Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

kurs polskiego złotego

Na rynkach finansowych ponownie mamy do czynienia z napływem optymizmu, a to zazwyczaj wspiera notowania polskiego złotego. Jak reaguje dzisiaj kurs dolara (USD/PLN), euro (EUR/PLN), franka CHF/PLN i funta (GBP/PLN)?

Kurs dolara amerykańskiego do polskiego złotego (USD/PLN)

Kurs dolara (USD/PLN) traci na wartości w stosunku do polskiego złotego. Obecnie kurs dolara amerykańskiego (USD/PLN) wynosi 3,7171 zł, co stanowi zmianę o -0,50%. Wsparcie z zeszłego tygodnia póki co nie jest jeszcze zagrożone.

Wykres 1: kurs dolara amerykańskiego do polskiego złotego (USD/PLN) (10 dni)Wykres 1: kurs dolara amerykańskiego do polskiego złotego (USD/PLN) (10 dni) 

Wykres 1: kurs dolara amerykańskiego do polskiego złotego (USD/PLN) (10 dni)

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

Reklama

Kurs euro (EUR/PLN) minimalnie obniża swoje notowania względem polskiego złotego. Obecnie zniżka oscyluje w granicy -0,03%, co doprowadza kurs euro (EUR/PLN) do poziomu 4,4012 zł. Również na tym crossie, wciąż znajdujemy się powyżej zeszłotygodniowych dołków.

Wykres 2: kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN) (10 dni)Wykres 2: kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN) (10 dni) 

Wykres 2: kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN) (10 dni)

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHF/PLN)

Kurs franka szwajcarskiego (CHF/PLN) także osłabia się względem polskiego złotego. Kurs franka (CHF/PLN) zmienia się dziś o -0,19%, znajdując się w ten sposób na pułapu 4,0878 zł. Sytuacja z szerszej perspektywy wygląda identycznie jak na USD/PLN i EUR/PLN, czyli wsparcia wciąż nie zostały naruszone.

 Wykres 3: kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHF/PLN) (1 miesiąc)Wykres 3: kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHF/PLN) (1 miesiąc)

Reklama

Wykres 3: kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHF/PLN) (1 miesiąc)

Kurs funta brytyjskiego do polskiego złotego (GBP/PLN)

Kurs funta brytyjskiego (GBP/PLN) co prawda traci dzisiaj w stosunku do polskiego złotego, ale jest to ruch jedynie symboliczny. Skala zniżki wynosi zaledwie -0,05%. Doprowadza ona kurs funta (GBP/PLN) do 4,8659 zł. W tym przypadku dotarliśmy już do strefy wsparć z zeszłego tygodnia.

 Wykres 4: kurs funta brytyjskiego do polskiego złotego (GBP/PLN) (10 dni)Wykres 4: kurs funta brytyjskiego do polskiego złotego (GBP/PLN) (10 dni)

Wykres 4: kurs funta brytyjskiego do polskiego złotego (GBP/PLN) (10 dni)

Warto również zapoznać się ze wskaźnikami makroekonomicznymi opublikowanymi w ostatnim czasie z różnych gospodarek świata, które mają wpływ na rynek walutowy:

Nowa Zelandia- decyzja w sprawie stóp procentowych

Reklama

Wielka Brytania- PKB, bilans handlowy, produkcja przemysłowa

USA- wskaźnik inflacyjny CPI

USA- zapasy ropy naftowej WTI

Australia- rynek pracy

Czytaj więcej