Bitcoin (BTC) podtrzymał swój ruch wzrostowy w dniu 22 lipca i zdołał utrzymać się powyżej horyzontalnego obszaru na 31 300 USD.
Dotarł on jednak do opadającej linii oporu, która może spowodować krótkoterminowe odrzucenie przed kontynuacją ruchu wzrostowego.
Po byczej świecy obejmującej z dnia 21 lipca, Bitcoin wzrósł nieznacznie następnego dnia, tworząc kolejną małą świecę wzrostową.
Nadal utrzymuje się powyżej horyzontalnego obszaru wsparcia przy 31 300 USD, który został już odzyskany.
Wskaźniki techniczne pokazują bycze znaki. MACD utworzył dwa wyższe słupki momentum, ale nadal znajduje się poniżej 0. RSI wzrasta i jest prawie powyżej 50. Nachylenie oscylatora stochastycznego stopniowo zmienia się na bycze, ale nie został jeszcze wygenerowany byczy krzyż.
Najbliższym obszarem oporu jest środek zakresu przy 35 900 USD.
Na wykresie sześciogodzinnym widać, że BTC podąża za opadającą linią oporu od dnia 29 czerwca.
Właśnie dotarł do tej linii po raz czwarty.
Linia ta zbiega się również z poziomem oporu przy zniesieniu 0,5 Fib na 32 975 USD. W związku z tym Bitcoin stoi obecnie w obliczu zbieżności tych poziomów oporu.
Na wykresie dwugodzinnym widać pewne oznaki słabości. BTC utworzył formację podwójnego szczytu z dwoma długimi górnymi knotami (czerwona ikona). Oprócz tego RSI i MACD wygenerowały niedźwiedzie dywergencje.
Dlatego możliwe jest, że Bitcoin zostanie odrzucony i spadnie.
W takim przypadku trzy główne poziomy wsparcia znajdowałyby się na 31 530, 31 100 i 30 675 USD. Są to odpow