 180 pipsów i jest podobna, ale jednak krótsza od innych faz wtórnych widocznych na wykresie. Te zależności widać dzięki naniesionym wartością cyfrowym, jak i mierzeniu kierunkowemu Fibonacciego. Sugeruje to dalsze wzrosty CAD, szczególnie że cena 86.70 pełniła już w przeszłości funkcję wsparcia.

Opór można wyznaczyć 2,5 figury wyżej. Jest to miejsce ważne nie tylko dla inwestorów analizujących wykres D1, ale i tygodniowy.

Wskaźnik stochastyczny zawitał blisko strefy wyprzedania. W poprzednich tego typu przypadkach w istniejącym trendzie wzrostowym była to zapowiedź zakończenia korekty. Cena 86.70 broni się dzielnie wiec atak na nowe szczyty wydaje się realny i powinien być traktowany jako pierwszorzędny scenariusz.

Lekką niepewność wnosi oscylator RSI, który przełamał swoją dotychczasową tendencję i znajduje się pośrodku amplitudy swoich wahań. Nie przesądza to o zmianie sentymentu, ale może stanowić przysłowiowe żółte światło. Dopiero przełamanie wsparcia 86.70 zwiększyłoby szanse podaży na większą przecenę Kanadyjczyka.

Reklama

CADJPY kończy korektę - 1CADJPY kończy korektę - 1

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Paweł Śliwa

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl


Tematy

Fibonacci notowania walutowe kurs CADJPY kurs dolara kanadyjskiego do jena kurs jena japońskiego Cad kurs jen japoński kurs ile kosztuje dolar kanadyjski kurs CAD CAD to PLN cena dolara kanadyjskiego dolar kanadyjski cena dolar kanadyjski kurs kurs dolar kanadyjski cena jena japońskiego kurs dolara kanadyjskiego prognoza cena dolara kanadyjskiego w polsce yen to euro yen to pln yen pln to yen jen japoński przelicznik jen japoński na pln kurs jen japoński jpy pln jpy to pln jpy waluta waluta jpy cad to jpy kurs dolara kanadyjskiego nbp kurs dolara kanadyjskiego wykres aktualny kurs dolara kanadyjskiegokurs dolara kanadyjskiego kantorkurs dolara kanadyjskiego w kantorach średni kurs dolara kanadyjskiego kursy dolara kanadyjskiego kurs dolara kanadyjskiego prognozy kurs dolara kanadyjskiego do zlotowki wartość dolara kanadyjskiego sprzedaż dolara kanadyjskiego kurs dolara kanadyjskiego kupno 1 dolar kanadyjski dolar kanadyjski symbol dolar kanadyjski pln 1 dolar kanadyjski ile to zł dolar kanadyjski nominały dolar kanadyjski do dolara amerykańskiego kursy walut dolar kanadyjski waluty dolar kanadyjski konto walutowe dolar kanadyjski dolar kanadyjski nbp dolar kanadyjski wykres dolar kanadyjski prognoza kurs jena japońskiego wykrescena jena japońskiego w kantorach kurs jena japońskiego nbp 1 jen japoński jen japoński symbol ile kosztuje jen japoński yen to dollar przelicznik yen yen pln yen to usd 1 pln to yen yen to zloty yen na zł 1 yen to pln cad pln cad waluta cad to usd online cad pln jpy jpy to usd gbp jpy investing usd jpy prognoza 1 pln to jpy kurs usd jpy 1 eur to jpy usd jpy wykres jpy to eur
Reklama
Reklama