W momencie gdy inflacja przyspiesza, ceny na sklepowych półkach nieustannie pną się w górę, a banki centralne zaostrzają swoją politykę monetarną - warto wiedzieć jak zadbać o swoje pieniądze. Ceny surowców w ostatnich dniach korygują ale na początku czerwca wycena Commodity Research Bureau Index testowała poziomy nie widziane od blisko dekady. Tymczasem rynki akcji gwałtownie zanurkowały w reakcji na ostatnie podwyżki stóp procentowych. Gdzie zatem chronić się przed inflacją?
W czerwcu inwestorzy byli świadkami największej od blisko trzydziestu lat podwyżki stóp procentowych amerykańskiej Rezerwy Federalnej, a jak wskazują analitycy - w lipcu Fed podniesie stopy o kolejne 75 pb. Jednocześnie, S&P 500 znalazło się już ponad 22% poniżej szczytów z początku roku, wchodząc tym sposobem w techniczną recesję. Pomimo silnej wyprzedaży na giełdowych parkietach, sentymenty rynkowe w Polsce i na świecie wskazują na ekstremalny strach panujący wśród inwestorów. Z kolei w mediach coraz częściej słyszy się o wysokiej inflacji, spowolnieniu gospodarczym, a nawet stagflacji - zjawisku ekonomicznym będącym połączeniem wysokich cen i stagnacji w gospodarce. Jak w takim środowisku zadbać o swoje finanse?
Gdzie chronić się przed inflacją? Weź udział w bezpłatnym webinarium
W czwartek, 23 czerwca o godzinie 19:00 analityk XTB, Michał Stajniak poprowadzi bezpłatne webinarium na temat aktualnej sytuacji rynkowej, próbując znaleźć odpowiedź na tytułowe pytanie - gdzie chronić się przed inflacją? W trakcie spotkania omówione zostaną najnowsze prognozy ekonomistów na temat poziomu inflacji czy przyszłych działań głównych banków centralnych, a także scenariusze dla rynku surowców. Prowadzący udzieli również odpowiedzi na pytania o szanse na kontynuację odbicia na najważniejszych indeksach giełdowych czy możliwość spadku cen ropy naftowej.
Jeżeli nie możesz uczestniczyć w webinarium na żywo, rejestrując się otrzymasz dostęp do nagrania, które pozostanie pod tym samym linkiem!
Kim jest Michał Stajniak?
Preferuje analizę fundamentalną rynków surowcowych, posiłkując się również czynnikami rynkowymi oraz analizą techniczną. Analizuje szerokie spektrum rynków surowcowych, od energetycznych po rynki rolne, zahaczając również o nietypowe rynki, takie jak pozwolenia na emisję CO2, rudy żelaza oraz mleko w proszku. Jednocześnie wykorzystuje sytuację na rynkach surowcowych w analizie walut silnie uzależnionych od ich cen.
Komentarze
Sortuj według: Najistotniejsze
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję