Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

IPO Tenderhut

Za nami rok, który był jednym z najbardziej intensywnych na warszawskiej giełdzie pod względem liczby debiutów nowych spółek - w 2021 r. było ich niemal pięćdziesiąt, czyli ponad dwa razy więcej niż w poprzednim roku. Nie da się jednak ukryć, że pomimo znacznie większej liczby IPO w zeszłym roku, rynek pierwszych ofert publicznych nie był tak łaskawy dla inwestorów, jak miało to miejsce chociażby w 2020 r. Mimo bardzo dużego zainteresowania udziałem w IPO, zarówno ze strony inwestorów instytucjonalnych, jak i indywidualnych, stopy zwrotu (na pierwszej sesji i na koniec roku) mogą rozczarowywać. Oczywiście, w zeszłym roku byliśmy świadkami kilku naprawdę udanych debiutów, jednak większość spółek wchodzących na warszawską giełdę w 2021 r. nie dała szybkiego zarobku „łowcom okazji”. Okazji do poniesienia straty było natomiast całkiem sporo, szczególnie na rynku NewConnect. Zeszły rok był jednak bardzo udany dla… emitentów, czyli spółek wchodzących na publiczny rynek. W 2021 r. nie miały one problemów ze znalezieniem inwestorów chętnych do zakupu ich akcji na rynku pierwotnym. O tym jakie stopy zwrotu osiągnęły spółki debiutujące na GPW w zeszłym roku, przeczytasz w poniższym Raporcie IPO na 2021 rok.

 

IPO na GPW w 2021 - najważniejsze informacje

Miniony rok przełamał złą passę warszawskiej giełdy pod względem liczby debiutów - od 2015 r. na GPW widoczny był trend spadkowy w liczbie nowych spółek wchodzących na rynek, który osiągnął swoje minimum w 2019 i 2020 roku (po 21 debiutujących spółek). Koniunktura na rynku IPO w pandemicznym, 2020 roku, była wyjątkowo dobra, a zainteresowanie inwestorów udziałem w pierwszych ofertach publicznych rekordowo wysokie, co też przełożyło się na znacznie większą niż w poprzednich latach liczbę spółek, które zdecydowały się w 2021 r. wejść na GPW i NewConnect.

 

Reklama

URL Artykułu

 

W minionym roku na warszawskiej giełdzie odbyło się aż 48 debiutów, z czego:

 • Dwanaście debiutów na głównym rynku GPW
 • Cztery transfery z rynku NewConnect na główny parkiet GPW
 • Trzydzieści dwa debiuty na rynku NewConnect
 • Poza tym zestawieniem, jeden niedoszły debiut spółki Murapol (odwołany przez spółkę 30 listopada)

 

Dla porównania, w poprzednim roku (2020) odbyło się 21 debiutów, z czego 5 na głównym rynku GPW, 2 transfery z NewConnect na główny rynek oraz 14 debiutów w alternatywnym systemie obrotu NewConnect. W rekordowym 2007 r. na głównym rynku GPW swój debiut miało 81 spółek, zaś łączna wartość pierwszych ofert publicznych przekroczyła wówczas 18 mld złotych. Dla rynku NewConnect rekordowy był natomiast 2012 r. - wówczas na małym parkiecie zadebiutowało aż 89 spółek. W tamtym roku na warszawskim parkiecie sumarycznie pojawiła się też rekordowa liczba nowych podmiotów: 108 spółek.

 

To był dobry rok dla… debiutantów

Reklama

Z pewnością 2021 rok był udany dla giełdowych emitentów, czyli spółek wchodzących na publiczny rynek. W większości przypadków nie miały one problemów zarówno z pozyskaniem kapitału w ramach emisji nowych akcji, jak i spieniężeniem już istniejących, najczęściej po cenie maksymalnej z IPO lub nieznacznie niższej. Spółki debiutujące na głównym rynku w większości przypadków sprzedały akcje oferowane podczas IPO w górnym zakresie widełek cenowych, co wskazuje na bardzo duże zainteresowanie ze strony inwestorów.

