Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

PolTREG - rozczarowujące dane na temat debiutu spółki. Zaskakująca cena emisyjna i redukcja na zapisach

|
selectedselectedselected
PolTREG - rozczarowujące dane na temat debiutu spółki Zaskakująca cena emisyjna i redukcja na zapisach | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

PolTREG, spółka biotechnologiczna pracująca nad innowacyjnymi terapiami komórkowymi w leczeniu m.in. cukrzycy i stwardnienia rozsianego, zakończyła swoją pierwszą ofertę publiczną. Spółce udało się wprawdzie uplasować wszystkie oferowane akcje - co więcej, w rundzie dla inwestorów indywidualnych chętnych było więcej niż dostępnych papierów - jednak po znacznie niższej cenie niż początkowo oczekiwała sama spółka. Redukcja na zapisach również była znacznie niższa niż w przypadku IPO sprzed kilku miesięcy.

Spółce PolTREG udało się w ramach pierwszej oferty publicznej uplasować wszystkie z 1 667 821 akcji oferowanych, stanowiących 35,76% kapitału zakładowego i zapewniających 32,38% głosów na WZA.
Zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych musiało być jednak niższe od oczekiwań spółki, doszło bowiem do znacznego obniżenia (28,5%) ceny emisyjnej z początkowych 105 PLN do 75 PLN za sztukę.
To oznacza, że w ramach IPO spółka pozyska 99 931 050 PLN brutto, wobec oczekiwanych niecałych 140 mln PLN.
Redukcja na zapisach dla inwestorów indywidualnych wyniosła 24,20%. To oznacza, że jeśli przykładowy inwestor zapisał się na 100 akcji, płacąc za nie 10 500 PLN, finalnie otrzyma ich 75, płacąc za nie 5625 PLN. Pozostała kwota (4875 PLN) zostanie w najbliższych dniach zwrócona na rachunek maklerski.

Debiut na głównym rynku GPW ma odbyć się we wtorek 23 listopada, ostateczna data nie jest jednak znana i będzie zależna od uchwały podjętej przez zarząd giełdy.

Więcej informacji na temat działalności spółki PolTREG i jej pierwszej oferty publicznej znajdziesz w artykule:
URL Artykułu

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Darek Dziduch

Darek Dziduch

Redaktor portalu FXMAG i wydawca magazynu Inwestor. Nagrywa na YouTube materiały edukacyjne, poruszając tematy związane przede wszystkim z inwestycjami, finansami osobistymi i gospodarką.

Obserwuj autoraTwitter


Reklama

Czytaj dalej