Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Zakłady bukmacherskie wkraczają na główny parkiet GPW. Co warto wiedzieć o IPO spółki STS Holding?

|
selectedselectedselected
Zakłady bukmacherskie wkraczają na główny parkiet GPW. Co warto wiedzieć o IPO spółki STS Holding? | FXMAG INWESTOR
STS
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Listopad obfituje w oferty publiczne spółek, które mają w planach debiut na głównym rynku GPW. W ostatnim czasie spółka z branży bukmacherskiej STS Holding opublikowała prospekt emisyjny, a od 25 listopada rozpoczynają się zapisy na akcje. Co warto wiedzieć o spółce? Jak wyglądają szczegóły IPO?

 

Działalność STS

STS Holding S.A. jest właścicielem Grupy STS. Historia spółki sięga 1997 roku. Jest to największa firma bukmacherska w Polsce, której udział w rynku pod względem obrotów wynosi około 46%. Firma działa także na rynkach zagranicznych. Posiada stosowne licencje w Wielkiej Brytanii i Estonii. Usługi spółki obejmują zakłady sportowe, zakłady na sporty wirtualne, internetowe kasyno (dostępne poza Polską), BetGames i zakłady na wyniki wydarzeń e-sportowych. Firma posiada 440 lokali bukmacherskich, mieszczących się w wielu polskich miastach i zatrudnia około 1,5 tys. pracowników. Obecnie Grupa STS świadczy usługi dla ponad 1,5 mln klientów w Polsce i innych krajach Europy.

 

Akcjonariat spółki

Reklama

Jedynym akcjonariuszem spółki jest rodzina Juroszków, znana także z Grupy Atal – spółki deweloperskiej notowanej na GPW. W ramach IPO inwestorom instytucjonalnym i indywidualnym łącznie zostanie zaoferowanych do 46 874 998 akcji, stanowiących 30% kapitału zakładowego spółki. Inwestorom indywidualnym przypadnie około 10% akcji spółki. Oferta obejmuje jedynie akcje już istniejące, nie będzie nowej emisji. Prezes zarządu STS Holding - Mateusz Juroszek wraz z rodziną zamierza pozostać dominującym akcjonariuszem spółki.

Po zakończeniu oferty publicznej dotychczasowych akcjonariuszy będzie obowiązywał lock-up przez okres 360 dni od dnia debiutu spółki na GPW, a więc w tym czasie nie będą sprzedawać swych akcji.

 

Innowacyjne technologie

Spółka inwestuje w rozwój innowacyjnych technologii, wspierających jej działalność. Udostępnia swe usługi za pośrednictwem strony internetowej, wersji mobilnej, a także aplikacji przeznaczonych na systemy Android i iOS. Spółka stworzyła ponadto własny system wypłat STSpay, umożliwiający szybkie przelewy przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu. STS zainwestował także w czeską spółkę Greep i stał się współwłaścicielem systemu bukmacherskiego BetSys. System Customer Service umożliwia całodobową obsługę klientów. Firma oferuje także możliwość oglądania transmisji wydarzeń sportowych na żywo w Internecie, za pośrednictwem STS TV. Usługa jest dostępna również na urządzeniach mobilnych. Spółka udostępnia transmisje tysięcy wydarzeń sportowych.

Grupa STS aktywnie wspiera polski sport. Jest oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej, sponsorem strategicznym Lecha Poznań, sponsorem głównym Jagiellonii Białystok a także oficjalnym sponsorem Cracovii, Pogoni Szczecin, Górnika Łęczna, Zagłębia Lubin, Polskiej Ligi Siatkówki oraz innych klubów i związków sportowych. Grupa jest zaangażowana także we wspieranie e-sportu.

Reklama

 

Wyniki finansowe spółki

W 2018 r. wartość zawartych zakładów bukmacherskich wyniosła 2,42 mld zł. W 2019 r. wzrosła do 3,08 mld zł, a w 2020 r. sięgnęła blisko 3,32 mld zł. W trzech kwartałach trwającego 2021 roku wartość zawartych zakładów wyniosła już 3,27 mld zł.

W 2018 r. spółka uzyskała przychody w wysokości 326,8 mln zł, co przełożyło się na zysk netto wynoszący 134,6 mln zł. W 2019 r. przychody wyniosły 374,2 mln zł, a zysk netto 117 mln zł. W 2020 r. przychody wzrosły do 401 mln zł, a zysk netto do 122,4 mln zł. W trzech kwartałach 2021 r. przychody wyniosły 381,4 mln zł, a zysk netto 119,7 mln zł w porównaniu do przychodów na poziomie 263,8 mln zł oraz zysku netto wynoszącego 60,7 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W perspektywie średniookresowej Grupa STS planuje wypłatę dywidendy na poziomie 100% zysku netto za dany rok obrotowy.

 

Harmonogram oferty publicznej

Reklama

Od 24 listopada do 2 grudnia 2021 r. trwa proces budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych.

