Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Redukcja na IPO Cavatina Holding pokazuje, że inwestorzy nie wierzą w szybki powrót do pracy w biurach

|
selectedselectedselected
Redukcja na IPO Cavatina Holding pokazuje, że inwestorzy są sceptyczni w kwestii szybkiego powrotu do pracy w biurach | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Krakowski developer powierzchni biurowych, który jest coraz bliżej debiutu na głównym parkiecie GPW, przekazał dziś akcje oferowane inwestorom biorącym udział w pierwszej ofercie publicznej. IPO Cavatina Holding nie cieszyło się wprawdzie tak dużym zainteresowaniem jak poprzednie oferty, czego wyrazem było m.in. obniżenie o połowę ceny emisyjnej w stosunku do maksymalnej, jednak mimo tego doszło do redukcji na zapisach.

 

W ramach pierwszej oferty publicznej spółka zaoferowała 7,5 mln akcji wyłącznie z nowej emisji, których cena maksymalna została ustalona na 50 PLN za sztukę. Finalnie jednak, po zakończeniu procesu budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, ostateczna cena emisyjna została obniżona dokładnie o połowę - do 25 PLN za akcję. Redukcja na zapisach dla inwestorów indywidualnych wyniosła zaś ok. 37,5%, co oznacza że przy zapisach na 1000 akcji (za kwotę 50 000 PLN) osoba biorąca udział w ofercie otrzyma 625 akcji, za które zapłaci 15 625 PLN (po cenie emisyjnej 25 PLN za sztukę). Pozostała kwota (34 375 PLN) zostanie zwrócona na rachunek maklerski, z którego dokonano subskrypcji.

Inwestorzy indywidualni objęli 12% oferowanych akcji Cavatina Holding.

Reklama

Wartość pierwszej oferty publicznej Wyniesie 187 500 000 PLN i jest o połowę niższa od maksymalnego pułapu zakładanego przez spółkę. Tak znaczące obniżenie ceny emisyjnej akcji w stosunku do maksymalnej sugeruje, że inwestorzy instytucjonalni nie byli aż tak optymistycznie nastawieni do oferty czołowego developera przestrzeni biurowych, obawiając się perspektyw odbudowy popytu na rynku nieruchomości użytkowych i biurowych, który jest jedynym segmentem działalności holdingu Cavatina.

 

Zgodnie z prospektem emisyjnym spółki, debiut na głównym rynku GPW planowany jest na 29 lipca (czwartek), ostateczna data nie jest jednak jeszcze znana.

 

Więcej informacji na temat Cavatina Holding i jej oferty publicznej:

Reklama

URL Artykułu

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Darek Dziduch

Darek Dziduch

Redaktor portalu FXMAG i wydawca magazynu Inwestor. Nagrywa na YouTube materiały edukacyjne, poruszając tematy związane przede wszystkim z inwestycjami, finansami osobistymi i gospodarką.

Obserwuj autoraTwitter


Reklama
Reklama