Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Meta (Facebook), Netflix, Beyond Meat, ETF Ark Innovation oraz CD Projekt, czyli spuszczone powietrze

Meta (Facebook), Netflix, Beyond Meat, ETF Ark Innovation oraz CD Projekt, czyli spuszczone powietrze
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Wzrost rentowności długu i większa atrakcyjność obligacji w połączeniu ze zbliżającą się recesją postawiły spółki technologiczne przed lustrem. Na początku wielkie sprawdzam mogło być selektywne, ale dziś mamy już do czynienia z solidarnymi spadkami.

Poniższe wykresy (trzyletni i roczny) pokazują trzy spółki amerykańskie Meta (Facebook), Netflix i Beyond Meat, które w ostatnim czasie były jakoś gorące i ETF Ark Innovation (jedna z największych gwiazd rynku przed spadkiem). Dodatkiem jest polski CD Projekt, który lokował się w tym samych rejonach optymizmu. Wspólnym mianownikiem jest rozczarowanie, jakich inwestycje dostarczyły inwestorom. Z perspektywy czasu widać korelacje i solidarne wzrosty. Dziś obserwujemy stadną przecenę, która sygnalizuje, iż nastroje uległy odwróceniu i solidarnej radykalizacji. Za jakiś czas inwestorzy zaczną różnicować pojedyncze walory w koszyku nowych technologii i wybierać wygranych w kolejnym rynku byka.

  

Reklama

 

 

 

 

Reklama

 

Chcesz więcej? Sprawdź najnowsze artykuły na blogi.bossa.pl.

Przekierowanie do artykułu

 

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności, oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału. Inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem.

Reklama

 

 

 

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Adam Stańczak

Adam Stańczak

Przed rozpoczęciem współpracy z DM BOŚ szef analiz w jednym z biur maklerskich. Od kilku lat komentator Prosto z Rynku oraz twórca biuletynu Rynki walutowe i zagraniczne. Związany z rynkiem kapitałowym od lat 90-tych.


Reklama

Czytaj dalej