Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Punch Punk 20 września udostępni na Steam demo interaktywnego gry-filmu – Aida!

|
selectedselectedselected
Punch Punk 20 września udostępni na Steam demo interaktywnego gry-filmu – Aida! | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Punch Punk SA, notowany na rynku NewConnect producent gier wideo z segmentu Indie Premium 20 września na platformie Steam udostępni demo autorskiego projektu – Aida. Interaktywna gra , która mocno czerpie z filmowych rozwiązań, opowiada losy tytułowej dziewczyny, która chce uciec z afrykańskiego getta. W produkcję projektu są zaangażowani m.in. twórcy nominowanego do Oscara "Bożego Ciała". Koncept gry został nagrodzony programem Kreatywna Europa.

– Aida to tytuł, który czerpie z filmowych i artystycznych kreacji. 20 września udostępnimy demo gry w wersji na PC. Liczymy, że oryginalny koncept zyska zainteresowanie graczy i przełoży się na wysoką sprzedaż. Chcemy tworzyć gry, które nie tylko będą sukcesem komercyjnym, ale także zachwycą artystyczną kreacją. Jest kilka produkcji, które pokazują, że da się to zrobić – mam na myśli Late Shift wydane przez Wales Interactive i Erica od Flavourworks. Te gry pokazują, że można znaleźć graczy, którzy zachwycą się niepowtarzalną estetyką – mówi Krzysztof Grudziński, prezes Punch Punk SA.

Główna linia narracyjna gry opowiada historię dziewczyny z afrykańskiego getta – tytułowej Aidy, dla której jedynym ratunkiem jest ucieczka na kontynent E. Gracz będzie mógł pomóc uciec bohaterce. Tytuł wykorzystuje narrację filmową, a w produkcję zaangażowani są między innymi twórcy nominowanego do Oscara "Bożego Ciała". Koncept gry został nagrodzony prestiżowym programem Kreatywna Europa.

Punch Punk realizuje jednocześnie kilka umów w trybie work for hire. Wśród nich są m.in. Drug Dealer VR, Barn Finders VR, Godzilla VR, Eggs VR oraz Yach Mechanic Simulator na PC.

Reklama

– Naszą podstawową działalność dywersyfikujemy poprzez współpracę z zewnętrznymi podmiotami w oparciu o tworzenie gier na zlecenie. Jeszcze w tym ukażą się między innymi Drug Dealer VR oraz Barn Finders VR. Naszą przewagą w stosunku do innych studiów gier jest duże doświadczenie w obszarze produkcji filmowych, w których kluczowym czynnikiem jest narracja. W nadchodzących miesiącach zaprezentujemy kilka nowości, które mogą zaciekawić wymagających graczy – dodaje Krzysztof Grudziński.

O spółce:

Punch Punk S.A. (wcześniej Punch Punk sp. z o.o.) prowadzi działalność pod firmą Punch Punk od 2017 roku. Model biznesowy studia zakłada produkcję gier o oryginalnej oprawie wizualnej połączonej z silną narracją i filmowym stylem opowiadania oraz realizację projektów na zlecenie. Spółka rozwija się także w obszarze produktów wykorzystujących technologię wirtualnej rzeczywistości. Jednym z projektów, które dostosuje do wymagań platform VR-owych jest sprzedażowy hit Movie Games – Drug Dealer Simulator.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Gaming. Wiadomości prasowe null

Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych


Reklama
Reklama