Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Pierwsza obniżka stóp w strefie euro za nami. Jak ma się inflacja?

|
selectedselectedselected

Według najnowszych danych inflacja HICP w strefie euro wyniosła w kwietniu 2,4% r/r. Inflacja bazowa wyniosła zaś 2,7% r/r. Oczekiwania ekonomistów kształtowały się odpowiednio na poziomie 2,4% r/r oraz 2,6% r/r.  

 

Pierwsza obniżka stóp w strefie euro za nami. Jak ma się inflacja?
depositphotos.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Komentarz analityków platformy inwestycyjnej Portu:

Dzisiejsze dane przypieczętowują, iż za miesiąc, dokładnie 6 czerwca, Europejski Bank Centralny obniży stopy procentowe po raz pierwszy w tym cyklu. Inflacja bazowa okazała się być co prawda odrobinę wyższa od prognoz, jednak nie na tyle, aby uniemożliwić ten zapowiadany już w ostatnich tygodniach ruch. Kolejne obniżki stóp w strefie euro moglibyśmy zobaczyć we wrześniu, a następnie w grudniu, co pozwoliłoby obniżyć koszt pieniądza w Europie o 75 punktów bazowych do poziomu 3,25%. Dalsze ruchy na stopach będą już uzależnione od tego, na ile inflacja, w kolejnych kwartałach, będzie dalej zmierzać w kierunku 2%.

 

Zobacz także: Ile wynosi inflacja w Europie? Co dalej z kursem euro?

 

pierwsza obnizka stop w strefie euro za nami jak ma sie inflacja grafika numer 1pierwsza obnizka stop w strefie euro za nami jak ma sie inflacja grafika numer 1

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Portu.pl

Portu.pl

Portu jest częścią WOOD & Company – czeskiego biura maklerskiego z ponad 30-letnią historią i największym obrotem papierami wartościowymi na Praskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.


Reklama
Reklama