Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

kurs dolara kalkulator

W pierwszym kwartale 2021 r. Ebury najtrafniej w rankingu Bloomberga prognozowało kurs dolara amerykańskiego do korony szwedzkiej. Dodatkowo analitycy walutowi fintechu znaleźli się w pierwszej dziesiątce w rankingach poświęconym siedmiu innym parom walutowym. Ebury jako jedna z nielicznych instytucji w Polsce i w Europie dostarcza też na bieżąco przedsiębiorcom analizy wielu walut z Azji, Afryki czy Ameryki Południowej.

Ze względu na potrzeby eksporterów i importerów

analitycy Ebury przygotowują prognozy walutowe zarówno dla najpopularniejszych w globalnym handlu walut, jak i dla tych istotnych z perspektywy lokalnej. Wśród tych drugich są waluty tak z rynków uznawanych wciąż za egzotyczne dla polskiego biznesu (np. brazylijski real, turecka lira czy meksykańskie peso), jak z rynków o istotnym znaczeniu dla polskich importerów i eksporterów (chiński juan, rosyjski rubel czy czeska korona).

Ebury pierwszy kwartał bieżącego roku zakończyło nie tylko pierwszym miejscem w rankingu prognoz Bloomberga dla pary dolar amerykański/korona szwedzka (USD/SEK),

ale również czwartym dla pary euro/korona szwedzka (EUR/SEK). Ponadto zespół zdobył także miejsca w pierwszej dziesiątce w rankingach analiz par dwóch innych walut G10: dolar/frank szwajcarski (USD/CHF) oraz euro/jen japoński (EUR/JPY). Analitycy firmy zajęli także drugie miejsce w przypadku czterech par walutowych z rynków wschodzących: euro/lej rumuński (EUR/RON), dolar/lej rumuński (USD/RON), dolar/meksykańskie peso (USD/MXN) oraz dolar/peso chilijskie (USD/CLP).

To kolejne wyróżnienia dla Ebury w rankingu Bloomberga

po zajęciu pierwszego miejsca w ostatnim kwartale ub.r. dla kluczowej dla eksporterów i importerów pary euro/dolar amerykański. W ciągu ostatnich jedenastu kwartałów zespół analityków Ebury siedmiokrotnie zajmował jedno z dziesięciu najwyższych miejsc w zestawieniu prognoz dla EUR/USD. Klucz do ochrony marż Ebury obserwuje szybko rosnące zainteresowanie polskich eksporterów i importerów rozliczaniem transakcji w lokalnych walutach. Przykładowo, Szwecja była w 2020 r. dla polskich przedsiębiorców ósmym kierunkiem eksportowym i siedemnastym rynkiem dla importerów. W ostatnich dwóch latach lat sprzedaż towarów na rynek szwedzki rosła i kształtowała się na poziomie 2,8–2,9% całości polskiego eksportu, import z tego rynku to zaś ponad 1,6% całości. Rośnie w związku z tym zainteresowanie realizacją transakcji importowo-eksportowych bezpośrednio w koronie szwedzkiej.

Wiedza o kursach walut realnie pozwala na przewidywanie i zmniejszanie ryzyka walutowego,

Reklama

a w efekcie chroni zyski z eksportu lub importu. W ostatnich latach polscy przedsiębiorcy prowadzą międzynarodową ekspansję bez jakichkolwiek kompleksów – w tym na najodleglejsze, egzotyczne rynki. Dlatego zarówno nasze analizy, jak i powiązane z nimi nowoczesne rozwiązania do rozliczania i zabezpieczania transakcji cieszą się szybko rosnącą popularnością wśród importerów i eksporterów – komentuje Jakub Łańcucki, dyrektor zarządzający Ebury Polska.

Obecnie międzynarodową ekspansję polskich firm wspiera 25 oddziałów Ebury na całym świecie

Do tych zlokalizowanych m.in. w Hongkongu, Londynie, czeskiej Ostrawie, Düsseldorfie, Sofii, Dubaju czy Toronto dołączył niedawno oddział w brazylijskim São Paulo. ***** Informacje o Ebury Ebury to międzynarodowa instytucja płatnicza specjalizująca się w usługach finansowych dla sektora MŚP i dużych przedsiębiorstw, posiadająca status Instytucji Pieniądza Elektronicznego. Pomaga przedsiębiorstwom rozwijać biznes na rynkach zagranicznych, eliminując bariery w obszarze rozliczeń, transakcji walutowych oraz zarządzania ryzykiem walutowym.

Firma umożliwia transakcje w ponad 130 walutach,

w tym wielu walutach odległych krajów (m.in. chiński juan, rosyjski rubel, lira turecka, real brazylijski, rupia indyjska, tajski bat czy meksykańskie peso) oraz dostarcza sprawdzone rozwiązania w handlu zagranicznym, dotychczas niedostępne dla polskich firm. Ebury udostępnia instrumenty finansowe zabezpieczające ryzyko kursowe, zwiększa bezpieczeństwo dochodów i chroni marże przedsiębiorców. Analizy i zestawy użytecznych informacji przekazywane przez analityków instytucji zapewniają przedsiębiorcom komfort i możliwość skoncentrowania się na prowadzeniu własnego biznesu.

Eksporterzy i importerzy mogą również korzystać z walutowych rachunków bieżących w ponad 35 walutach w ponad 20 krajach

Zespół Ebury ma bogate doświadczenie na światowych rynkach finansowych, pracuje w 25 biurach na całym świecie. Własne centrum IT w Maladze (Hiszpania) oraz Londynie (Wielka Brytania) dostarcza klientom bezpieczne i innowacyjne rozwiązania technologiczne, w tym najwyższej jakości platformę online. Firma współpracuje z wiodącymi światowymi instytucjami finansowymi, konsekwentnie budując możliwości transakcyjne w kluczowych miejscach na całym globie. Uczestniczy w najważniejszych globalnych inicjatywach dotyczących rozwoju nowego ekosystemu płatniczego, jak np. SWIFT gpi.

W ciągu ostatnich lat Ebury otrzymało wiele nagród za kompetencje w zakresie rozliczeń międzynarodowych,

które sprawdziło do tej pory ponad 50 tysięcy importerów i eksporterów, w tym niemal 2 tysiące firm z Polski. Gwarancją bezpiecznej współpracy z Ebury jako regulowaną Instytucją Pieniądza Elektronicznego jest działalność pod nadzorem Narodowego Banku Belgii w Unii Europejskiej oraz FCA (brytyjskiego odpowiednika KNF) w Wielkiej Brytanii. Suma bilansowa Ebury wynosi 1,12 miliarda dolarów amerykańskich.

Czytaj więcej