Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Wyraźne spadki notowań dolara (USD). Czy to dopiero początek fali? Oczy zwrócone w stronę FEDu

Wyraźne spadki notowań dolara (USD). Czy to dopiero początek fali? Oczy zwrócone w stronę FEDu
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Poprzedni tydzień na rynku amerykańskiego dolara zakończył się wyraźnym spadkowym akcentem. Zniżki przyspieszyły przede wszystkim po publikacji rozczarowującego odczytu indeksu nastrojów konsumentów Uniwersytetu Michigan, który zwrócił uwagę na coraz większe obawy Amerykanów, dotyczące kolejnej fali pandemii. Jednocześnie, słaby odczyt poddał w wątpliwość to, czy Fed faktycznie zdecyduje się rychło na tapering QE. 

 

Na fali tych spekulacji kurs EUR/USD w piątek zwyżkował do okolic 1,18

Ten poziom dzisiaj służy jako techniczny opór na wykresie notowań tej pary walutowej. Kurs eurodolara co prawda dzisiaj rano kieruje się w dół, jednak zakres zniżek jest minimalny, co sugeruje presję na słabość amerykańskiego dolara i wyczekiwanie na kolejne dane makro, które wsparłyby jakiś określony scenariusz powiązany z QE. 

 

Tymczasem na plus zaskoczyły dzisiejsze dane makro z Japonii

Wstępny odczyt PKB za II kwartał (annualizowany) wyniósł 1,3% przy oczekiwaniach 0,7%, zaś odczyt w ujęciu kdk wyniósł 0,3% w porównaniu do oczekiwań na poziomie 0,2%. Lepsze od oczekiwań były także odczyty dotyczące dynamiki produkcji przemysłowej, która w czerwcu wyniosła 23% rdr i 6,5% mdm.

W rezultacie, notowania USD/JPY dzisiaj wyraźniej osuwają się na południe, kontynuują zniżki z piątku. Obecnie notowania tej pary walutowej niewiele przekraczają 109,30. 

Reklama

 

 

 

 

OKIEM ANALITYKA – Wyczekiwanie na kolejne dane makro

Słabszy od oczekiwań odczyt indeksu Uniwersytetu Michigan na nowo rozbudził spekulacje na temat terminu potencjalnego zacieśniania polityki monetarnej w USA. O ile sam w sobie nie jest on jeszcze solidnym pretekstem do odkładania taperingu na później przez Fed, to z pewnością obecnie inwestorzy będą jeszcze uważniej śledzić kolejne odczyty danych makro w Stanach Zjednoczonych pod kątem potencjalnych działań Rezerwy Federalnej.

 

Pretekstów nie powinno zabraknąć

Już jutro mają zostać opublikowane dane dotyczące sprzedaży detalicznej w USA, które także będą wyznacznikiem nastrojów konsumentów. Ponadto, jutro opublikowane zostaną m.in. dane dotyczące produkcji przemysłowej w USA, a w centrum uwagi inwestorów najprawdopodobniej znajdzie się wystąpienie publiczne Jerome Powella o godzinie 19:30. Z kolei już w środę napłynie szereg danych z rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych, zaś wieczorem polskiego czasu opublikowany zostanie protokół z posiedzenia FOMC.

 

W rezultacie,

Reklama

bieżący tydzień będzie już kolejnym tygodniem nawracających spekulacji związanych z potencjalnymi terminami związanymi z zacieśnianiem polityki monetarnej w Stanach Zjednoczonych. Inwestorzy cały czas krążą między optymizmem a pesymizmem – i taki stan chwiejności może utrzymać się jeszcze przez dwa tygodnie, czyli aż do sympozjum w Jackson Hole, zaplanowanego na 26-28 sierpnia br. To właśnie wtedy inwestorzy oczekują jakichś konkretnych informacji ze strony szefa Rezerwy Federalnej, dotyczących dalszych planów Fedu.

Nota prawna

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Dorota Sierakowska

Dorota Sierakowska

Analityczka, inwestorka, seryjna przedsiębiorczyni i zapalona podróżniczka. Pierwsza w Polsce analityczka, specjalizująca się wyłącznie w rynku surowcowym – czyli inwestycjach w złoto, ropę naftową czy … kawę oraz autorka bestsellerowej książki: „Świat Surowców”. Jedna z niewielu kobiet-analityczek w branży inwestycyjnej w Polsce. Założycielka Girls Money Club.


Tematy

dolar amerykański ile kosztuje dolar dolar USD 1 dolar po ile dolar kurs dolara amerykańskiego kurs euro do dolara dolar kurs cena dolara ile dolar kurs USD prognoza kursu dolara dolar na zł kursy dolara kurs dolara cinkciarz symbol dolara USD kurs kurs dolara prognozy index dolara kurs dolara do złotówki kurs dolara usd usd to pln dolar ile to zł dolar to pln dolar cena kurs dolara wykres dolar australijski kurs wiadomości 1 dolar ile to zł lira turecka dolar dolar notowania wykres dolara GBP USD po ile jest dolar ceny dolara Dolar prognozy eur to usd prognozy kursu dolara ile stoi dolar gbp to usd usd na pln 1 usd to pln dolar kanadyjski kurs dolar amerykański kurskantor dolar kurs dolar amerykański cena dolara usa cena dolara wykres dolar pln dolar na pln jeden dolar przelicznik walut dolar dolar kurs online dolar singapurski dolar przelicznik waluta dolar dolar usa dolar euro kurs dolara nbpkurs dolara kantor aktualny kurs dolara prognoza dolara kurs dolara prognozakurs dolara w kantorach kurs usd pln cinkciarz dolar dolar znak dolar symbol kurs walut dolar kurs euro dolar 100 usd usd to eur usd eur bitcoin kurs usd prognozy dolara kurs dolara prognozy na najbliższe dni prognoza dla dolara kurs dolara kupno kurs dolara sprzedaż kurs dolara online wartość dolara kurs dolara live nbp kurs dolara średni kurs dolara kur dolara kurs dolara walutomat kurs dolara forum kurs dolara usa kurs dolara na zywo 1 usd eth to usd usd to zloty przelicznik dolara kurs dolara bankier pln to usd pln usd kurs usd nbp kurs dolara kalkulator cinkciarz kurs dolara znak dolara kurs dolara warszawa kurs dolara money zloty to usd eth usd usd pln stooq btc to usd 100 usd to pln kurs btc usd dolar tl dolar waluta kursy walut dolar 20 usd 30 usd to pln 1 btc to usdInformacje 50 usd 25 usd to pln
Reklama

Czytaj dalej