Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

IPO Kool2Play - co warto wiedzieć o debiucie kolejnej spółki gamingowej?

|
selectedselectedselected
IPO Kool2Play - co warto wiedzieć o debiucie kolejnej spółki gamingowej? | FXMAG INWESTOR
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Niemal wszystkie ostatnie debiuty na warszawskiej giełdzie należały do spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją gier. Bez wątpienia gaming cieszy się ogromnym zainteresowaniem inwestorów - tegoroczne IPO SimFabric i Games Operators okazały się ogromnym sukcesem i świetną okazją, zaś podczas zapisów na akcje Gaming Factory na rynku pierwotnym liczba chętnych była tak duża, że redukcja przydziału dla pojedynczego inwestora wyniosła niemal 90%! Już niedługo na małym parkiecie zadebiutuje kolejna spółka gamingowa - Kool2Play. Na jej akcje w ramach pierwszej oferty publicznej można zapisać się jeszcze do piątku. Co warto wiedzieć o spółce przed ewentualną decyzją o wzięciu udziału w jej giełdowym debiucie? Czy warto się nią zainteresować?

 

Kool2Play, czyli fajne do grania

Historia warszawskiej spółki sięga 2013 r. Kool2Play początkowo skupiało się na produkcji autorskich, niskobudżetowych gier moblinych na systemy Android i iOS, dystrybuowanych w formule free-to-play (dochody z mikropłatności i reklam). W 2018 r. spółka zmieniła model biznesowy i rozpoczęła produkcję autorskich gier premium na komputery PC i konsole. Flagową grą Kool2Play, znajdującą się w najbardziej zaawansowanym stadium rozwoju jest Uragun, prace nad którą trwają od końca 2018 r. Jest to symulator robota z rozgrywką w modelu „top down shooter”, w której gracz walczy z innymi robotami na terenie największych metropolii. Premiera gry na Steam w wersji wczesnego dostępu planowana jest koniec tego roku, już po debiucie spółki na NewConnect, zaś ostateczna wersja ma pojawić się w I kwartale 2021 r.

Kool2Play pokłada duże nadzieje w swojej flagowej produkcji - dotychczas na grę Uragun przeznaczono niemal półtora miliona złotych, zaś ostateczny koszt (bez marketingu i promocji) jej wypuszczenia na rynek ma zamknąć się w kwocie 1,7 mln złotych. Spółka szacuje, że jej przychody w III i IV kwartale 2020 r. znacząco wzrosną, zaś w planach jest sprzedaż 100 tys. sztuk gry w średniej cenie 10 dolarów. Uragun w 2021 r. ma również zadebiutować w wersjach na konsole (choć bez podania szczegółów na które platformy konkretnie). Kolejną produkcją jest gra przygodowa City of Minds, inspirowana kultowym serialem Black Mirror, której premiera na PC i konsole Nintendo Switch planowana jest na drugą połowę 2022 r. Jej budżet (bez kosztów marketingu) również nie powinien przekroczyć 2 mln złotych. Rok później, w drugiej połowie 2022 r. Planowany jest debiut gry Restoration, która będzie symulatorem budowy, a konkretnie odbudowy zniszczonego miasta. Budżet tej produkcji będzie najwyższy - wyniesie ponad 3 mln złotych (z czego ok. 500 tys. PLN zostanie przeznaczone na promocję).

Reklama

Do grupy kapitałowej Kool2Play należy również spółka KoolThings, zajmująca się obsługą marketingową w branży gier i mająca na koncie współpracę z takimi potentatami jak Activision, czy Razer

URL Artykułu

 

Agencja marketingowa czy spółka gamingowa? Wyniki finansowe Kool2Play

Wszystkie gry na PC autorstwa Kool2Play znajdują się obecnie w fazie produkcji, co oznacza że zamiast przynosić przychody, wciąż jeszcze wymagają nakładów finansowych. Nie powinno zatem dziwić, że główne źródło przychodów spółki to obecnie działalność marketingowo-promocyjna prowadzona przez podmiot zależny, jakim jest agencja Kool Things. W zeszłym roku Kool2Play osiągnęła 2,3 mln złotych skonsolidowanych przychodów netto, z czego 95% zostało wygenerowanych przez działalność Kool Things. Spółka zapewnia jednak, że w ciągu najbliższych dwóch lat, po premierach gier Uragun i City of Minds przychody ze sprzedaży gier przekroczą połowę całkowitych przychodów spółki, zaś do 2025 r. wynieść do 85-90%.

