Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Duża redukcja na zapisach Vercom - zainteresowanie IPO po raz kolejny było ogromne

|
selectedselectedselected
Duża redukcja na zapisach Vercom - zainteresowanie IPO po raz kolejny było ogromne | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Spółka Vercom, oferująca usługi w modelu CPaaS, dokonała przydziału akcji inwestorom biorącym udział w pierwszej ofercie publicznej. Od kilku dni wiemy już, że Vercom sprzedał wszystkie oferowane w ramach IPO akcje, dziś jednak poznaliśmy stopę redukcji na zapisach dla inwestorów indywidualnych. Zgodnie z oczekiwaniami, okazała się ona bardzo wysoka, co oznacza że finalnie do osób biorących udział w ofercie trafi niewiele ponad 7% z docelowej liczby akcji, na którą dokonali zapisów.

 

Vercom we wtorek 27 kwietnia dokonał przydziału akcji inwestorom biorącym udział w pierwszej ofercie publicznej. Zainteresowanie było wielokrotnie większe niż liczba dostępnych akcji, co skutkowało redukcją na zapisach dla inwestorów indywidualnych, która wyniosła 92,4%.

Oznacza to, że potencjalny inwestor, który zapisał się na 1000 akcji po cenie emisyjnej 45 PLN (za 45 000 PLN) otrzyma zaledwie 76 akcji wycenianych na 3420 PLN (pozostała kwota zostanie zwrócona na konto maklerskie).

Reklama

W ramach IPO spółka wyemitowała 4 mln nowych akcji, oprócz tego 1 mln istniejących akcji zostało wystawionych na sprzedaż przez dwóch obecnych akcjonariuszy Vercomu, będących jednocześnie członkami zarządu spółki.

Całkowita wartość oferty Vercomu to 225 mln złotych, z czego 180 mln złotych trafi do spółki (ok. 170 mln PLN „na czysto”). Spółka zadebiutuje na głównym parkiecie GPW z kapitalizacją przekraczającą 830 mln złotych, co oznacza że będzie ona zbliżona do wyceny rynkowej jej spółki macierzystej - R22.

 

Debiut giełdowy Vercomu planowany jest na 11 maja, wciąż jednak nie jest to oficjalny termin.

 

Reklama

Więcej na temat działalności spółki przeczytasz w analizie jej IPO:

URL Artykułu

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Darek Dziduch

Darek Dziduch

Redaktor portalu FXMAG i wydawca magazynu Inwestor. Nagrywa na YouTube materiały edukacyjne, poruszając tematy związane przede wszystkim z inwestycjami, finansami osobistymi i gospodarką.

Obserwuj autoraTwitter


Reklama
Reklama