Reklama
Kurs euro:  4.34
Kurs dolara:  4.02
Kurs funta:  5.14
Kurs franka:  4.49
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088
Kurs euro:  4.34
Kurs dolara:  4.02
Kurs funta:  5.14
Kurs franka:  4.49
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

inflacja strefa euro

Piątkowa sesja na krajowym rynku przyniosła niewielkie osłabienie cen akcji mierzonych indeksem WIG, do czego głównie przyczyniły się największe spółki. Jednak indeks WIG podtrzymuje górne wybicie z kilkumiesięcznego trendu bocznego i ponad styczniowy szczyt.

Teraz na celowniku jest maksimum z 2019 przy wartości 62 tys pkt.

Małe i średnie spółki mierzone indeksami mWIG40 i sWIG80 zachowywały się zdecydowanie lepiej od WIG20. Nie było jednoznacznego lidera branżowego, zyskiwali przedstawiciele zarówno spółek nowszych technologii jak i tradycyjnych sektorów, również spółki produkcyjne oraz usługowe. W grupie największych spółek najmocniej obciążyły indeks spółki górnicze, banki i paliwowe.

Dziś zostanie opublikowany wskaźnik PMI dla krajowego sektora wytwórczego

Prognozy rynkowe zakładają utrzymanie poziomu ponad 50 pkt. co oznacza podtrzymanie dobrej koniunktury w przemyśle. Wczoraj zostały opublikowane wskaźniki PMI dla głównych gospodarek, większość pokrywała się z wcześniejszymi szacunkami wykazując również wskazania podtrzymania dobrych nastrojów. Dla wskaźnika strefy euro ostatni odczyt jest najwyższym w ponad 20-letniej historii publikacji. Z tej perspektywy zbliżenie się przez indeks Eurostoxx do historycznego szczytu wydaje się jak najbardziej uzasadnione. W całym bieżącym tygodniu oprócz danych makro pojawi się wiele odczytów wyników finansowych spółek za I kw, zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym.

Czytaj więcej