 

Akcje podczas IPO po cenie niższej od maksymalnej sprzedały:

Łączna wartość debiutów na głównym rynku GPW w 2021 roku wyniosła 9,185 mld złotych (wartość sprzedanych akcji), z czego ponad 1,45 mld złotych to środki z nowych emisji akcji, pozyskane przez spółki na finansowanie rozwoju.

 

 

O czym to świadczy?

Reklama

Skoro zaledwie niecałe 16% wartości wszystkich akcji sprzedanych przez spółki w ramach zeszłorocznych pierwszych ofert publicznych zostało przeznaczone na podwyższenie kapitału zakładowego, to wniosek wydaje się prosty - większość spółek weszła na GPW, po to by spieniężyć udziały dotychczasowych akcjonariuszy, a nie po to, by pozyskać środki na rozwój. Warto jednak wspomnieć, że największe zeszłoroczne IPO, czyli debiut Pepco Group o wartości 3,7 mld złotych odbył się bez emisji nowych akcji. Podobnie jak dwa inne spore IPO - Grupy Pracuj oraz STS Holding (oba o wartości ponad 1 mld PLN). Największą udaną emisję nowych akcji, o wartości 565 mln złotych, przeprowadziła spółka gamingowa Huuuge Games, która jednocześnie była największym IPO w branży na GPW. Inwestorzy, którzy wzięli udział w ofercie Huuuge Games nie mogą jednak podzielać zadowolenia samej spółki, o czym przeczytasz w dalszej części raportu.

 

 

Najlepsze i najgorsze debiuty 2021 roku na warszawskiej giełdzie

Miniony rok pod względem debiutów nie był szczególnie udany z perspektywy przeciętnego inwestora liczącego na wysokie stopy zwrotu. Mimo tego, że - szczególnie w porównaniu do poprzednich lat - liczba pierwszych ofert publicznych w 2021 roku była wysoka, to o wysokie stopy zwrotu, szczególnie w pierwszym dniu notowań, wcale nie było łatwo. Nie pomagało też relatywnie wysokie zainteresowanie debiutami ze strony inwestorów indywidualnych - średnia stopa redukcji na zapisach dla dwunastu spółek wchodzących na główny rynek GPW wyniosła aż 79,5%. To zaś w uproszczeniu oznacza, że zapisując się na 100 akcji, otrzymalibyśmy zaledwie 20, ze względu na to, że chętnych do zakupu było więcej niż samych akcji.

Reklama

 

 

Jak zeszłoroczna koniunktura na rynku IPO wyglądała z perspektywy inwestora indywidualnego?

 • najlepszy debiut w 2021 r. na głównym rynku GPW bez wątpienia należał do Shopera. Spółka sprzedała podczas IPO istniejące akcje o wartości ponad 360 mln złotych po cenie emisyjnej 47 PLN za sztukę. Debiutancka sesja Shopera zakończyła się z prawie 12% wzrostem (52,50 PLN), zaś stopa zwrotu od debiutu do ostatniej sesji 2021 r. (61,99 PLN) wyniosła 31,4% (licząc od ceny zamknięcia z pierwszej sesji) lub 46,78% (licząc od ceny emisyjnej).
 • najbardziej udana debiutancka sesja na głównym rynku GPW należała w zeszłym roku do spółki Answear. W pierwszym dniu handlu (8 stycznia) jej akcje wzrosły o niemal 30% od ceny emisyjnej, natomiast stopa zwrotu na koniec roku wyniosła 24,4% (licząc od ceny emisyjnej: 25 PLN) i -4,18% (licząc od ceny zamknięcia debiutanckiej sesji: 32,46 PLN)
 • bardzo dobry debiut zaliczył również Vercom, który na pierwszej sesji wzrósł o niemal 16,5% od ceny emisyjnej (z 45,00 PLN do 52,40 PLN). Spółka musiała jednak ustąpić miejsca Shoperowi ze względu na słabszą stopę zwrotu do końca roku (ostatnia sesja grudnia zamknięta na 48,79 PLN). Wyniosła ona -6,9% (licząc od ceny zamknięcia z pierwszej sesji) i 8,42% (licząc od ceny emisyjnej).
 • bez wątpienia jednak najwyższą stopę zwrotu osiągnęły akcje spółki gamingowej Creepy Jar, która 8 kwietnia przeniosła swoje notowania z NewConnect na główny rynek GPW. Podczas pierwszej sesji na „dużym rynku” akcje Creepy Jar zyskały niemal 39% (licząc od ceny zamknięcia ostatniej sesji na NewConnect), natomiast stopa zwrotu na koniec roku (kurs 795,00 PLN) wyniosła imponujące 127% (od zamknięcia pierwszej sesji na głównym rynku), natomiast licząc od kursu zamknięcia ostatniej sesji na NC, było to aż 215,5%. Warto przypomnieć, że spółka zadebiutowała na NewConnect w połowie 2018 r. z kursem akcji poniżej 100 PLN (cena emisyjna podczas IPO wyniosła 65 PLN za akcję)

