Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Co zamierza Powell? Niecierpliwość osłabia dolara amerykańskiego (USD)!

Co zamierza Powell? Niecierpliwość osłabia dolara amerykańskiego (USD)!| FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Przez większą część tygodnia na rynkach finansowych panował relatywny spokój. Czwartek nie zmienił drastycznie obrazu i to pomimo zbliżającego się wirtualnego wystąpienia szefa Fed Powella w Jackson Hole. Wydarzenie, na które rynki zdawały się „nastawiać” powoli zaczyna tracić na znaczeniu.

W dużej mierze z uwagi na zmianę charakteru konferencji

(na wirtualną) oraz ubogą agendę. Treść wystąpienia Powella oczywiście nie jest znana, choć biorąc pod uwagę fakt, że wygłosi on jedynie mowę na otwarcie można wyciągnąć wnioski, że nie jest to najbardziej fortunny moment na ogłaszanie tak znaczących zmian w parametrach polityki pieniężnej.

Rynki finansowe próbując antycypować treść wystąpienia

wsłuchiwały się w komentarze innych przedstawicieli Rezerwy Federalnej. Pewnym zaskoczeniem mógł być komentarz R.Kaplan’a z początku tygodnia, w którym wskazał on na konieczność uwzględnienia rozprzestrzeniania się wariantu delta koronawirusa w swoich prognozach. Z ust znanego z raczej jastrzębich poglądów Kaplana takie słowa mogły zaskoczyć. Kaplan uwzględnił sytuację epidemiczną w prognozach i… w czwartek przyznał, że wariant Delta nie zmienia jego poglądów na konieczność zacieśniania monetarnego. Trudno spekulować na ile Kaplan chciał sprostować źle zrozumiane przez rynek słowa, a na ile przedstawił po prostu konsensu Fed, niemniej zwrot w komunikacji na przestrzeni kilkudziesięciu godzin jest interesujący. Nie zmienia to jednak mojego poglądu na wystąpienie Powella. Wprawdzie redukcja QE w USA jest przesądzona, ale więcej szczegółów raczej w piątek nie poznamy.

Osłabienie oczekiwań na ogłoszenie szczegółów taperingu wpływa negatywnie na dolara,

Reklama

który w piątek rano jest słabszy względem głównych rywali z koszyka G10. Taka sytuacja na rynkach bazowych sprzyja złotemu, który choć słaby, to pozostaje relatywnie stabilny. Poza poprawą nastrojów na szerokim rynku złoty nie ma wiele wsparcia. Jastrzębie przebłyski z RPP nie zmieniają ogólnego nastawienia Rady, która w większości widzi obecną sytuację inflacyjną jako przejściową. W takim otoczeniu trudno uzyskać aprobatę dla zacieśniania monetarnego, stąd w bazowym scenariuszu wciąż wyznaczam początek 2022 roku jako czas rozpoczęcia tego procesu. Niezmiennie istotne dla dalszych predykcji ruchów ze strony RPP pozostają listopadowe prognozy DA NBP.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Łukasz Zembik

Łukasz Zembik

Kierownik Departamentu Analiz w TMS Brokers. Absolwent kierunku Finanse i Rachunkowość na Wydziale Zarzadzania na Uniwersytecie Warszawskim. Rynkami zajmuje się od 2010 r. – uzyskał Certyfikat Dealera Rynków Finansowych WIB/ACI Polska. W TMS Brokers odpowiada za programy edukacyjne, stworzył m.in. cykl Live Trading. 

Autora możesz obserwować na LINKEDIN 


Tematy

dolar amerykański ile kosztuje dolar dolar USD 1 dolar po ile dolar kurs dolara amerykańskiego kurs euro do dolara dolar kurs cena dolara ile dolar kurs USD prognoza kursu dolara dolar na zł kursy dolara kurs dolara cinkciarz symbol dolara USD kurs kurs dolara prognozy index dolara kurs dolara do złotówki kurs dolara usd usd to pln dolar ile to zł dolar to pln dolar cena kurs dolara wykres dolar australijski kurs wiadomości 1 dolar ile to zł lira turecka dolar dolar notowania wykres dolara GBP USD po ile jest dolar ceny dolara Dolar prognozy eur to usd prognozy kursu dolara ile stoi dolar gbp to usd usd na pln 1 usd to pln dolar kanadyjski kurs dolar amerykański kurskantor dolar kurs dolar amerykański cena dolara usa cena dolara wykres dolar pln dolar na pln jeden dolar przelicznik walut dolar dolar kurs online dolar singapurski dolar przelicznik waluta dolar dolar usa dolar euro kurs dolara nbpkurs dolara kantor aktualny kurs dolara prognoza dolara kurs dolara prognozakurs dolara w kantorach kurs usd pln cinkciarz dolar dolar znak dolar symbol kurs walut dolar kurs euro dolar 100 usd usd to eur usd eur bitcoin kurs usd prognozy dolara kurs dolara prognozy na najbliższe dni prognoza dla dolara kurs dolara kupno kurs dolara sprzedaż kurs dolara online wartość dolara kurs dolara live nbp kurs dolara średni kurs dolara kur dolara kurs dolara walutomat kurs dolara forum kurs dolara usa kurs dolara na zywo 1 usd eth to usd usd to zloty przelicznik dolara kurs dolara bankier pln to usd pln usd kurs usd nbp kurs dolara kalkulator cinkciarz kurs dolara znak dolara kurs dolara warszawa kurs dolara money zloty to usd eth usd usd pln stooq btc to usd 100 usd to pln kurs btc usd dolar tl dolar waluta kursy walut dolar 20 usd 30 usd to pln 1 btc to usdInformacje 50 usd 25 usd to pln
Reklama

Czytaj dalej