W dniach 25 listopada - 1 grudnia 2021 r. będą przyjmowane zapisy od inwestorów indywidualnych. Zakończą się one 1 grudnia 2021 r. o godzinie 23:59. Cena maksymalna, po której należy składać zapisy, została ustalona na poziomie 26 zł.

Zapisy na akcje od inwestorów indywidualnych przyjmuje Konsorcjum Detaliczne obejmujące:

  • mBank S.A.
  • PKO Bank Polski S.A. Oddział - Biuro Maklerskie w Warszawie
  • Biuro Maklerskie BNP Paribas Bank Polska S.A.
  • Dom Maklerski Banku BPS S.A
  • Dom Maklerski BDM S.A.
  • Dom Maklerski BOŚ S.A
  • IPOPEMA Securities S.A.
  • Millennium Dom Maklerski S.A.
  • Noble Securities S.A.
  • Trigon Dom Maklerski S.A.

 

Około 3 grudnia 2021 r. zostanie opublikowana ostateczna liczba akcji oferowanych (akcji sprzedawanych oraz akcji dodatkowego przydziału), ostateczna liczba akcji oferowanych poszczególnym kategoriom inwestorów oraz ostateczna cena akcji oferowanych dla inwestorów indywidualnych i ostateczna cena akcji oferowanych dla inwestorów instytucjonalnych.

8 grudnia 2021 r. nastąpi przydział akcji oferowanych.

Reklama

Na 10 grudnia 2021 r. jest zaplanowane rozpoczęcie notowań na głównym rynku GPW.

STS będzie jedyną spółką z branży bukmacherskiej na GPW. Warto wspomnieć, że pierwszą spółką z tej branży notowaną na warszawskiej giełdzie, była czeska spółka Fortuna Entertainment Group, obecna na parkiecie do 2018 r.

Na grudzień debiut na głównym rynku GPW planują także Grupa Pracuj i Murapol.

https://www.fxmag.pl/artykul/rusza-debiut-gieldowy-spolki-murapol-jeden-z-najwiekszych-deweloperow-mieszkaniowych-rozpoczyna-ipo-to-musisz-wiedziec-o-spolce

 

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Tatiana Pasich

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, redaktor portalu FXMAG.


Tematy

STS Debiut na GPW zakłady bukmacherskie Grupa STS STS Holding IPO STS debiut STS kiedy debiut STS oferta publiczna STS STS zakłady bukmacherskie STS na GPW akcje STS zakłady bukmacherskie sts zakłady bukmacherskie online sts zakłady bukmacherskie online zakłady bukmacherskie polska aplikacje zakłady bukmacherskie zakłady bukmacherskie przez internet zakłady bukmacherskie co to zakłady bukmacherskie typy darmowe zakłady bukmacherskie sts zakłady bukmacherskie oferta zakłady bukmacherskie jak grać zakłady bukmacherskie profesjonal jak obstawiać zakłady bukmacherskie zakłady bukmacherskie ranking zakłady bukmacherskie w polsce zakłady bukmacherskie jak obstawiać jak obstawiać zakłady bukmacherskie żeby wygrać zakłady bukmacherskie jak grać żeby wygrać jak otworzyć zakłady bukmacherskie jak grać w zakłady bukmacherskie żeby wygrać jak działają zakłady bukmacherskie zakłady bukmacherskie jak to działa zakłady bukmacherskie o co chodzi jakie zakłady bukmacherskie zakłady bukmacherskie jak działa jak dobrze obstawiać zakłady bukmacherskie co to są zakłady bukmacherskie zakłady bukmacherskie jak wygrać zakłady bukmacherskie jak zarobić zakłady bukmacherskie jak wygrywac sts oferta sts oferta na dziś sts live sts zakłady sts bukmacher sts online oferta na jutro sts sts zakłady bukmacherskie akcje debiut na gwp STS Holding debiut STS Holding debiut na giełdzie STS Holding kiedy debiut na gwp STS Holding debiut STS na gpw kiedy czy warto inwestować w akcje STS czy warto zainwestować w sts na giełdzie jak zainwestować w sts na gpw jak zainwestować w sts na giełdzie gpw sts bukmacher STS Holding bukmacher akcje czy warto kupić akcje STS Holding czy warto kupić akcje STS dlaczego warto kupić akcje STS Holding dlaczego warto kupić akcje STS warto kupić akcje sts warto zainwestować w akcje sts akcje sts inwestycja sts czy warto na gpw kiedy mogę kupić akcje sts sts cena akcji cena akcji sts cena akcji STS Holding akcje cena STS Holding o co chodzi z sts na gpw gpw debiut sts o cho chodzi debiut sts o co chodzi o co chodzi z debiutem STS Holding jak zainwestować w akcje sts jak zainwestować w akcje STS Holding po co inwestować w akcje STS Holding po co inwestować w akcje STS czy inwestowanie w sts się opłaca czy inwestowanie w akcje sts się opłaca czy inwestowanie na giełdzie sts się opłaca jak zarobić na akcjach sts jak zarobić na giełdzie na sts jak zarobić na akcjach STS Holding le zarobię na akcjach STS Holding ile zarobię na akcjach sts
Reklama

Czytaj dalej