 

Na drugim biegunie znajdują się debiutujące w zeszłym roku spółki, które wypadły najgorzej pod względem stóp zwrotu:

 • najsłabszy debiut zaliczyła spółka gamingowa Huuuge Games, choć pierwsza sesja nie zwiastowała nadchodzącej fali spadków. W pierwszym dniu handlu akcje Huuuge Games spadły zaledwie o 1%, jednak już po miesiącu od debiutu przecena przekraczała 15%. Ostatnia sesja w 2021 r. zakończyła się dla spółki przy cenie 25,10 PLN za akcję, czyli o 49,3% poniżej kursu zamknięcia debiutanckiej sesji (49,50 PLN) i niemal 50% poniżej sceny emisyjnej (50 PLN). Warto dodać, że był to drugi pod względem wielkości debiut na GPW w zeszłym roku - spółka wyemitowała akcje o łącznej wartości 565 mln złotych, zaś pierwsza oferta publiczna została wyceniona na ponad 1,6 mld złotych. Co więcej, IPO Huuuge Games cieszyło się ogromnym zainteresowaniem inwestorów indywidualnych, czego wyrazem była 97% edukacja na zapisach. Nie uchroniło to jednak akcji spółki przed stratą niemal połowy wyceny z debiutu w ciągu zaledwie kilku miesięcy.
 • najsłabszy pierwszy dzień notowań, spośród spółek debiutujących na głównym rynku GPW w 2021 r., zaliczyła spółka biotechnologiczna PolTREG, której akcje straciły ponad 17% na debiutanckiej sesji (z 75,00 do 61,99 PLN). Finalnie jednak PolTREG zakończył 2021 r. na plusie: stopa zwrotu wyniosła niecałe 11% (licząc od ceny zamknięcia pierwszej sesji). Jeśli jednak policzymy stopę zwrotu od ceny emisyjnej (75 PLN), okaże się, że PolTREG odnotował stratę 8,2%
 • Słabo wypadł również lipcowy debiut spółki Onde: wprawdzie na pierwszej sesji jej akcje wzrosły o 8% od ceny emisyjnej, jednak 2021 r. zakończył się dla Onde na sporym minusie. Strata wyniosła -41,6%, licząc od ceny z zamknięcia debiutanckiej sesji, lub -36,9%, licząc od ceny emisyjnej (26 PLN)

 

Duży ruch na małym rynku

Trzydzieści dwa debiuty na NewConnect w 2021 r. to jeden z najlepszych wyników w historii alternatywnego systemu obrotu, który w tym roku będzie obchodził piętnastolecie swojego istnienia.

Reklama

 

Spora liczba debiutów nie przełożyła się jednak na wysokie stopy zwrotu, choć oczywiście nie brakowało spółek, których notowania wystrzeliły już na pierwszej sesji:

