Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kolejna sesja wyprzedaży długu. Dochodowości krajowych obligacji zmalały w piątek wzdłuż całej długości krzywej

|
selectedselectedselected
Kolejna sesja wyprzedaży długu. Dochodowości krajowych obligacji zmalały w piątek wzdłuż całej długości krzywej | FXMAG INWESTOR
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W piątek globalne obligacje ponownie traciły na fali nieco lepszego od oczekiwań raportu NFP, który gruntował oczekiwania na kolejną podwyżkę stóp procentowych przez FOMC. Krzywa UST podniosła się prawie równolegle o śr. 8 pb. do 3,12% (2Y), 3,10% (10Y) i 3,27% (30Y).

W Europie skala wzrostów było nieco mniejsza, a niemiecka krzywa istotnie wystromiła się, pozostając bez zmian na krótkim końcu (2Y) na 0,53% i podnosząc się o 6 i 7 pb. do odpowiednio 1,35% (10Y) oraz 1,61% (30Y). Naszym zdaniem wskazuje to, że inwestorzy nadal spodziewają się zacieśnienia w strefie euro, ale po minięciu obecnego okresu spowolnienia, które uważają za przejściowe.

Dziś spodziewamy się korekty ostatnich trzech zwyżkowych sesji dochodowości UST. Europejskie papiery powinny za nimi podążyć. Niemniej w dalszej perspektywie należy spodziewać się powrotu do wzrostów dochodowości w ramach pozycjonowanie pod środową publikację CPI w USA, który według nas przebije oczekiwania.

Kolejna sesja wyprzedaży długu. Dochodowości krajowych obligacji zmalały w piątek wzdłuż całej długości krzywej - 1Kolejna sesja wyprzedaży długu. Dochodowości krajowych obligacji zmalały w piątek wzdłuż całej długości krzywej - 1

SPW rosną po konferencji prezesa NBP

Dochodowości krajowych obligacji zmalały w piątek wzdłuż całej długości krzywej, prowadząc do wystromienia krzywej. Na głównych węzłach krzywej rentowności obniżyły się o 41, 22 i 12 pb., do odpowiednio 7,53% (2Y), 7,02% (5Y) i 6,68% (10Y). Uważamy, że była to reakcja na konferencję prasową Adama Glapińskiego, na której prezes NBP zasugerował hamowanie cyklu podwyżek stóp. Krzywa PLN IRS przesunęła się w podobny sposób w dół o śr. 24 pb.

Reklama

W tym tygodniu brak jest publikacji krajowych danych istotnych z punktu widzenia rynku długu z wyjątkiem finalnego odczytu CPI za czerwiec w piątek. W tym otoczeniu uważamy, że o ile nie dojdzie do drastycznego zaskoczenia zawartością ostatecznego odczytu CPI, SPW podążą za rynkami bazowymi.

Kolejna sesja wyprzedaży długu. Dochodowości krajowych obligacji zmalały w piątek wzdłuż całej długości krzywej - 2Kolejna sesja wyprzedaży długu. Dochodowości krajowych obligacji zmalały w piątek wzdłuż całej długości krzywej - 2

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BGK - analizy ekonomiczne

BGK - analizy ekonomiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.


Reklama
Reklama