Reklama
WIG81 939,09-0,01%
WIG202 420,41+0,10%
EUR / PLN4,32+0,03%
USD / PLN3,99-0,09%
CHF / PLN4,51-0,14%
GBP / PLN5,04+0,03%
EUR / USD1,08+0,12%
DAX17 787,80+0,62%
FT-SE7 679,51+0,65%
CAC 407 929,23+0,02%
DJI38 996,39+0,12%
S&P 5005 096,27+0,52%
ROPA BRENT83,21+1,48%
ROPA WTI79,51+1,55%
ZŁOTO2 056,61+0,61%
SREBRO22,72-0,04%

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Propozycja obniżenia opłat transakcyjnych DOGE została zatwierdzona

Beincrypto | 09:00 29 czerwiec 2021

Propozycja obniżenia opłat transakcyjnych DOGE została zatwierdzona | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin

Propozycja Patricka Loddera dotycząca zmiany polityki opłat w ekosystemie Dogecoin zyskała poważne poparcie członków społeczności, w tym Elona Muska. Celem propozycji jest obniżenie minimalnej opłaty transakcyjnej w sieci o 100 razy, przy jednoczesnym wprowadzeniu funkcji, która zniechęciłaby spamerów do atakowania sieci.

Zmiana polityki opłat w sieci Dogecoin

Dogecoin, najpopularniejszy meme coin, stopniowo przechodzi od bycia całkowicie żartobliwą monetą do stania się poważną cyfrową walutą. Patrick Lodder, współtwórca Dogecoin i dyrektor generalny Liberate Incorporated, opublikował na Githubie propozycję, której celem jest stworzenie nowej struktury opłat dla Dogecoin Core.

Jak stwierdzono w propozycji, w sieci Dogecoin zostanie wdrożonych pięć kluczowych zmian. Wszystko odbędzie się poprzez liczne aktualizacje oprogramowania. Aktualizacja wprowadzi następujące poprawki:

  • obniżenie minimalnej opłaty relay do 0,001 DOGE,
  • obniżenie limitu dust do 0,01 DOGE,
  • obniżenie domyślnej stawki opłaty za włączenie bloku do 0,01 DOGE,
  • ponowne wprowadzenie funkcjonalnej wolnej przestrzeni transakcyjnej
  • obniżenie domyślnej stawki opłaty do 0,01 DOGE,

Uczynić DOGE lepszym od Bitcoina

Lodder wyjaśnił, że obecna opłata relay Dogecoin w wysokości 100 000 000 uniemożliwiła wysyłanie transakcji z opłatą poniżej 1 DOGE do górników w celu potwierdzenia. To z kolei uniemożliwiło wykorzystanie tej cyfrowej waluty do mikrotransakcji. Lodder napisał:

Od samego początku celem Dogecoin było to, aby był dostępny dla każdego, ale przy obecnych kursach wymiany, transakcje DOGE są utrzymywane na sztucznie wyższym poziomie niż te, które zostały wprowadzone na blockchainach Bitcoin i Litecoin, nie zważając na ich ekonomię opłat. Podczas gdy transakcje na DOGE były 10x tańsze niż transakcje na LTC, na dzień dzisiejszy są one prawie 5x droższe. W związku z tym, sensowne jest obniżenie opłat o co najmniej 50x, aby pozostać konkurencyjnym.

Co więcej, wraz z proponowaną zmianą polityki opłat, ponownie aktywna stanie się funkcja darmowych transakcji odziedziczona po Bitcoin 0.14 . Funkcja ta została początkowo zaprojektowana, aby zarezerwować 27kb przestrzeni w każdym bloku dla potwierdzenia transakcji z niewystarczającymi opłatami. Lodder jednak twierdzi:

Obiekt jest obecnie w dużej mierze niewykorzystany, ponieważ kwalifikujące się transakcje obecnie nie są przekazywane do górników. W istocie, logika przekaźnika zostanie zmodyfikowana, aby “ponownie zaakceptować przekaźnik transakcji z wolną przestrzenią.

Jak można się było spodziewać, propozycja zyskała poważne poparcie ze strony wiernych wyznawców Dogecoina, w tym samego Elona Muska.

Reklama

Podczas gdy proponowane zmiany zdecydowanie sprawią, że Dogecoin będzie tańszy, faktem pozostaje, że DOGE nadal jest tylko meme coinem z nieograniczoną podażą. Dlatego przejęcie udziałów w rynku uznanych i poważniejszych kryptowalut, takich jak Bitcoin (BTC) czy Ethereum (ETH), wydaje się w tej chwili zadaniem nie do wykonania.

W momencie pisania tego artykułu DOGE jest notowany na poziomie około 0,25 USD, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi 33,55 mld USD.

BeInCrypto Polska - Propozycja obniżenia opłat transakcyjnych DOGE została zatwierdzona

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Beincrypto null

Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.


Tematy

polska giełda kryptowalut ile kosztuje bitcoin inwestycja w kryptowaluty gdzie kupić kryptowaluty kurs kryptowalut jak inwestowac w kryptowaluty inwestowanie w kryptowaluty aktualna cena bitcoina bitcoin kurs kursy kryptowalut bitcoin profit jak kupić bitcoin bitcoin prognozy superwizjer kryptowaluty kryptowaluty co to bitcoin wykres bitcoin price bitcoin cena bitcoin jak zacząć bitcoin co to co to jest bitcoin cena Ethereum kryptowaluty kursy jak kopać kryptowaluty kryptowaluty tekst koparka bitcoinkantor bitcoin podatek od kryptowalut bitcoin notowania kopanie kryptowalut portfel bitcoin notowania kryptowalut Ethereum wykres giełda Bitcoin bitcoin usd bitcoin era bitcoin kurs wykres 1 bitcoin bitcoin kurs usd bitcoin trader gdzie kupić bitcoin krypto waluty krypto waluta kryptowaluty kurs wykop kryptowaluty 1 bitcoin to pln krypto news kryptowaluty jak zacząć kryptowaluty podatek darmowe kryptowaluty jak kupić kryptowaluty kryptowaluty opinie kryptowaluty giełda kryptowaluty forum kryptowaluty jak zarobić kryptowaluty wykop co to są kryptowaluty revolut kryptowaluty w jakie kryptowaluty inwestować kryptowaluty notowania tekst kryptowaluty czym są kryptowaluty kryptowaluty bitcoin najpopularniejsze kryptowaluty jak zacząć kopać kryptowaluty ceny kryptowalut giełdy kryptowalut kalkulator kryptowalut kryptowalut koparka kryptowalut koparki kryptowalut ranking kryptowalut program do kopania kryptowalut kopalnia kryptowalut polskie giełdy kryptowalut koparka do kryptowalut kopalnie kryptowalut na czym polega kopanie kryptowalut portfele kryptowalut cena kryptowalut koparka kryptowalut o co chodzi kursy kryptowalut wykres kupno kryptowalut bitcoin opinie cena bitcoin portfel do wszystkich kryptowalut ranking giełd kryptowalut bitcoin forum kurs bitcoin wykres notowania bitcoin kopanie bitcoin wykres bitcoin ethereum blockchain ethereum kurs ethereum cena ethereum wallet ethereum prognozy portfel ethereum ethereum news koparka ethereum ethereum kopanie bitcoin wallet ethereum price ethereum usd kryptowaluta ethereum ethereum forecast jak kopać ethereum elon musk bitcoin gdzie kupić ethereum ethereum prognozy 2021 kryptowaluty ethereum prognozy ethereum kalkulator ethereum ethereum prognoza
Reklama

Czytaj dalej