Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

kurs euro warszawa

Widać to na wykresie EURPLN, gdzie poszczególne opory układają się w znany schemat pasujący do definicji trendu spadkowego. Na pierwszy plan wychodzą okolice 4.58, gdzie wala pomiędzy dwiema siłami rynkowymi trwała dość długo. Na tyle długo, że nawet wskaźnik Bollingera wszedł w fazę wyczekiwania i znacząco zawęził zakres swojego ruchu.

Ostatnie dni to wyhamowanie spadków na wsparciu 4.47, które znamy z lutego tego roku. Także z tego okresu jest opór 4.50, który był testowany pod koniec ubiegłego tygodnia. To wszystko sprawiło, że EURPLN należy uznać za wyprzedany instrument. Wskaźnik relatywnej siły próbuje się podnieść, choć cały czas bliżej mu do strefy zaczynającej się liczbą 30 punktów.

Stochastic’a nawet na to nie stać i cały czas szuka swoich minimów, a te ograniczone są przecież zerem. MACD wtóruje dwóm powyższym, co sugeruje, że tutaj nie znajdziemy nic, co pomogłoby popytowi.

Aby ten miał jakiekolwiek szanse, to najpierw wykres ceny musi pokonać lokalną przeszkodę, czyli 4.50. Potwierdza to także środkowa linia wskaźnika bazującego na zmienności liczonej ze średniej MA20. Przy tym kształcie wykresu, nie powinniśmy się dziwić, jeżeli wkrótce cena tego instrumentu sięgnie ceny 4.44 lub nawet 4.38.

Reklama

Przewaga podaży sprawia, że trend może być kontynuowany. Ostatnia korekta zakończyła się na poziomie 4.50 i jest to kluczowy opór na chwile obecną.

Mocny PLN - 1

Mocny PLN - 1

Czytaj więcej