Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

kurs dolara wykres

W środę polski złoty (PLN) traci względem euro (EUR), dolara amerykańskiego (USD), franka szwajcarskiego (CHF), funta brytyjskiego (GBP) i korony czeskiej (CZK). Ile złotych zapłacimy za te waluty na rynku Forex w godzinach popołudniowych?

 

O godzinie 11 napłynęły lepsze od oczekiwań dane dotyczące produkcji przemysłowej w Strefie Euro za listopad. W ujęciu miesięcznym wzrost wyniósł 2,5% wobec prognozy wzrostu o 0,2%.

O godzinie 14.30 poznaliśmy dane dotyczące inflacji w USA. Bazowy wskaźnik CPI za grudzień wzrósł o 0,1% m/m, a w ujęciu rocznym o 1,6%, co było zgodne z szacunkami.

Reklama

Przed godziną 15 ogłoszono ważną decyzję dotyczącą polskiej gospodarki. Stopy procentowe pozostały na niezmienionym poziomie 0,10%, co było zgodne z oczekiwaniami rynku.

 

Kurs dolara do polskiego złotego (USD/PLN)

W środę główne waluty lekko zyskują względem polskiego złotego (PLN), a najmocniej spośród nich pnie się w górę dolar (USD). Za dolara najmniej płacono 3,70 zł we wczesnych godzinach porannych. Po godzinie 17 kurs dolara do złotego (USD/PLN) znajduje się na swym dzisiejszym maksimum i wynosi 3,7295 zł. Stanowi to wzrost o 0,66% względem wczorajszego poziomu zamknięcia.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

Reklama

 

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Kurs franka szwajcarskiego (CHF) też pnie się w górę. Frank najmniej kosztował 4,1777 zł w godzinach porannych, a najwięcej 4,2104 zł po godzinie 16. Po godzinie 17 kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,2026 zł, co stanowi wzrost o 0,58% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs funta względem polskiej waluty (GBP/PLN)

Reklama

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku funta brytyjskiego (GBP). Po godzinie 17 kurs funta do złotego (GBP/PLN) jest notowany na plusie o 0,50% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 5,0875 zł. Za jednego funta najmniej płacono 5,0603 zł przed godziną 8, a najwięcej 5,1012 zł po godzinie 16.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Po godzinie 17 kurs euro do złotego (EUR/PLN) jest notowany na plusie o 0,29% względem poprzedniego poziomu odniesienia. W tym momencie euro kosztuje 4,5355 zł. W dzisiejszym dniu za jedno euro najmniej płacono 4,5196 zł, a najwięcej 4,5459 zł.

Reklama

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs korony czeskiej do polskiego złotego (CZK/PLN)

Korona czeska (CZK) także umacnia się względem polskiej waluty. Za koronę czeską najmniej płacono 0,1725 zł do południa, a najwięcej 0,1737 zł po godzinie 16. Po godzinie 17 korona czeska kosztuje 0,1734 zł. Tym samym kurs korony czeskiej do złotego (CZK/PLN) zyskuje 0,41% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Reklama

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje funty, dolary, franki lub korony - koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

Czytaj więcej