Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
profile icon
Reklama
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Spis treści

  1. Względny spokój na krajowym rynku

    Nowy tydzień rozpoczęliśmy od kontynuacji wyprzedaży obligacji z poprzedniego tygodnia. Amerykańska krzywa wypłaszczyła się istotnie, podnosząc się o 9 i pb. na krótkim końcu (2Y) i środku (10Y) oraz pozostając bez zmian na długim końcu (30Y).

    Finalnie zamknęła dzień na 3,95%, 3,49% i 3,52%. Inwestorzy pozycjonują się pod nadchodzące środowe posiedzenie FOMC, co do którego uważamy, że niesłuszne są oczekiwania podwyżki o 100 pb. przez niektórych uczestników rynku.

    Rynek długu: Dług nadal pod presją  - 1Rynek długu: Dług nadal pod presją  - 1

    W tę samą stronę podążyły papiery w Europie. Niemiecka krzywa podniosła się na głównych węzłach o 5, 3 i 3 pb. do odpowiednio 1,60% (2Y), 1,79% (10Y) oraz 1,80% (30Y). Ruch był wspierany przez budujące się oczekiwania na dalsze podwyżki EBC ze stawkami

    EUR
    Eurocash S.A.
    8.1149
    -26.7 %
    Dywidendy
    1 dzień
    0.06 %
    1 tydzień
    -5.64 %
    1 miesiąc
    -28.06 %
    6 miesięcy
    7.27 %
    FRA na wieloletnich maksimach.

    Rynek długu: Dług nadal pod presją  - 2Rynek długu: Dług nadal pod presją  - 2

    Sądzimy, że dziś obligacje pozostaną pod presją. Wspierać ją mogą zapowiedzi szwedzkiego banku centralnego sugerujące znaczącą podwyżkę stóp procentowych. Zmiana kierunku może nadejść dopiero jutro po decyzji FOMC, który naszym zdaniem nie zdecyduje się na będącą częściowo w cenach 100-punktową podwyżkę.

    Reklama

     

     

    Względny spokój na krajowym rynku

    Zmienność na rynku SPW w poniedziałek była dosyć niska. Krzywa SPW ogółem podniosła się, ale wyłącznie symbolicznie. Krótki koniec (2Y) o 1 pb., środek krzywej (5Y) o 2 pb., a długi koniec (10Y) pozostał praktycznie bez zmian. Finalnie sesję zamknęliśmy na 6,60% (2Y), 6,51% (5Y) i 6,13% (10Y). Wczorajszy wywiad z Henrykiem Wnorowskim z RPP, jeśli miał wpływ na rynek SPW, to raczej przez hamowanie presji na zwyżki dochodowości niż zachęcanie do zakupów długu.

    Rynek długu: Dług nadal pod presją  - 3Rynek długu: Dług nadal pod presją  - 3

    Dziś widzimy pole do stabilizacji cen SPW. Czynnikiem ryzyka jest prezentacja danych o płacach, tutaj kolejne po lipcowym zaskoczeni w górę mogłoby szkodzić wycenom długu.

    Reklama

    BGK - analizy ekonomiczne

    BGK - analizy ekonomiczne

    Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.


    komentarze

    Komentarze

    Sortuj według:  Najistotniejsze

    • Najnowsze
    • Najstarsze

    Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję

    Reklama
    Reklama