Reklama
Kurs euro:  4.29
Kurs dolara:  3.96
Kurs funta:  5.04
Kurs franka:  4.37
Ceny z Polski:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088
Kurs euro:  4.29
Kurs dolara:  3.96
Kurs funta:  5.04
Kurs franka:  4.37
Ceny z Polski:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Czy ponadprzeciętna inflacja doprowadzi do zawirowań na kursie amerykańskiego dolara (USD)?

Czy ponadprzeciętna inflacja doprowadzi do zawirowań na kursie amerykańskiego dolara (USD)? | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Dziś w centrum uwagi są dane na temat cen konsumenckich w Stanach Zjednoczonych. Odczyt będzie dotyczył sierpnia. Prognozowany jest nadal wysoki poziom. Dane będą jednak napędzane przez efekty specjalne, które również odcisnęły swoje piętno w poprzednich miesiącach. Fed uważa, że czynniki specjalne podbijające wskaźniki to efekt przejściowy, zatem reakcja USD może być ograniczona. EUR/USD odbija z okolica 1,1770.

Prognozy rynkowe pokazują wzrost CPI w relacji rok do roku o 5,3 proc.

To wartość co prawda niższa od odczytu lipcowego, jednak nadal bez wątpienia bardzo wysoka. Oczekuje się, że bazowy wskaźnik wskaże dynamikę na poziomie 4,2 proc. Pomimo stałej retoryki banku centralnego USA o przejściowym charakterze inflacji, wyższa zmienność na parach z dolarem powinna pojawić się w okolicach godziny 14:30. Wszystkie odczyty wyższe od konsensusu rynkowego powinny wpłynąć umacniająco na USD, gorsze od prognoz raczej spowodują deprecjację „zielonego”, przynajmniej w krótkim terminie. Odniesienie Fedu do dzisiejszych danych zobaczymy dopiero na najbliższym posiedzeniu, czyli za niewiele ponad tydzień. Wówczas być może dowiemy się, czy stanowisko Rezerwy Federalnej (że inflacja w przyszłym roku znacznie się obniży) w jakikolwiek sposób się zmieni. Dzisiejsze dane prawdopodobnie potwierdzą, że Fed wkrótce zdejmie nogę z gazu i ogłosi ograniczenie skupu aktywów. Fakt ten z pewnością jest w dużym stopniu już wyceniony przez rynek.

Wczoraj burzę medialną wywołały nieprawdziwe informacje, które spowodowały, że jedna z kryptoawalut (Litecoin) urosła o 35 proc. i po chwili oddała w całości wypracowany zysk

Widać, że „fake news” stanowią duży problem dla inwestorów. Informacja dotyczyła tego, że od października w internetowym sklepie Walmart będzie można płacić Litecion-em. News był potwierdzony przez agencję Reuters oraz stację CNBC. To uwiarygodniło mocno przekaz. Kryptowaluta urosła na moment do poziomu ponad 230 USD, po czym po chwili wróciła ponownie w okolice 180 USD.

Złoty kontynuuje ruch deprecjacyjny rozpoczęty podczas ubiegłotygodniowej konferencji przewodniczącego RPP

Reklama

Kurs EUR/PLN ponownie testuje poziom 4,5530. To istotny techniczny opór, którego przełamanie może doprowadzić do jeszcze większej deprecjacji. Uważam, że nie bez znaczenia dla złotego będą jutrzejsze dane na temat inflacji z Polski. Na wczorajszym Europejskim Kongresie Finansowym w Sopocie mieliśmy ciekawą dyskusję na temat polityki pieniężnej pomiędzy profesorem Balcerowiczem, profesorem Belką i profesora Hausnera. Niestety prezes NBP, profesor Adam Glapiński nie przyjął zaproszenia. Gdyby jednak zagościł, byłaby szansa na to, aby uczestnicy rynku mogli wysłuchać merytorycznych argumentów potwierdzających słuszność prowadzenia polityki monetarnej w obecnym kształcie.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Łukasz Zembik

Łukasz Zembik

Kierownik Departamentu Analiz w TMS Brokers. Absolwent kierunku Finanse i Rachunkowość na Wydziale Zarzadzania na Uniwersytecie Warszawskim. Rynkami zajmuje się od 2010 r. – uzyskał Certyfikat Dealera Rynków Finansowych WIB/ACI Polska. W TMS Brokers odpowiada za programy edukacyjne, stworzył m.in. cykl Live Trading. 

Autora możesz obserwować na LINKEDIN 


Tematy

dolar amerykański inflacja bazowa ile kosztuje dolar dolar USD 1 dolar po ile dolar kurs dolara amerykańskiego inflacja w Polsce inflacja CPI dolar kurs cena dolara ile dolar prognoza kursu dolara dolar na zł inflacja co to co to jest inflacja kurs dolara cinkciarz inflacja 2019 inflacja 2020 inflacja w polsce 2019 co to inflacja ile wynosi inflacja 2018 inflacja co to jest inflacja definicja kurs dolara prognozy index dolara dolar ile to zł dolar to pln dolar cena kurs dolara wykres dolar australijski kurs 1 dolar ile to zł inflacja polska inflacja gus gus inflacja wenezuela inflacja inflacja w polsce 2020 lira turecka dolar dolar notowania po ile jest dolar polska inflacja Dolar prognozy ile stoi dolar dolar kanadyjski kurs dolar amerykański kurskantor dolar kurs dolar amerykański dolar pln dolar na pln jeden dolar przelicznik walut dolar dolar kurs online dolar singapurski dolar przelicznik waluta dolar dolar usa dolar euro kurs dolara nbpkurs dolara kantor aktualny kurs dolara prognoza dolara kurs dolara prognozakurs dolara w kantorach cinkciarz dolar dolar znak dolar symbol kurs walut dolar kurs euro dolar kurs dolara online kurs dolara na zywo kurs dolara bankier inflacja w polsce wykres inflacja 2021 gus inflacja kosztowa nbp inflacja inflacja w europie ile wynosi inflacja dolar tl inflacja w wenezueli inflacja pełzająca inflacja 2021 inflacja to inflacja wrzesień 2020 inflacja usa dolar waluta kursy walut dolar gus inflacja 2020 inflacja styczeń 2019 inflacja 2020 gus inflacja maj 2019 inflacja wenezuela inflacja krocząca inflacja 2020 polska eurostat inflacja inflacja polska 2018 inflacja roczna 2018 gus inflacja 2018 inflacja w polsce w 2000 roku wyniosła 10 inflacja na świecie inflacja czerwiec 2020 inflacja galopująca inflacja polska 2021 inflacja w europie 2020 inflacja popytow inflacja marzec 2021
Reklama

Czytaj dalej