 • Najlepszy debiut w 2021 r. na rynku NewConnect należał do spółki Incuvo, czyli studia deweloperskiego specjalizującego się w produkcji gier VR. Akcje spółki już na debiutanckiej sesji zyskały ponad 115% w stosunku do ceny emisyjnej (2,10 PLN). Finalnie, Incuvo zakończyło rok z wynikiem 117% na plusie (4,56 PLN), licząc od ceny emisyjnej
 • Świetny debiut zaliczyła również spółka gamingowa Kool2Play, której akcje na pierwszej sesji wzrosły o ponad 114% od ceny emisyjnej (14 PLN). Rok zakończył się dla Kool2Play na kursie 18,60 PLN, z wynikiem -38%, licząc od ceny z zamknięcia pierwszej sesji i na 32,85% plusie, licząc od ceny emisyjnej
 • Debiutancka sesja była również wyjątkowo udana dla spółki Madmind Studio z grupy PlayWay. Pierwsza sesja zakończyła się dla niej prawie 110% wzrostem od ceny emisyjnej, natomiast 2021 r. Madmind Studio zamknął na kursie 3,90 PLN ze stopą zwrotu 90%, licząc od ceny emisyjnej oraz -9,3%, licząc od kursu zamknięcia debiutanckiej sesji
 • Najwyższą stopą zwrotu, licząc od dnia debiutu do końca roku, może pochwalić się kolejna spółka gamingowa: Drago Entertainment. Producent gry Gas Station Simulator, która szybko stała się hitem sprzedaży, zadebiutował na NewConnect pod koniec kwietnia, kończąc pierwszą sesję z 11% stratą w stosunku do ceny emisyjnej (28,60 PLN). Udana premiera flagowej gry w połowie września przyczyniła się do mocnych wzrostów i pozwoliła Drago Entertainment zakończyć rok z ponad 160% stopą zwrotu (licząc od ceny z zakończenia debiutanckiej sesji) i wynikiem 133% na plusie, licząc od ceny emisyjnej
 • Do udanych można zaliczyć również debiuty spółek Bioceltix i Creotech Instruments. Wchodzący na rynek 8 listopada zeszłego roku Bioceltix zanotował wzrost o ponad 70% na debiutanckiej sesji. Rok zakończył się dla spółki ze stopą zwrotu ponad 49% (licząc od ceny zamknięcia z pierwszej sesji) lub 154,6%, licząc od ceny emisyjnej z IPO. Pierwsza spółka z branży kosmicznej na warszawskim parkiecie, Creotech Instruments, zakończyła debiutancką sesję 12 października z ponad 21% wzrostem, natomiast do końca roku akcje spółki wzrosły o ponad 46%, licząc od ceny zamknięcia z pierwszej sesji, i o 77%, licząc od ceny emisyjnej.

Zeszłoroczne debiuty na rynku NewConnect w ogólnym rozrachunku nie wypadły jednak najlepiej - spośród trzydziestu dwóch spółek, które rozpoczęły notowania na małym rynku w 2021 r., zaledwie osiem zakończyło ostatnią sesję grudnia na plusie (licząc od kursu zamknięcia debiutanckiej sesji, a nie od ceny emisyjnej).

 

Spośród zeszłorocznych debiutantów na NewConnect najgorzej wypadły takie spółki, jak:

