Reklama
WIG81 661,42-1,62%
WIG202 412,00-1,86%
EUR / PLN4,32+0,08%
USD / PLN3,99+0,12%
CHF / PLN4,54+0,15%
GBP / PLN5,05+0,17%
EUR / USD1,08-0,06%
DAX17 601,22+0,25%
FT-SE7 625,00-0,75%
CAC 407 954,39+0,08%
DJI38 949,02-0,06%
S&P 5005 069,76-0,17%
ROPA BRENT82,07+0,27%
ROPA WTI78,48+1,19%
ZŁOTO2 034,77+0,01%
SREBRO22,50+0,00%

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

JP Morgan staje się pierwszym dużym amerykańskim bankiem, który oferuje klientom handel kryptowalutami

Beincrypto | 15:00 23 lipiec 2021

JP Morgan staje się pierwszym dużym amerykańskim bankiem, który oferuje klientom handel kryptowalutami | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin

JP Morgan dał zgodę doradcom, aby zaoferować wszystkim klientom zarządzających swoim kapitałem dostęp do funduszy kryptowalutowych.

Klienci korzystający z doradztwa inwestycyjnego w JP Morgan mają dziś coś nowego do świętowania. Raport z Business Insider mówi, że JP Morgan skontaktował się ze swoimi doradcami i dał im zielone światło, aby realizowali transakcje kryptowalutowe w imieniu swoich klientów. Posunięcie to sprawi, że JP Morgan będzie pierwszym dużym bankiem w Stanach Zjednoczonych, który zezwoli na handel kryptowalutami w całej branży.

Notatka wysłana do doradców poinstruowała ich, że mogą teraz przyjmować zlecenia na pięć produktów kryptowalutowych. Cztery z tych produktów pochodzą od Grayscale Investments, w tym Bitcoin Trust, Bitcoin Cash Trust, Ethereum Trust i Ethereum Classic. Piąty fundusz to Osprey Funds’ Bitcoin Trust.

Insiderzy donoszą, że ruch będzie miał zastosowanie do wszystkich klientów JPMorgan, którzy są na rynku doradztwa inwestycyjnego. Obejmuje to samozarządzających się klientów JPMorgan, którzy korzystają z wolnych od prowizji aplikacji handlowych Chase, zamożnych klientów zarządzanych przez najlepszych doradców i zamożnych klientów obsługiwanych przez prywatny bank. Dodatkowo, doradcy JP Morgan mogą obsługiwać tylko niezamówione transakcje kryptowalutowe. Oznacza to, że doradcy nie mogą rekomendować produktów, ale mogą handlować w oparciu o prośby użytkowników.

JPMorgan nadal rozszerza usługi kryptowalutowe

Reklama

Chociaż JPMorgan wcześniej oferował handel kryptowalutami, zastrzegł, którzy klienci mogą brać w nim udział. Do tej pory tylko wybrani klienci z majątkiem prywatnym mogli inwestować w zarządzaną przez JP zabawę Bitcoinami z pomocą NYDIG.

Ta ekspansja następuje po wiadomości, że bank zatrudnia na kilka stanowisk związanych z cyfrową walutą. Wśród ogłoszeń znalazły się oferty pracy dla osób z doświadczeniem w kryptowalutach, szczególnie tych, które znają się na Bitcoinie i Ethereum. W sumie, JPMorgan w czerwcu zamieścił listę 34 otwartych stanowisk związanych z kryptowalutami. Oferty pracy obejmowały od kierowników projektów po inżynierów blockchain.

Miejsca pracy były rozproszone po całym świecie, z niektórymi w Stanach Zjednoczonych, Singapurze i Grecji. Obecnie nie wiadomo, ile z tych stanowisk jest nadal otwartych. Poszukiwanie talentów pokazuje, że JPMorgan poważnie myśli o przyspieszeniu w kierunku technologii blockchain i kryptowalut. Jest to duża zmiana w stosunku do zaledwie kilku lat temu, kiedy JPMorgan był wśród tych, którzy dzielili się negatywnym spojrzeniem na Bitcoina.

BeInCrypto Polska - JP Morgan staje się pierwszym dużym amerykańskim bankiem, który oferuje klientom handel kryptowalutami

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Beincrypto null

Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.


Reklama

Czytaj dalej