Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

prognozy giełdowe

Rok 2021 nie tylko dla tradera był pełen zmienności i niespodzianek. Kursy walut, ceny ropy i surowców z zainteresowaniem, a może raczej obawami, obserwowało większość Polaków. W świątecznym ferworze mnożą się pytania o sytuację na rynku w grudniu. Jak będzie wyglądał ostatni miesiąc roku?

Wszystkie oczy skierowane na USA

Obecnie inflacja w USA mierzona indeksem cen konsumpcyjnych wynosi 6,2 proc., co oznacza, że jest najwyższa od 31 lat. Z kolei w trzecim kwartale gospodarka amerykańska rozwijała się najwolniej podczas obecnego ożywienia. W nadchodzących tygodniach i miesiącach prezydent Joe Biden będzie miał okazję odcisnąć swoje piętno na składzie Fed, nominując przewodniczącego, wiceprzewodniczącego, wiceprzewodniczącego ds. nadzoru oraz kilku członków w radzie gubernatorów. W komunikacie Biały Dom przekazał, że prezydentowi zależy na różnorodności składu.

Niezmienne obawy o złotego

Przełom grudnia i listopada to stosunkowo dobry okres dla złotego, choć nie oznacza to, ze całkowicie wyzbył się ostatnich problemów. Za umocnieniem waluty niewątpliwie stoi odreagowanie siły dolara. Paradoksalnie PLN zawdzięcza to… nowemu wariantowi koronawirusa, który schłodził apetyt rynku na szybsze wychodzenie z programu skupu aktywów w Stanach Zjednoczonych. Kluczowy dla złotego będzie z pewnością rozwój konfliktu z Komisją Europejską wokół środków na Krajowy Plan Odbudowy. Spór na linii Warszawa-Bruksela odstrasza zagraniczny kapitał od PLN.

Pytań jest znacznie więcej

Co dalej z ropą WTI, słabnącą lirą turecką i decyzjami Europejskiego Banku Centralnego? O tych szczegółach przeczytać możecie przeczytać w grudniowym wydaniu bezpłatnego e-booka TMS Brokers „Trendy rynkowe”. Eksperci, poza omówieniem sytuacji ekonomiczno-politycznej, przedstawili prognozy dla aż siedemnastu par walutowych.

Reklama

 

Pobierz cały raport

 

Czytaj więcej