 • Stilo Energy: wykonawca instalacji fotowoltaicznych dla klientów indywidualnych i przedsiębiorstw zanotował najgorszy debiut spośród wszystkich spółek, które pojawiły się w 2021 r. na warszawskim parkiecie. Spółka zadebiutowała 21 kwietnia zeszłego roku z wyceną niemal 74 mln złotych. Na zakończeniu pierwszej sesji nic nie zapowiadało późniejszych spadków - debiutancka sesja zakończyła się z niewielkim spadkiem, o niecałe 2% od ceny emisyjnej (42,18 PLN). Później było już tylko gorzej i akcje Stilo Energy znalazły się w mocnym trendzie spadkowym. Ostatnia sesja grudnia zamknęła się na kursie 7,85 PLN za akcję, co oznacza spadek o ponad 81% od ceny zamknięcia debiutanckiej sesji (41,40 PLN) i od ceny emisyjnej.
 • Iron Wolf Studio: wyjątkowo słaby debiut ma za sobą spółka gamingowa z grupy PlayWay, która pojawiła się na parkiecie 16 grudnia zeszłego roku. Na pierwszej sesji jej notowania spadły o niemal 43% od ceny emisyjnej (16,00 PLN), zaś 2021 rok zakończyła ona z półtoraprocentowym spadkiem w stosunku do ceny zamknięcia pierwszej sesji i aż 43,75% stratą w stosunku do ceny emisyjnej.
 • Punch Punk: to kolejna spółka z branży game-dev, należąca do grupy PlayWay, która w słabym stylu rozpoczęła swoją giełdową przygodę. Debiutancka sesja 10 sierpnia zeszłego roku, zakończyła się dla niej ponad 40% spadkiem w stosunku do ceny emisyjnej (3,06 PLN). Finalnie, Punch Punk zamknął rok na kursie 1,01 PLN, ze stratą prawie 45% od ceny zamknięcia debiutanckiej sesji i aż 67% stratą, licząc od ceny emisyjnej
 • Triggo: bardzo słabo wypadło również największe zeszłoroczne IPO na NewConnect. Spółka pracująca nad trójkołowym pojazdem elektrycznym weszła na giełdę w połowie listopada, z wyceną przekraczającą 215 mln złotych. Rynek błyskawicznie zweryfikował stosunkowo wysoką kapitalizację Triggo (jak na spółkę, której produkt znajduje się w fazie koncepcyjnej) - na debiutanckiej sesji akcje spadły o ponad 30% od ceny emisyjnej (138,00 PLN). Debiut był jednak dopiero początkiem spadków. Triggo zakończyło 2021 rok z kursem 61,00 PLN i kapitalizacją nieznacznie przekraczającą 95 mln złotych. To zaś oznaczało spadek o 36,5% od ceny z zamknięcia debiutanckiej sesji i aż 55,80% stratę od ceny emisyjnej.

 

Pełna lista spółek debiutujących na głównym rynku GPW oraz NewConnect w 2021 roku, wraz ze stopami zwrotu:

Debiuty na głównym rynku GPW w 2021 r.

Nazwa spółki

Data pierwszej sesji*

Wartość emisji/IPO

Redukcja na zapisach

Stopa zwrotu na debiucie**

Stopa zwrotu 1M***

Stopa zwrotu do końca 2021***

Photon Energy

5 stycznia (NC)

Bez nowej emisji

Brak

-3,7%

(5,40 - 5,20)

34,60%

(5,20 - 7,00)

37,50%

(5,20 - 7,15)

Answear

8 stycznia

46 mln PLN/80,5 mln PLN

96,6%

29,84%

(25,00 - 32,46)

-6,65%

(32,46 - 30,30)

-4,18%

(32,46 - 31,10)

Huuuge Games

19 lutego

565 mln PLN/1,665 mld PLN

97%

-1%

(50,00 - 49,50)

-15,15%

(49,50 - 42,00)

-49,29%

(49,50 - 25,10)

Creepy Jar

8 kwietnia (NC)

Bez nowej emisji

Brak

38,8%

(252,00 - 350,00)

59,40%

(350,00 - 558,00)

127,14%

(350,00 - 795,00)

Captor Therapeutics

19 kwietnia

150 mln PLN/184 mln PLN

91,5%

-0,01%

(172,00 - 171,98)

-0,58%

(171,98 - 170,98)

4,54%

(171,98 - 179,80)

Vercom

6 maja

180 mln PLN/225 mln PLN

92,5%

16,44%

(45,00 - 52,40)

-0,75%

(52,40 - 52,00)

-6,88%

(52,40 - 48,79)

Brand24

11 maja (NC)

Bez nowej emisji

Brak

-2,50%

(32,00 - 31,20)

-16,02%

(31,20 - 26,20)

-21,47%

(31,20 - 24,50)

Pepco Group

26 maja

0 PLN/3,7 mld PLN

88%

12,5%

(40,00 - 45,00)

12,22%

(45,00 - 50,50)

3,35%

(45,00 - 46,51)

Shoper

9 lipca

0 PLN/363,39 mln PLN

92%

11,70%

(47,00 - 52,50)

17,05%

(52,50 - 61,45)

31,40%

(52,50 - 68,99)

Onde

19 lipca

214,5 mln PLN/444,5 mln PLN

89,5%

7,99%

(26,00 - 28,08)

-5,62%

(28,08 - 26,50)

-41,59%

(28,08 - 16,40)

Cavatina Holding

23 lipca

187,5 mln PLN/187,5 mln PLN

37,2%

-0,04%

(25,00 - 24,99)

