Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Jeden z największych na świecie banków pozytywnie na temat bitcoina. Amazon uruchamia usługi związane z aktywami cyfrowymi NFT. Zakątek Kryptowalut

|
selectedselectedselected
Jeden z największych na świecie banków pozytywnie na temat bitcoina. Amazon uruchamia usługi związane z aktywami cyfrowymi NFT. Zakątek Kryptowalut | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Bitcoin wybił się na pięciomiesięczny szczyt, powracając do poziomów cenowych ostatnio widzianych w sierpniu 2022 roku, ponieważ dobra passa rynku kryptowalut w 2023 roku trwa. Bitcoin rozpoczął zeszły tydzień w okolicach 22 500 dolarów i wzrastał równomiernie przez cały tydzień, osiągając szczyt ponad 23 500 dolarów w weekend na platformie eToro. Obecnie jego cena oscyluje w okolicach 23 400 dolarów. Ethereum miał bardziej mieszany tydzień, z ceną rozpoczynającą w okolicach 1 625 dolarów przed spadkiem poniżej 1 525 dolarów w połowie tygodnia. Odzyskał te straty w ciągu kilku dni i jest obecnie notowany w okolicach 1 610 dolarów. 

 

Goldman Sachs niezmiennie pozytywny wobec bitcoina

Jeden z największych na świecie banków inwestycyjnych, Goldman Sachs, opublikował pozytywną informację na temat bitcoina, określając go jako jedno z najlepiej radzących sobie jak dotąd aktywów 2023 roku. 

Arkusz wyników rynkowych, opublikowany na Twitterze, pokazuje bitcoina przewyższającego wszystkie inne główne klasy aktywów, takie jak złoto, nieruchomości, rynki wschodzące i inne. Goldman Sachs ze swojej strony nie powiedział jednak, czy zwiększa swoją ekspozycję na kryptowalutę. 

Bitcoin radził sobie jak dotąd wyjątkowo dobrze w 2023 roku, rosnąc o prawie 43 proc. od 1 stycznia na platformie eToro. Od najniższego punktu w ubiegłym roku, osiągniętego 9 listopada 15 523 dolarów, wzrósł o nieco ponad 50 proc. 

Reklama

Co jest przyczyną tak dobrych wyników w stosunku do innych klas aktywów? Trudno powiedzieć i daleko nam jeszcze do całkowicie nowego rynku hossy. Jednak wraz ze zwrotem oczekiwań dotyczących inflacji i stóp procentowych, większość klas aktywów zatrzymała spadki zauważalne w 2022 r., ponieważ inwestorzy zaczynają zastanawiać się, co dalej z ich portfelami, po tym jak dojdzie do krachu związanego z podwyżkami stóp.

 

Aktywność on-chain Ethereum wysyła pozytywne sygnały

Wśród głośnych wzrostów cen eteru z 2023 roku, Ethereum wysyła inne sygnały, że sieć jest w doskonałej formie, zgodnie z raportem Beincrypto. Metryki, takie jak liczba adresów w sieci, osiągnęły rekordowe wartości, podczas gdy liczba codziennie sprzedawanych tokenów stale rośnie – z powrotem do poziomów ostatnio widzianych w lipcu 2021 roku. 

Więc co dalej dla ETH? W zeszłym roku bardzo oczekiwany The Merge przebiegł bez większych problemów, ale przy szczególnie niestabilnym rynku, korzyści z aktualizacji sieci nie były wyraźnie widoczne w cenie ETH. Jednak w 2023 roku zaczęło się to zmieniać, a istotne metryki, takie jak token zmieniający się w deflacyjny, zaczynają się teraz pojawiać. 

Według symulacji Ultra Sound Money, wzrost podaży Ethereum jest obecnie deflacyjny, a liczba tokenów w obiegu powoli maleje. Jest to wspierające dla ceny, zwłaszcza gdy wspomniane statystyki użytkowania wszystkie tykają w górę. Oznacza to, że mniej tokenów wykonuje więcej pracy w sieci, a to napędza popyt (a więc i cenę). 

 

Amazon uruchamia usługi związane z aktywami cyfrowymi, NFT

Reklama

Gigant e-commerce Amazon może rozważać uruchomienie własnego przedsiębiorstwa aktywów cyfrowych, w tym inicjatyw NFT – tak wynika z raportu w Blockworks. Według raportu wysiłki Amazon mogą obejmować pierwsze warstwy blockchain, gry oparte na blockchain, wymiany aktywów cyfrowych i aplikacje NFT. 

Podczas gdy Amazon nie jest całkiem "spóźniony na imprezę", rozwój ten został zapoczątkowany w ciągu ostatnich dwóch lat przez rynek kryptowalut. Ale cyfrowy gigant detaliczny okazać się dobrze usytuowany, aby wykorzystać pomysły już w grze, które ucierpiały w ciągu roku niestabilnych rynków, które utrudniły wysiłki rozwojowe.

Firma taka jak Amazon ma zasoby, aby przejść do obszaru, w którym widzi potencjalną rentowność. Ludzie powszechnie kojarzą firmę z zakupami online, ale jedną z najbardziej lukratywnych części jej działalności jest platforma hostingowa Amazon Web Services (AWS). Z tej perspektywy, przejście do przestrzeni Web3 ma całkowity sens i pozwoli firmie odkryć nowe obszary i zachować skórę w grze, jak rozwija się w ciągu najbliższych kilku lat.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Simon Peters

Simon Peters

Simon Peters jest analitykiem kryptowalut w eToro, ze szczegółową wiedzą na temat rynków i branży krypto. Pełniąc swoją funkcję w eToro, pomaga również klientom z dużym kapitałem w inwestowaniu w kryptowaluty. Simon jest absolwentem Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie i posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.

 


Reklama
Reklama