Reklama
Kurs euro:  4.3
Kurs dolara:  4.02
Kurs funta:  5.09
Kurs franka:  4.49
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.39
Cena ON:  6.39
Cena węgla:  1100
Kurs euro:  4.3
Kurs dolara:  4.02
Kurs funta:  5.09
Kurs franka:  4.49
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.39
Cena ON:  6.39
Cena węgla:  1100

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

euro notowania online

EUR/USD zbliża się do trzymiesięcznego minimum blisko 1,1750 podczas sesji europejskiej. Obawy dotyczące wariantu Delta Covid i gołębie oczekiwania EBC nadal ciąży na parze. DXY lekceważy stopy kapitalizacji Skarbu Państwa, aby zachować większą stabilność przed głosowaniem nad ustawą o infrastrukturze.

Podczas gdy ruchy ożywienia śledziły wzrosty na Wall Street,

głównie ze względu na optymizm w zakresie zarobków i nadzieje na dalsze bodźce, para trzyma cugle, gdy nieszczęścia koronawirusa nasilają się. Prawdopodobnie wyzwaniem dla traderów EUR/USD może być również ostrożny sentyment przed dzisiejszym głosowaniem proceduralnym w sprawie ustawy o wydatkach na infrastrukturę prezydenta USA Joe Bidena oraz czwartkowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego (EBC). Gdzie indziej komentarze zastępczyni sekretarz stanu USA Wendy Sherman również wpływają na nastroje rynkowe, gdyż wyraża ona obawy dotyczące Korei Północnej i Chin podczas trójstronnego spotkania w Tokio.

W tym kontekście rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych odbija od lutowych minimów,

ale indeks dolara amerykańskiego (DXY) pozostaje stabilny przez piąty dzień z rzędu w pobliżu kwietniowego szczytu. Patrząc w przyszłość, jasny kalendarz utrzymuje katalizatory ryzyka na siedzeniu kierowcy. W związku z tym wszelkie pozytywne wiadomości z Senatu USA mogą szczegółowo wpisać się w bessę EUR/USD przed jutrzejszym EBC.

Kurs EUR/USD pozostaje pod presją wewnątrz miesięcznego,

opadającego klina, byczego wzoru, między 1,1825 a 1,1735, ale ostatnie odbicie notowania od kilkudniowego minimum, poparte krótkoterminową linią wsparcia i odzyskiwaniem pośrednich odbić sygnału Momentum.

Czytaj więcej