Reklama
Kurs euro:  4.37
Kurs dolara:  4.09
Kurs funta:  5.19
Kurs franka:  4.59
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088
Kurs euro:  4.37
Kurs dolara:  4.09
Kurs funta:  5.19
Kurs franka:  4.59
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Rentowność amerykańskich obligacji 10-letnich: perspektywy po 2-letnim mocnym trendzie wzrostowym

|
selectedselectedselected
Rentowność amerykańskich obligacji 10-letnich: perspektywy po 2-letnim mocnym trendzie wzrostowym | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W obliczu kilku miesięcy konsolidacji rentowności amerykańskich obligacji 10-letnich po okresie dynamicznego wzrostu, rynkowi inwestorzy starają się ocenić, jak dalej będzie się rozwijać ta sytuacja. W rozmowie z analitykiem Saxo Banku, Altheą Spinozzi, która jest analitykiem ds. instrumentów o stałym dochodzie, próbujemy zgłębić perspektywę dotyczącą bieżącej sytuacji na rynku oraz prognoz dotyczących rentowności długoterminowych obligacji.

 

FXMAG: Od kilku miesięcy rentowność amerykańskich obligacji 10-letnich konsoliduje się po 2-letnim mocnym trendzie wzrostowym, co dalej?

Althea Spinozzi, analityczka ds. instrumentów o stałym dochodzie w Saxo Banku:

Uważam, że latem rentowności długoterminowe w Stanach Zjednoczonych mogą kontynuować wzrost w ograniczonym stopniu, jeśli Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe, a wzrost gospodarczy pozostanie na solidnym poziomie. Trudno mi jednak wyobrazić sobie, by dziesięcioletnie rentowności wzrosły do 4%. Im więcej podwyżek, tym większe prawdopodobieństwo, że długa część krzywej rentowności zacznie spadać, wykluczając możliwość miękkiego lądowania,

Musimy również wziąć pod uwagę fakt, że Rezerwa Federalna nie rozpoczęła aktywnej sprzedaży obligacji w ramach swojego bilansu. Oczekujemy, że dyskusje na temat dezinwestycji w bilansie nasilą się po wakacjach, ponieważ Fed stara się wzmocnić długoterminowe rentowności, aby uniknąć dalszego odwrócenia krzywej dochodowości. Ostatecznym celem jest dalsze zacieśnianie gospodarki, ale aby to osiągnąć, Fed będzie musiał mówić językiem jastrzębi, aby wesprzeć przednią część krzywej dochodowości i rozpocząć aktywne zacieśnianie ilościowe.

Ogólnie rzecz biorąc, w ciągu najbliższych kilku tygodni, do lipcowego posiedzenia Fed, spodziewamy się, że 10-letnie rentowności będą wahać się w szerokim przedziale od 3,64% do 3,90%. Po wakacjach ścieżka rentowności stanie się mniej przewidywalna, ponieważ będzie uzależniona od polityki pieniężnej i aktywności gospodarczej.

Zobacz także: Ten fundusz zdecydował się grać przeciwko telewizyjnemu doradcy inwestycyjnemu! Jak na tym wyszedł?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Althea Spinozzi

Althea Spinozzi

Analityczka ds. instrumentów o stałym dochodzie w Saxo Banku


Reklama

Czytaj dalej