Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Rynek długu: rentowność Bunda na poziomach sprzed ponad dekady

Rynek długu: rentowność Bunda na poziomach sprzed ponad dekady | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Zmienność na bazowych rynkach długu pozostała w ubiegłym tygodniu wysoka. Rentowność Bunda dotarła do 2,50%, po raz pierwszy od ponad dekady. Uporczywie wysoka inflacja wspiera oczekiwania na dalsze podwyżki stóp w głównych gospodarkach.

Połączenie osłabienia na rynkachbazowych i niskiej płynności w kraju poskutkowało silną przeceną SPW. W ciągu tygodnia rentowność 10latki podniosła się o 100pb, 2latki o 90pb. Od decyzji bankucentralnego na Węgrzech, który de facto wznowił cykl podwyżek, rynki wyceniają, że będzie się musiał złamać także NBP.

Rynek długu: Duża zmienność SPW - 1

Rynek długu: Duża zmienność SPW - 1

 

Reklama

Sytuacja na krajowym rynku długu prawdopodobnie pozostanie nerwowa w tym tygodniu. Inwestorzy zagraniczni nadal powinni budować pozycje na wzrost stóp w regionie, a otoczenie międzynarodowe prawdopodobnie pozostanie niekorzystne. Na to nakłada się na generalnie niska płynność SPW.

Rynek długu: Duża zmienność SPW - 2

Rynek długu: Duża zmienność SPW - 2

 

W naszej ocenie przekaz po listopadowym posiedzeniu RPP potwierdzi, że polski bank centralny jest najmniej chętny w regionie, aby dokonać zwrotu w swojej polityce. Dlatego rozczarowanie decyzją RPP może być silne, skutkując spadkiem oczekiwań na dalsze podwyżki stóp i umocnieniemkrótkich SPW. Na długim końcu ew. spadki dochodowości będą raczej ograniczone, gdyż w tym segmencie powinienszczególnie objawić się negatywny wpływ rynków bazowych, obawy o dużą ekspansje fiskalną w Polsce oraz utrwalenie wysokiej inflacji. W efekcie w perspektywie końca rokuspodziewamy się stromienia krzywej

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


ING Bank Śląski analizy i komentarze

ING Bank Śląski analizy i komentarze

Bank komercyjny z siedzibą w Katowicach, świadczący usługi bankowe dla klientów indywidualnych oraz firm i instytucji. Jest 5. bankiem w Polsce pod względem wartości aktywów. W II kwartale 2021 bank obsługiwał ponad 4,3 mln klientów detalicznych oraz ponad 504 tys. klientów korporacyjnych.

Obserwuj autoraTwitterLinkedInYouTube


Reklama

Czytaj dalej