Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Prognoza na połowę roku: Dochód pojawia się w wielu kształtach i rozmiarach

Prognoza na połowę roku: Dochód pojawia się w wielu kształtach i rozmiarach | FXMAG INWESTOR
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Globalne perspektywy inwestycyjne

Pierwsza połowa 2022 r. stanowiła wyzwanie dla inwestorów we wszystkich klasach aktywów, a niepewność nękająca rynki pozostaje - zwłaszcza w odniesieniu do inflacji, stóp procentowych i możliwości recesji. Patrząc na drugą połowę roku, nasze zespoły zarządzające inwestycjami zebrały się, aby omówić, gdzie inwestorzy poszukujący dochodu mogą znaleźć możliwości. Poniżej przedstawiamy najważniejsze punkty naszych dyskusji.

"To niestabilne środowisko ujawniło również możliwości. Jedną z nich są wysokiej jakości papiery wartościowe o stałym dochodzie, szczególnie te o dłuższym czasie trwania lub bardziej narażone na wzrost stóp procentowych. Widzieliśmy historyczne spadki cen obligacji, a rentowność, którą inwestorzy mogą teraz kupić, jest znacznie wyższa niż jeszcze sześć do dziewięciu miesięcy temu."

Ed Perks, Franklin Templeton Investment Solutions

 

"Możliwości istnieją w obszarze kredytów korporacyjnych z firmami, które mają siłę cenową biorąc pod uwagę tło inflacyjne. Uważamy, że utrzymywanie się na wyższym poziomie jakości kredytowej jest rozsądne, biorąc pod uwagę miejsce, w którym znajdujemy się w cyklu i trudności gospodarcze."

Brian Giuliano, Brandywine Global

Reklama

 

"Pożyczki bankowe - znane również jako pożyczki lewarowane, o zmiennym oprocentowaniu lub zabezpieczone w pierwszej kolejności - działają jako dobre zabezpieczenie przed ryzykiem stopy procentowej."

Reema Agarwal, Franklin Templeton Fixed Income

 

"Wzrost dywidendy jest świetny w regularnych okresach, ale krytyczny w okresach inflacji. Ponieważ inflacja powoduje erozję wartości dolara, rosnące dywidendy pomagają utrzymać siłę nabywczą pomimo rosnących kosztów życia."

Michael Clarfeld, ClearBridge Dividend Strategy

 

Reklama

"W pewnym sensie zarządzanie do dochodów jest częścią zarządzania zmiennością. Spółki, które mają bardziej przewidywalne przepływy pieniężne i bardziej odporne dywidendy, prawdopodobnie będą mniej zmienne. Kluczem jest inwestowanie w wysokiej jakości spółki blue-chip, które pozwalają na lepszy wzrost dywidendy i silniejszą odporność na dywidendę w trudnych czasach."

Matt Quinlan, Franklin Equity Group

 

"Aktywa infrastrukturalne działają jako zabezpieczenie przed inflacją ze względu na w dużej mierze zaprogramowany sposób - poprzez regulacje i kontrakty - w jaki infrastruktura dostosowuje się do środowisk inflacyjnych."

Shane Hurst, ClearBridge Investments

 

"Historyczny precedens sugeruje, że prywatne nieruchomości mogą skutecznie zabezpieczać inflację jako aktywa przynoszące stały dochód. Segmenty przemysłowy i wielorodzinny zasługują obecnie na szczególną uwagę."

Clarion Partners

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Franklin Templeton

Franklin Templeton

Franklin Templeton to amerykańska międzynarodowa spółka holdingowa, która wraz ze swoimi spółkami zależnymi jest nazywana Franklin Templeton; jest globalną firmą inwestycyjną założoną w Nowym Jorku w 1947 roku jako Franklin Distributors, Inc.


Reklama

Czytaj dalej