• Odbierz prezent
Ekopol zarządzi gospodarką paliwową przy budowie elementów lądowych projektu Baltic Pipe

Ekopol Górnośląski Holding, wiodący dostawca technologii do zarządzania gospodarką paliwową przedsiębiorstw, podpisał umowę z firmą Max Streicher SpA, wykonawcą dwóch z trzech tłoczni gazu budowanych w związku z projektem Baltic Pipe. W ramach umowy Ekopol jest odpowiedzialny za regularne dostawy oleju napędowego, wdrożenie i nadzorowanie podpiętego do zbiorników paliwa autorskiego oprogramowania Mikrostacje.pl przy budowie tłoczni w Gustorzynie. Umowa obowiązuje do końca marca 2022 r. z możliwością przedłużenia, w przypadku wydłużenia prac inwestycji.

Baltic Pipe jest strategicznym projektem o charakterze międzynarodowym, mającym na celu utworzenie nowego korytarza dostaw gazu do Polski. Projekt jest realizowany przez GAZ-SYSTEM przy współpracy z firmą Energinet – duńskim operatorem systemu przesyłowego. Inwestycja umożliwi transport gazu z Norwegii na rynki duński i polski, a także do użytkowników końcowych w sąsiednich krajach. Równocześnie Baltic Pipe pozwoli na przesył gazu z Polski do Danii.

Projekt wiąże się m.in. z rozbudową i modernizacją polskiego systemu przesyłowego gazu ziemnego, za którego część odpowiada kontrahent Ekopolu, Max Streicher SpA. Jest to podmiot z wieloletnim doświadczeniem w budowie rurociągów i instalacji, od 2002 r. współpracujący z największymi włoskimi koncernami naftowo-gazowymi. Firma z Parmy wygrała dwa przetargi o łącznej wartości prawie 500 mln zł: na rozbudowę tłoczni gazu w Goleniowie oraz budowę tłoczni gazu w Gustorzynie.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy brać udział w projektach o istotnym znaczeniu w skali międzynarodowej. Ekopol będzie wyłącznym dostawcą oleju napędowego przy projekcie budowy tłocznie gazu w Gustorzynie. Dodatkowo, oprócz zaopatrzenia paliw, będziemy odpowiedzialni za dostawę oraz montaż dwóch 5 tys. litrowych zbiorników z zaimplementowaną technologią Mikrostacje.pl. Jeden trafi na plac budowy, a drugi do magazynu centralnego naszego kontrahenta w Toruniu – mówi Andrzej Piecuch, Prezes Zarządu Ekopol Górnośląski Holding S.A.

Ekopol jest wiodącą firmą na rynku hurtowych dostaw paliw płynnych, dostarczając autorskie systemy do zarzadzania gospodarką paliwową w przedsiębiorstwie pod marką Mikrostacje.pl. Grupa posiada własną flotę autocystern, zapewniając dostawy paliwa przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę na terenie całego kraju, a dzięki technologii SENT klienci Ekopol nie muszą martwić się o wypełnianie obowiązków związanych z rejestracją dostaw paliw. Śląska spółka współpracuje z takimi koncernami jak PKN Orlen, BP, Slovnaft, Lotos, czy Tanquid.

O Spółce:

Ekopol Górnośląski Holding S.A. prowadzi działalność, która skupiona jest na sześciu głównych obszarach:

  • dystrybucja paliw płynnych - oleju napędowego i benzyny,
  • sprzedaż zbiorników na paliwa płynne,
  • badania, rozwój oraz sprzedaż innowacyjnych technologii zarządczych,
  • sprzedaż i przetwórstwo wyrobów hutniczych,
  • działalność deweloperska,
  • działalność w obszarze fotowoltaiki.

Grupa działa na rynku paliwowym zapewniając swoim klientom kompleksową obsługę, od dostaw paliw płynnych i zbiorników, poprzez montaż mikrostacji, po implementacje technologii do zarzadzania paliwem w przedsiębiorstwie. Spółka stale wdraża nowe, innowacyjne rozwiązania oraz poszerza dotychczasowy asortyment, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Od 2008 r. Ekopol Górnośląski Holding S.A. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk