Reklama
WIG81 762,95-0,22%
WIG202 415,68-0,10%
EUR / PLN4,32+0,15%
USD / PLN4,00+0,07%
CHF / PLN4,51-0,02%
GBP / PLN5,05+0,14%
EUR / USD1,08+0,08%
DAX17 736,89+0,33%
FT-SE7 679,72+0,65%
CAC 407 914,32-0,17%
DJI38 996,39+0,12%
S&P 5005 096,27+0,52%
ROPA BRENT82,90+1,10%
ROPA WTI79,26+1,23%
ZŁOTO2 054,88+0,52%
SREBRO22,73+0,00%

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Więcej firm zajmujących się aktywami kryptowalutowymi wycofuje wnioski od brytyjskiego regulatora

Beincrypto | 17:00 29 czerwiec 2021

Więcej firm zajmujących się aktywami kryptowalutowymi wycofuje wnioski od brytyjskiego regulatora | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin

Coraz większa liczba firm zajmujących się aktywami kryptowalutowymi wycofuje swoje wnioski o rejestrację w brytyjskim Urzędzie Nadzoru Finansowego (FCA).

Rzecznik FCA powiedział, że liczba opuszczonych rejestracji skoczyła o jedną czwartą w mniej niż miesiąc. Około 64 wnioski zostały wycofane, co jest wzrostem z 51 na początku czerwca, podkreślił rzecznik.

FCA został mianowany w styczniu nadzorcą ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy i przeciwdziałania finansowaniu terroryzmu firm zajmujących się aktywami kryptowalutowymi. Od tego czasu firmy kryptowalutowe musiały zarejestrować się w FCA przed prowadzeniem działalności. Do tej pory FCA zarejestrowała tylko sześć firm, a dziesiątki innych wciąż są oceniane.

Tymczasowe przedłużenie handlu kryptowalutami

Jednak firmy, które zarejestrowały się w FCA przed grudniem 2020 roku, kwalifikują się do tymczasowego reżimu rejestracji (TRR). Firmy te mogą ubiegać się o TRR, co pozwala im kontynuować handel, podczas gdy FCA ocenia ich rejestrację.

Reklama

Pierwotny termin TRR upłynął 9 lipca, ale został niedawno przedłużony do marca 2022 roku. FCA powiedział, że przedłuża termin, ponieważ wiele firm nie spełniało wymaganych standardów przeciwdziałania praniu pieniędzy. Podobnie do właściwej rejestracji, “bezprecedensowa liczba firm” wycofała swoje wnioski, powiedział Mark Steward FCA.

FCA i Binance

Tymczasem FCA wydało niedawno ostrzeżenie przeciwko Binance, jednej z największych na świecie giełd kryptowalutowych. Regulator zakazał również Binance prowadzenia jakiejkolwiek działalności regulowanej w Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że Wielka Brytania dołącza teraz do innych narodów, które zaczęły kontrolować Binance.

Oświadczenie na stronie internetowej Binance potweirdziło, że Ontario stało się jurysdykcją z ograniczeniami. W związku z tym, wszystkim użytkownikom giełdy z siedzibą w regionie Ontario zalecono “podjęcie natychmiastowych środków w celu zamknięcia wszystkich aktywnych pozycji do 31 grudnia 2021 roku.” Dodatkowo, japoński regulator stwierdził, że Binance działa w kraju nielegalnie.

FCA dostosowuje się do innych głównych regulatorów, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych i Azji.
Powiedział szef ds. zgodności w Spectrum Markets Alpay Soytürk.

BeInCrypto Polska - Więcej firm zajmujących się aktywami kryptowalutowymi wycofuje wnioski od brytyjskiego regulatora

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Beincrypto null

Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.


Tematy

polska giełda kryptowalut ile kosztuje bitcoin inwestycja w kryptowaluty gdzie kupić kryptowaluty kurs kryptowalut jak inwestowac w kryptowaluty inwestowanie w kryptowaluty aktualna cena bitcoina bitcoin kurs kursy kryptowalut bitcoin profit jak kupić bitcoin bitcoin prognozy superwizjer kryptowaluty kryptowaluty co to bitcoin wykres bitcoin price bitcoin cena bitcoin jak zacząć bitcoin co to co to jest bitcoin cena Ethereum kryptowaluty kursy jak kopać kryptowaluty kryptowaluty tekst koparka bitcoinkantor bitcoin podatek od kryptowalut bitcoin notowania kopanie kryptowalut portfel bitcoin notowania kryptowalut Ethereum wykres giełda Bitcoin bitcoin usd bitcoin era bitcoin kurs wykres 1 bitcoin bitcoin kurs usd bitcoin trader gdzie kupić bitcoin krypto waluty krypto waluta kryptowaluty kurs wykop kryptowaluty 1 bitcoin to pln krypto news kryptowaluty jak zacząć kryptowaluty podatek darmowe kryptowaluty jak kupić kryptowaluty kryptowaluty opinie kryptowaluty giełda kryptowaluty forum kryptowaluty jak zarobić kryptowaluty wykop co to są kryptowaluty revolut kryptowaluty w jakie kryptowaluty inwestować kryptowaluty notowania tekst kryptowaluty czym są kryptowaluty kryptowaluty bitcoin najpopularniejsze kryptowaluty jak zacząć kopać kryptowaluty ceny kryptowalut giełdy kryptowalut kalkulator kryptowalut kryptowalut koparka kryptowalut koparki kryptowalut ranking kryptowalut program do kopania kryptowalut kopalnia kryptowalut polskie giełdy kryptowalut koparka do kryptowalut kopalnie kryptowalut na czym polega kopanie kryptowalut portfele kryptowalut cena kryptowalut koparka kryptowalut o co chodzi kursy kryptowalut wykres kupno kryptowalut bitcoin opinie cena bitcoin portfel do wszystkich kryptowalut ranking giełd kryptowalut bitcoin forum kurs bitcoin wykres notowania bitcoin kopanie bitcoin wykres bitcoin ethereum blockchain ethereum kurs ethereum cena ethereum wallet ethereum prognozy portfel ethereum ethereum news koparka ethereum ethereum kopanie bitcoin wallet ethereum price ethereum usd kryptowaluta ethereum ethereum forecast jak kopać ethereum elon musk bitcoin gdzie kupić ethereum ethereum prognozy 2021 kryptowaluty ethereum prognozy ethereum kalkulator ethereum ethereum prognoza
Reklama

Czytaj dalej