Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

ethereum price

„Ceny bitcoina i ethereum gwałtownie odbiły się w ciągu weekendu, wzrastając o ponad 10 proc. z dnia na dzień, po zeszłotygodniowej sprzedaży”.

Bitcoin, który spadł o ponad 20 proc. od swojego szczytu, odrobił 10 proc, aby zyskać wartość blisko 53 000 dolarów w poniedziałek rano, podczas gdy ethereum – który trzyma się lepiej niż bitcoin – jest teraz notowany tuż obok rekordowych szczytów".

„Zyski dla dwóch największych na świecie kryptowalut nastąpiły po ciężkiej sprzedaży w zeszłym tygodniu, która spowodowała, że część aktywów zniknęła z rynku".

„Niemniej jednak zaczyna się pojawiać między nimi rozłam. Według CoinMarketCap w zeszłym tygodniu indeks dominacji bitcoinów, który mierzy kapitalizację rynkową BTC w stosunku do szerszego rynku kryptowalut, osiągnął najniższy poziom 49,4 proc. Na początku 2021 r. było to 70,7 proc.".

Reklama

„W międzyczasie poziom ethereum wzrósł z 11 proc. do prawie 15 proc. od początku 2021 r., podczas gdy udział binance w całym rynku stale rośnie, z 0,7 proc. do 4,2 proc.".

Ethereum bije rekordy po osiągnięciu 1,5 biliona dolarów transakcji w I kwartale

„Jak pokazały najnowsze dane, sieć ethereum osiągnęła aż 1,5 biliona dolarów w transakcjach, więcej niż w poprzednich siedmiu kwartałach łącznie".

„Dane z Messari Research, internetowej bazy danych zawierającej informacje rynkowe i dane o kryptowalutach, wskazują oszałamiającą stopę wzrostu i sugerują, że Ethereum może do końca roku osiągnąć wartość transakcji oscylującą w okolicach 6 bilionów dolarów, jeśli utrzyma tę trajektorię".

„Dzieje się tak, ponieważ ethereum nadal trzyma dystans w stosunku do równorzędnych bitcoinów, a jego cena w ciągu weekendu utrzymywała się blisko rekordowego poziomu 2 600 dolarów za monetę, gdzie dla porównania bitcoin pozostaje na poziomie 52 000 dolarów, czyli około o 20 proc. poniżej ostatniego szczytu".

„Ethereum zostało okrzyknięte najbardziej rozwiniętą siecią smart contracts, ale nadal konkuruje z innymi graczami na rynku, w tym z Cardano i Polkadot".

Ekspert ds. Kryptowalut, Gary Gensler zaprzysiężony na szefa SEC

Reklama

„Gary Gensler, były profesor w Massachusetts Institute of Technology (MIT) i ekspert ds. Kryptowalut, został zaprzysiężony na przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC)".

„Gensler, który pracował również w Goldman Sachs w dziale fuzji i przejęć w ramach swojej bogatej kariery w sektorze usług finansowych, ma uczynić z kryptowalut – a także zmian klimatycznych – dwa główne priorytety w swojej nowej roli".

„Nominowany na to stanowisko przez prezydenta Joe Bidena, Genslera w dużej mierze zadecyduje o przyszłości kryptowalut w USA".

„Podczas ceremonii zaprzysiężenia Gensler powiedział: „Czuję się niesamowicie zaszczycony, mogąc dołączyć do zespołu wybitnych urzędników państwowych SEC. Jako przewodniczący będę codziennie motywowany do działania, pamiętając o naszej misji, jaką są: ochrona inwestorów, ułatwianie pomnażania kapitału oraz promowanie uczciwych, uporządkowanych i wydajnych rynków. To właśnie ta misja pomogła uczynić amerykańskie rynki kapitałowe najbardziej solidnymi na świeci".

Czytaj więcej