-3,96%

(24,99 - 24,00)

-11,24%

(24,99 - 22,18)

PolTREG

23 listopada

99,93 mln PLN/99,93 mln PLN

24,2%

-17,34%

(75,00 - 61,99)

4,85%

(61,99 - 65,00)

10,98%

(61,99 - 68,80)

Big Cheese Studio

7 grudnia

4,725 mln PLN/27,9 mln PLN

68,68%

-1,42%

(35,00 - 34,50)

Brak danych

4,28%

(34,50 - 35,98)

Grupa pracuj.pl

12 grudnia

0 PLN/1,12 mld PLN

90%

-5,40%

(74,00 - 70,00)

Brak danych

3,57%

(70,00 - 72,50)

STS Holding

10 grudnia

0 PLN/1,078 mld PLN

87,2%

3,04%

(23,00 - 23,70)

Brak danych

-0,84%

(23,70 - 23,50)

BIO Planet

20 grudnia (NC)

5,6 mln PLN/9,8 mln PLN

Brak

-0,74%

(26,80 - 26,60)

Brak danych

-0,75%

(26,60 - 26,40)

* dopisek (NC) oznacza, że spółka była wcześniej notowana na rynku NewConnect, a podana data jest pierwszym dniem obrotu na głównym rynku GPW

Reklama

** stopa zwrotu liczona od ceny emisyjnej do kursu zamknięcia pierwszej sesji (jeśli na debiutanckiej sesji nie doszło do otwarcia notowań, to do kursu zamknięcia z sesji, na której handel wystartował)

*** stopa zwrotu liczona od kursu zamknięcia pierwszej (debiutanckiej) sesji

 

Debiuty na rynku NewConnect w 2021 r.

Nazwa spółki

Data pierwszej sesji

Wycena na debiucie

Cena emisyjna

Stopa zwrotu na debiucie*

Stopa zwrotu do końca 2021**

Historyczny szczyt (2021)

United Label

12 stycznia

20,4 mln PLN

16 PLN

10,93%

(16,00 - 17,75)

14,36%

(17,75 - 20,30)

34,79 PLN

Incuvo

13 stycznia

27,4 mln PLN

2,10 PLN

115,23%

(2,10 - 4,52)

0,88%

(4,52 - 4,56)

6,69 PLN

Atomic Jelly

9 lutego

12,137 mln PLN

4,70 PLN

29,78%

(4,70 - 6,10)

-54,91%

(6,10 - 2,75)

6,87 PLN

Simteract

18 lutego

31,45 mln PLN

25,70 PLN

18,32%

(25,70 - 30,41)

-48,04%

(30,41 - 15,80)

33,00 PLN

Kool2Play

22 lutego

20,11 mln PLN

14,00 PLN

114,28%

(14,00 - 30,00)

-38,00%

(30,00 - 18,60)

30 PLN

Genomtec

17 marca

89,743 mln PLN

11,00 PLN

23,18%

(11,00 - 13,55)

-35,13%

(13,55 - 8,79)

23,90 PLN

Image Power

7 kwietnia

46,57 mln PLN

30,00 PLN

7,99%

(30,00 - 32,40)

-8,02%

(32,40 - 29,80)

43,00 PLN

Legimi

 14 kwietnia

33,98 mln PLN

24,00 PLN

16,66%

(24,00 - 28,00)

17,82%

(28,00 - 32,99)

44,50 PLN

Tenderhut

20 kwietnia

85,134 mln PLN

47,00 PLN

6,38%

(47,00 - 50,00)

30,00%

(50,00 - 65,00)

75,00 PLN

Stilo Energy

21 kwietnia

73,8 mln PLN

42,18 PLN

-1,84%

(42,18 - 41,40)

-81,03%

(41,40 - 7,85)

44,99 PLN

Gamivo

22 kwietnia

201,5 mln PLN

200 PLN

-8,04%

(200,00 - 183,90)

-37,46%

(183,90 - 115,00)

194,90 PLN

Drago Entertainment

28 kwietnia

31,05 mln PLN

28,60 PLN

-11,01%

(28,60 - 25,45)

161,92%

(25,45 - 66,66)

