Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Punch Punk 20 września udostępni na Steam demo interaktywnego gry-filmu – Aida!

|
selectedselectedselected
Punch Punk 20 września udostępni na Steam demo interaktywnego gry-filmu – Aida! | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Punch Punk SA, notowany na rynku NewConnect producent gier wideo z segmentu Indie Premium 20 września na platformie Steam udostępni demo autorskiego projektu – Aida. Interaktywna gra , która mocno czerpie z filmowych rozwiązań, opowiada losy tytułowej dziewczyny, która chce uciec z afrykańskiego getta. W produkcję projektu są zaangażowani m.in. twórcy nominowanego do Oscara "Bożego Ciała". Koncept gry został nagrodzony programem Kreatywna Europa.

– Aida to tytuł, który czerpie z filmowych i artystycznych kreacji. 20 września udostępnimy demo gry w wersji na PC. Liczymy, że oryginalny koncept zyska zainteresowanie graczy i przełoży się na wysoką sprzedaż. Chcemy tworzyć gry, które nie tylko będą sukcesem komercyjnym, ale także zachwycą artystyczną kreacją. Jest kilka produkcji, które pokazują, że da się to zrobić – mam na myśli Late Shift wydane przez Wales Interactive i Erica od Flavourworks. Te gry pokazują, że można znaleźć graczy, którzy zachwycą się niepowtarzalną estetyką – mówi Krzysztof Grudziński, prezes Punch Punk SA.

Główna linia narracyjna gry opowiada historię dziewczyny z afrykańskiego getta – tytułowej Aidy, dla której jedynym ratunkiem jest ucieczka na kontynent E. Gracz będzie mógł pomóc uciec bohaterce. Tytuł wykorzystuje narrację filmową, a w produkcję zaangażowani są między innymi twórcy nominowanego do Oscara "Bożego Ciała". Koncept gry został nagrodzony prestiżowym programem Kreatywna Europa.

Punch Punk realizuje jednocześnie kilka umów w trybie work for hire. Wśród nich są m.in. Drug Dealer VR, Barn Finders VR, Godzilla VR, Eggs VR oraz Yach Mechanic Simulator na PC.

Reklama

– Naszą podstawową działalność dywersyfikujemy poprzez współpracę z zewnętrznymi podmiotami w oparciu o tworzenie gier na zlecenie. Jeszcze w tym ukażą się między innymi Drug Dealer VR oraz Barn Finders VR. Naszą przewagą w stosunku do innych studiów gier jest duże doświadczenie w obszarze produkcji filmowych, w których kluczowym czynnikiem jest narracja. W nadchodzących miesiącach zaprezentujemy kilka nowości, które mogą zaciekawić wymagających graczy – dodaje Krzysztof Grudziński.

O spółce:

Punch Punk S.A. (wcześniej Punch Punk sp. z o.o.) prowadzi działalność pod firmą Punch Punk od 2017 roku. Model biznesowy studia zakłada produkcję gier o oryginalnej oprawie wizualnej połączonej z silną narracją i filmowym stylem opowiadania oraz realizację projektów na zlecenie. Spółka rozwija się także w obszarze produktów wykorzystujących technologię wirtualnej rzeczywistości. Jednym z projektów, które dostosuje do wymagań platform VR-owych jest sprzedażowy hit Movie Games – Drug Dealer Simulator.

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Gaming. Wiadomości prasowe null

Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych


Reklama

Czytaj dalej