 

Informacje o emisji akcji Kool2Play

Reklama

W ramach pierwszej oferty publicznej Kool2Play chce pozyskać maksymalnie 2,52 mln złotych, które pozwolą na planowe ukończenie flagowych produkcji gier, takich jak wspomniany Uragun, Restoration oraz City of Minds. Część pozyskanych funduszy zostanie przeznaczona na działania marketingowe prowadzone przez spółkę zależną Kool Things, zajmującą się usługami PR dla rynku gamingowego. Spółka, decydując się na giełdowy debiut chce również zwiększyć swoją wiarygodność w oczach kontrahentów i rozpoznawalność na polskim rynku.

W ramach pierwszej oferty publicznej wyemitowanych zostanie do 180 tys. nowych akcji serii D, których cena podczas zapisów została ustalona na 14 złotych. Przy założeniu objęcia wszystkich akcji z nowej emisji (łącznie 1 436 600 akcji, wraz z dotychczasowymi) po cenie maksymalnej (14 PLN) kapitał zakładowy Kool2Play wyniesie 20 112 400 złotych

 

IPO bez domów maklerskich - jak kupić akcje Kool2Play na rynku pierwotnym?

Spółka zdecydowała się na dość oryginalny sposób sprzedaży swoich akcji na rynku pierwotnym, rezygnując z pośrednictwa domów maklerskich. Oznacza to, że zainteresowani inwestorzy mogą zapisać się na akcje Kool2Play jedynie za pośrednictwem samej spółki - w jej warszawskiej siedzibie lub w nieco bardziej wygodny sposób, czyli poprzez formularz zapisu na akcje na witrynie internetowej Kool2Play. Nie jest to najwygodniejszy sposób, szczególnie ze względu na fakt, że każdy zainteresowany inwestor musi samodzielnie wypełnić formularz, podając również dane swojego konta maklerskiego, na które mają zostać przydzielone akcje w dniu debiutu oraz dokonać przelewu bankowego. Formularz zapisu trzeba następnie potwierdzić podpisem zaufanym lub wydrukować, podpisać ręcznie i odesłać skan na podany przez spółkę adres mailowy.

Z jednej strony rezygnacja z usług domów maklerskich podczas serii zapisów na akcje to spora oszczędność dla młodej spółki, z drugiej zaś taka forma przeprowadzania IPO może zniechęcić wielu potencjalnie zainteresowanych inwestorów do zapisania się na akcje Kool2Play.

Reklama

Formularz zapisu na akcje można składać najpóźniej do piątku 17 lipca, zaś przydział akcji będzie miał miejsce w środę 29 lipca.

 

Powyższy artykuł nie jest rekomendacją inwestycyjną i nie ma na celu zachęcić lub zniechęcić kogokolwiek do wzięcia udziału w IPO Kool2Play. Każdy powinien samodzielnie podjąć decyzję o ewentualnym ulokowaniu kapitału w akcjach konkretnej spółki, czy to na rynku pierwotnym, czy wtórnym. Jeżeli potrzebujesz pomocy edukacyjnej, zapraszam Cię do regularnego oglądania naszego Kursu Inwestowania w Akcje od Zera:

URL Artykułu

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Darek Dziduch

Darek Dziduch

Redaktor portalu FXMAG i wydawca magazynu Inwestor. Nagrywa na YouTube materiały edukacyjne, poruszając tematy związane przede wszystkim z inwestycjami, finansami osobistymi i gospodarką.

Obserwuj autoraTwitter


Reklama
Reklama