121,80 PLN

DG-Net

10 maja

11,235 mln PLN

2,00 PLN

12,99%

(2,00 - 2,26)

-34,51%

(2,26 - 1,48)

3,80 PLN

Live Motion Games

17 czerwca

65,54 mln PLN

45,00 PLN

-14,42%

(45,00 - 38,51)

-26,43%

(38,51 - 28,33)

46,20 PLN

Megapixel Studio

1 lipca

30,2 mln PLN

24,36 PLN

72%

(24,36 - 41,90)

-9,57%

(41,90 - 37,89)

59,00 PLN

Noobz from Poland

13 lipca

27,38 mln PLN

19,88 PLN

13,17%

(19,88 - 22,50)

-25,82%

(22,50 - 19,69)

26,90 PLN

Punch Punk

10 sierpnia

17,015 mln PLN

3,06 PLN

-40,19%

(3,06 - 1,83)

-44,80%

(1,83 - 1,01)

2,05 PLN

Baked Games

7 września

34,8 mln PLN

13,99 PLN

-4,21%

(13,99 - 13,40)

-32,91%

(13,40 - 8,99)

33,40 PLN

Madmind Studio

8 września

24,595 mln PLN

2,05 PLN

109,75%

(2,05 - 4,30)

-9,30%

(4,30 - 3,90)

7,96 PLN

Console Labs

9 września

41 mln PLN

41,00 PLN

-10,97%

(41,00 - 36,50)

-37,69%

(36,50 - 22,74)

44,50 PLN

Immersion Games

13 września

19,23 mln PLN

6,00 PLN

-11,66%

(6,00 - 5,30)

-6,03%

(5,30 - 4,98)

9,78 PLN

Woodpecker.co

14 września

60 mln PLN

12,00 PLN

18,33%

(12,00 - 14,20)

-0,56%

(14,20 - 14,12)

15,86 PLN

Creotech Instruments

12 października

96,76 mln PLN

61,00 PLN

21,06%

(61,00 - 73,85)

46,24%

(73,85 - 108,00)

150,00 PLN

Urteste

27 października

111,98 mln PLN

100,00 PLN

-1,20%

(100,00 - 98,80)

-2,93%

(98,80 - 95,90)

110,00 PLN

Constance Care

3 listopada

42,9 mln PLN

55,00 PLN

-12,72%

(55,00 - 48,00)

-12,5%

(48,00 - 42,00)

48,00 PLN

Bioceltix

8 listopada

67,38 mln PLN

20,50 PLN

70,73%

(20,50 - 35,00)

49,14%

(35,00 - 52,20)

52,20 PLN

Triggo

15 listopada

215,124 mln PLN

138,00 PLN

-30,43%

(138,00 - 96,00)

-36,45%

(96,00 - 61,00)

45,20 PLN

Zeneris Projekty

24 listopada

23,68 mln PLN

13,10 PLN

-27,86%

(13,10 - 9,45)

-4,76%

9,45 - 9,00)

11,00 PLN

Advanced Graphene Products

29 listopada

44,946 mln PLN

9,00 PLN

-25,55%

(9,00 - 6,70)

25,07%

(6,70 - 8,38)

10,00 PLN

Asmodev

6 grudnia

13,20 mln PLN

3,00 PLN

-33,66%

(3,00 - 1,99)

-13,56%

(1,99 - 1,72)

2,72 PLN

Iron Wolf Studio

16 grudnia

23,36 mln PLN

16,00 PLN

-42,93%

(16,00 - 9,13)

-1,42%

(9,13 - 9,00)

9,97 PLN

Render Cube

22 grudnia

159,72 mln PLN

150,00 PLN

-20,06%

(150,00 - 119,90)

6,75%

(119,90 - 128,00)

150,00 PLN

 

Reklama

* stopa zwrotu liczona od ceny emisyjnej do kursu zamknięcia pierwszej sesji (jeśli na debiutanckiej sesji nie doszło do otwarcia notowań, to do kursu zamknięcia z sesji, na której handel wystartował)

** stopa zwrotu liczona od kursu zamknięcia pierwszej (debiutanckiej) sesji

Czytaj więcej