Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Rząd Iranu wydał pozwolenie dla 30 kopalni kryptowalut

Rząd Iranu wydał pozwolenie dla 30 kopalni kryptowalut | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Rząd Iranu wydaje się łagodzić swoje stanowisko w sprawie wydobywania kryptowalut. Według doniesień, zatwierdził on licencje dla kilku farm wydobywczych.

Jak donoszą irańskie media biznesowe Financial Tribune, krajowe Ministerstwo Przemysłu i Handlu zezwoliło na działalność 30 kopalni kryptowalut w całym kraju.

Kopalnie będą zlokalizowane w prowincji Semnan, która będzie gościć ich aż sześć. W prowincji Alborz znajdą się cztery kopalnie. Inne regiony, w których powstaną legalne fary wydobywcze to prowincje Mazandaran, East Azarbaijan i Zanjan. Jedna kopalnia powstanie też w stolicy kraju, prowincji Teheran.

Ponadto państwo wydało 2 579 zezwoleń na założenie działalności podmiotom zajmującym się wydobyciem kryptowalut. Na prowincję Zanjan przypada 305 zezwoleń. Prowincja Fars ma 262 pozwolenia, a Azarbaijan Zachodni otrzymał 247 pozwoleń.

Zakaz kryptowalut w Iranie

Reklama

Autoryzacja przychodzi zaledwie tydzień po tym, jak władze skonfiskowały około 7000 koparek w kopalni w Teheranie. Było to następstwem wydanego w maju zakazu wydobywania Bitcoina z powodu obaw dotyczących zużycia energii.

Obawy dotyczące energii pojawiły się, gdy Iran zmagał się z przerwami w dostawie prądu, za które państwo obwiniało górników. Co więcej, ta rozprawa z górnikami skorelowała się z zakazami w Chinach.

Władze azjatyckiego kraju wymieniły Bitcoin i wydobycie kryptowalut jako zagrożenie dla stabilności systemu finansowego. Wraz z wydaniem pozwoleń na wydobycie w Iranie, kraj ten może stać się gospodarzem dla niektórych firm opuszczających rynek chiński.

W miarę jak rynek chiński doświadcza wrogości rządu, inne jurysdykcje, takie jak Stany Zjednoczone, zachęcają górników do przeniesienia biznesu. Burmistrz Miami Francis Suarez, powiedział dla CNBC, że miasto pracuje nad obniżeniem kosztów energii elektrycznej, aby zachęcić górników Bitcoina, którzy szukają nowego domu dla swoich koparek.

BeInCrypto Polska - Rząd Iranu wydał pozwolenie dla 30 kopalni kryptowalut

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Beincrypto null

Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.


Tematy

polska giełda kryptowalut ile kosztuje bitcoin inwestycja w kryptowaluty gdzie kupić kryptowaluty kurs kryptowalut jak inwestowac w kryptowaluty inwestowanie w kryptowaluty aktualna cena bitcoina bitcoin kurs kursy kryptowalut bitcoin profit jak kupić bitcoin bitcoin prognozy superwizjer kryptowaluty kryptowaluty co to bitcoin wykres bitcoin price bitcoin cena bitcoin jak zacząć bitcoin co to co to jest bitcoin cena Ethereum kryptowaluty kursy jak kopać kryptowaluty kryptowaluty tekst koparka bitcoinkantor bitcoin podatek od kryptowalut bitcoin notowania kopanie kryptowalut portfel bitcoin notowania kryptowalut Ethereum wykres giełda Bitcoin bitcoin usd bitcoin era bitcoin kurs wykres 1 bitcoin bitcoin kurs usd bitcoin trader gdzie kupić bitcoin krypto waluty krypto waluta kryptowaluty kurs wykop kryptowaluty 1 bitcoin to pln krypto news kryptowaluty jak zacząć kryptowaluty podatek darmowe kryptowaluty jak kupić kryptowaluty kryptowaluty opinie kryptowaluty giełda kryptowaluty forum kryptowaluty jak zarobić kryptowaluty wykop co to są kryptowaluty revolut kryptowaluty w jakie kryptowaluty inwestować kryptowaluty notowania tekst kryptowaluty czym są kryptowaluty kryptowaluty bitcoin najpopularniejsze kryptowaluty jak zacząć kopać kryptowaluty ceny kryptowalut giełdy kryptowalut kalkulator kryptowalut kryptowalut koparka kryptowalut koparki kryptowalut ranking kryptowalut program do kopania kryptowalut kopalnia kryptowalut polskie giełdy kryptowalut koparka do kryptowalut kopalnie kryptowalut na czym polega kopanie kryptowalut portfele kryptowalut cena kryptowalut koparka kryptowalut o co chodzi kursy kryptowalut wykres kupno kryptowalut bitcoin opinie cena bitcoin portfel do wszystkich kryptowalut ranking giełd kryptowalut bitcoin forum kurs bitcoin wykres notowania bitcoin kopanie bitcoin wykres bitcoin ethereum blockchain ethereum kurs ethereum cena ethereum wallet ethereum prognozy portfel ethereum ethereum news koparka ethereum ethereum kopanie bitcoin wallet ethereum price ethereum usd kryptowaluta ethereum ethereum forecast jak kopać ethereum elon musk bitcoin gdzie kupić ethereum ethereum prognozy 2021 kryptowaluty ethereum prognozy ethereum kalkulator ethereum ethereum prognoza
Reklama

Czytaj dalej