Reklama
Kurs euro:  4.28
Kurs dolara:  3.96
Kurs funta:  5.03
Kurs franka:  4.33
Dane z Polski:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Bp95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088
Kurs euro:  4.28
Kurs dolara:  3.96
Kurs funta:  5.03
Kurs franka:  4.33
Dane z Polski:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Bp95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Poranne kursy walut – dolar zyskuje na wyższych rentownościach. Sprawdź, po ile dziś euro (EUR), dolar (USD), funt (GBP) i frank (CHF)

Poranne kursy walut – dolar zyskuje na wyższych rentownościach. Sprawdź, po ile dziś euro (EUR), dolar (USD), funt (GBP) i frank (CHF) | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Wzmagają się oczekiwania na podwyżki stóp. W Polsce żyjemy dzisiejszą decyzją RPP, ale globalnie w centrum uwagi jest Fed. Dolar zyskuje na wzroście tych oczekiwań, ale szerokim rynkom to nie zaszkodziło.

Publikowane wczoraj dane makroekonomiczne nie zaskoczyły

Finalne indeksy aktywności w przemyśle pokazały ogólnie solidną koniunkturę odzwierciedlającą wysoką produkcję i zamówienia, ale jednocześnie te same problemy co do tej pory – problemy z częściami, kosztami i nowymi pracownikami. Rynek jednak niespecjalnie patrzył na dane – początek roku to zwykle napływ na rynek nowej gotówki i tym razem oznaczało to dalsze wzrosty na giełdach po obydwu stronach Atlantyku. W USA gwiazdami sesji były – nie po raz pierwszy, Tesla i Apple. Producent samochodów elektrycznych zyskiwał ponad 10% po informacjach o wyższych dostawach aut w czwartym kwartale roku, zaś kapitalizacja Apple przekroczyła 3 biliony dolarów (jest to pierwsza spółka o tak wysokiej kapitalizacji). W efekcie notowania na Wall Street wróciły w okolice ustanowionych w ostatnich dniach grudnia historycznych maksimów.

Tym samym rynkom akcji nie przeszkodziły rosnące rentowności długu, które większy wpływ miały na notowania dolara (pozytywny) i złota (negatywny). Rynek spodziewa się, że Fed podniesie stopy procentowe nie później niż w kwietniu i pojawia się coraz więcej głosów, że będą to 3-4 podwyżki w tym roku.

W Polsce uwaga oczywiście skoncentrowana jest dziś na decyzji RPP

Reklama

– zarówno na samej zmianie stóp, jak i wytłumaczeniu, dlaczego Rada przyspieszyła posiedzenie pierwotnie planowane na 12 stycznia? Na decyzję jednak możemy czekać dość długo, a na wytłumaczenie raczej do jutra, bo na jutro na godzinę 15:00 zaplanowana jest konferencja prezesa Glapińskiego. Złoty miał niezły początek roku, zyskując do euro, ale to może się zmienić jeśli Rada nie podniesie stóp przynajmniej o 50 punktów bazowych (rynek jednak po cichu liczy na większą podwyżkę).

O 8:50 euro kosztuje 4,5837 złotego, dolar 4,0623 złotego, frank 4,4183 złotego, zaś funt 5,4732 złotego.

 

Nota prawna

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Przemysław Kwiecień

Przemysław Kwiecień

Główny Ekonomista X-Trade Brokers. Doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, absolwent UW i London Metropolitan University (tytuł MSc). Najlepszy analityk makroekonomiczny 2014 roku według NBP, Rzeczpospolitej i Parkietu. Wielokrotnie w czołówce rankingów prognoz walutowych agencji Bloomberg.

Autora możesz obserwować na LINKEDIN | TWITTER


Tematy

dolar amerykański aktualny kurs funta ile kosztuje dolar ile za dolara 1 dolar po ile dolar kurs dolara amerykańskiego kurs funta brytyjskiego kurs franka szwajcarskiego kurs usdpln dolar kurs euro kurs jaki kurs dolara cena funta kurs funta szterlinga jaki jest kurs euro kurs euro prognoza kurs dolara prognozy cena funta brytyjskiego jaki jest kurs dolara kurs funta prognozy kurs funta wykres notowania franka szwajcarskiego dolar ile to zł co z kursem dolara 1 dolar ile to zł kurs euro nbp aktualny kurs euro po ile jest dolar kursy funta kurs dolara nbp prognozy funta kurs funta prognoza kurs funta nbp prognoza funta kurs funta sprzedaż kurs funta online aktualny kurs funta brytyjskiego kurs franka szwajcarskiego nbp cena franka szwajcarskiego kurs franka szwajcarskiego prognozy kurs funta angielskiegokurs funta kantory kurs funta na zywo kurs franka szwajcarskiego wykres franka szwajcarskiego kurs funta cinkciarz znak funta kurs euro kiedy wzrośnie faktura w euro jaki kurs jaki jest kurs euro na dzien dzisiejszy stooq pl eurpln eurpln x eurpln stooq stooq eurpln eurpln live jaki jest kurs franka szwajcarskiego kurs franka szwajcarskiego onet eurpln bloomberg eurpln investing eurpln prognoza kursu funta jaki będzie kurs eurocena franka szwajcarskiego w kantorach aktualny kurs franka szwajcarskiego kurs franka szwajcarskiego dzisiaj kurs franka szwajcarskiego wykres 10 lat prognoza franka szwajcarskiego kurs franka szwajcarskiego wykres 20 lat prognozy franka szwajcarskiego stooq.pl eurpln eurpln nbp kurs funta brytyjskiego dzisiaj usdpln stooq stooq usdpln usdpln x usdpln bankier stooq.pl usdpln usdpln nbp usdpln site:stooq.pl usdpln live stoqq usdpln prognoza usdpln 40 usdpln usdpln forecast kurs usdpln nbp stooq.com usdpln usdpln biznesradar usdpln investing bloomberg usdpln kurs funta pln nbp eurpln reuters eurpln kurs funta na zł usdpln stoq
Reklama

Czytaj dalej