Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Obligacje - nastawienie do rynku długu [analiza BNP]

Obligacje - nastawienie do rynku długu [analiza BNP] | FXMAG INWESTOR
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Skarbowe – zagraniczne

Po silnych wzrostach rentowności obligacji długoterminowych w USA i Niemczech, podnosimy nasze nastawienie do neutralnego wobec tej klasy aktywów. Jesteśmy również pozytywnie nastawieni do krótkoterminowych obligacji skarbowych z USA.

Skarbowe – Polska

Nasze nastawienie jest obecnie umiarkowanie negatywne, co oznacza, że preferujemy instrumenty o zapadalności do 3,5 roku, oraz głównie obligacje zmiennokuponowe. Wysokie odczyty inflacji przy utrzymującej się koniunkturze gospodarczej w Polsce będą naszym zdaniem argumentem do dalszych podwyżek stóp procentowych przez RPP w trakcie 2022 r

Korporacyjne – zagraniczne

Wśród obligacji korporacyjnych na rynkach zagranicznych w związku z obecnym poziomem wycen preferujemy obligacje high-yield względem podmiotów o ratingu inwestycyjnym, tym niemniej w otoczeniu rosnących stóp procentowych oraz obaw o spowolnienie gospodarcze, oba segmenty mogą notować spadki wycen.

 

Reklama

 

TEMATY INWESTYCYJNE 2022

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


BNP Paribas Biuro Maklerskie

BNP Paribas Biuro Maklerskie

Biuro Maklerskie Banku BNP Paribas S.A. jest jednym z pierwszych biur maklerskich w Polsce - działa na rynku papierów wartościowych od 1992 roku. Materiały analityczne tworzone są przez Zespół Doradztwa Inwestycyjnego w skład którego wchodzą Lukas Cinikas, Szymon Nowak, Michał Krajczewski i Adam Anioł.


Reklama

Czytaj dalej