Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Warto już teraz przeskoczyć do altcoinów? Kiedy ETF na Ethereum? Przegrzanie rynku – ekspert komentuje specjalnie dla FXMAG

|
selectedselectedselected

Czy rynek krypto jest już przegrzany? Kiedy możemy spodziewać się ETFu na Ethereum? Czy warto już teraz przeskoczyć do altcoinów? Zobacz co o aktualnej sytuacji na rynku kryptowalut mówi Eryk Szmyd – analityk rynków finansowych w XTB.

Warto już teraz przeskoczyć do altcoinów? Kiedy ETF na Ethereum? Przegrzanie rynku – ekspert komentuje specjalnie dla FXMAG
depositphotos.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Szansa na ETF na Ethereum wg Bloomberga wzrosła z 25 do aż 75%. Obserwujemy kolejną falę hossy. Kiedy możemy spodziewać się ETFu na Ethereum?

 

 

Fundusze ETF mogą zostać zaakceptowane jeszcze w tym tygodniu; najwcześniej w czwartek 23 maja. Wówczas agencja SEC będzie zmuszona podjąć decyzje w sprawie funduszu Ethereum VanEck, a następnego dnia adekwatnego wniosku od ArkInvest. Podobnie jak w przypadku Bitcoina może zaakceptować wszystkie wnioski jednocześnie, ponieważ aktualne zgłoszenia praktycznie nie różnią się między sobą.

Reklama

 

Sprawdź również: Fundusze ETF - 5 najważniejszych zalet dla inwestora

 

Czy z głównych kryptowalut warto przeskoczyć do altcoinów?

Aktualne momentum rynku sugeruje, że prawdopodobnie znajdujemy się w fazie, w której dominacja Bitcoina może stopniowo spadać na korzyść Ethereum. Co ciekawe analitycy oczekują od 12 do nawet 50 mld USD zakupów w funduszach spotowych na Ether w ciągu pierwszych 12 miesięcy.

Oznaczałoby do zakup od 2 do ponad 9 mln ETH, a nie zapominajmy o EIP-1558 który może dodatkowo spalać ETH potęgując szok podażowy jeśli zakupy wiązać się będą z hossa pozostałych altcoinów i skokowym wzrostem użycia k transakcji w blockchainie Ethereum.

Reklama

 

Sprawdź również: Notowania Ethereum wystrzeliły – czy nadchodzi altseason? Prognozy dla altcoinów

 

Jakie będą oznaki przegrzania rynku krypto?

Każdy szczyt cyklu hossy charakteryzuje się powszechnym optymizmem i przekonaniem odnośnie dalszych wzrostów cen. Nie inaczej będzie tym razem choc przy dużej aktywności w funduszach ETF kolejne cykle mogą wyglądać nieco inaczej.

Bitcoin rozpoczynał jednak każdą poprzednią hossę kryptowalut i podobnie jej zmierzch widoczny był w panice na rynku samego Bitcoina. Podobnie teraz inwestorzy chcący zorientować się w dynamice trwającego cyklu powinni obserwować dane on-chajn dotyczące Bitcoina oraz śledzić sytuacje na globalnych rynkach. Próby szacowania cyklu na podstawie rynku altcoinow mogą być zawodne.

Spadki na Wall Street, skokowy wzrost cen ropy, umocnienie dolara lub poważne spowolnienie w globalnej gospodarce, o charakterystyce systemowej mogą zapowiadać odwrócenie wzrostowego momentum i zmianę cyklu. Nie wydaje się jednak byśmy obecnie byli blisko podobnego momentu. Patrząc na ramy poprzednich  cykli i ekstrapolując je, ten prawdopobnie trwać będzie do okolic I kwartału 2025 roku. Są to jednak stricte hipotetyczne założenia.

Reklama

 

Sprawdź również: Kurs Bitcoina bije rekordy - 73 000 USD. Co dalej dla kryptowalut w 2024?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Eryk Szmyd

Eryk Szmyd

Analityk rynków finansowych XTB, specjalizujący się w rynku kryptowalut. Jest uznawany za czołowego eksperta w Polsce w tej dziedzinie i często udziela komentarzy w mediach. Ponadto, Eryk posiada szeroką wiedzę z zakresu nowych technologii i jest pasjonatem giełdy amerykańskiej. Jego analizy i opinie są cenione przez inwestorów indywidualnych, co czyni go jednym z najbardziej cytowanych analityków w Polsce.

Obserwuj autoraTwitterLinkedIn


Reklama

Czytaj dalej