Ethereum (ETH) stracił wzrostowy impet - jednak sentyment rynkowy deklasuje kryptowalutowych niedźwiedzi! Komentarz rynkowy

Wczoraj odbyła się kolejna pozytywna sesja na europejskich giełdach, w jej trakcie DAX, Stoxx600 i FTSE250 ustanowiły nowe rekordy, a FTSE100 spadł, kiedy spora liczba blue chipów odcięła dywidendy od kursów. Dow i S&P500 również odnotowały nowe rekordy wraz z bardziej emocjonującym niż zakładano raportem PPI z USA za lipiec, który osiągnął poziom 7,8%, co stanowiło wzrost o 0,6% m/m. Ceny bazowe podskoczyły do 6,2%. Wydaje się, że gwałtowny wzrost lipcowego PPI nieco zaskoczył rynek po tym, jak ostatni raport dotyczący CPI spełnił oczekiwania analityków. Ta ostra rozbieżność między PPI a CPI zagroziła przejściowej narracji Fedu, nic dziwnego, że rentowność 10-letnich obligacji USA powróciła w tym tygodniu do szczytów.
Mimo zbliżającego się taperingu (zaostrzenia polityki i zmniejszenia się skali zakupów w ramach QE) rynki ciągle czują się komfortowo, ale wszystko może się zmienić, kiedy zostanie poruszony temat podwyżek stóp procentowych. Rynki azjatyckie, które w tym tygodniu pozostały w tyle z powodu obaw związanych z rosnącymi wskaźnikami infekcji i zwiększoną ilością regulacji na rynku chińskim, kończą tydzień mieszaną nutą, podczas gdy giełdy w Europie prawdopodobnie otworzą się wyżej i będą kontynuować wzrosty.
Dzisiejszy dzień będzie bardzo spokojny na froncie danych, jedyne ważne publikacje będą dotyczyć lipcowych cen importowych i eksportowych z USA oraz badania nastrojów konsumenckich Uniwersytetu Michigan. Dolar amerykański umacnia się drugi tydzień z rzędu, a jego dalsza poprawa może doprowadzić do osiągnięcia czteromiesięcznego szczytu i poziomów obserwowanych w listopadzie ubiegłego roku. Funt notował rozczarowujący tydzień, pomimo potwierdzenia, że brytyjska gospodarka mocno się odbiła w II kw. Najsłabszymi elementami gospodarki Wlk. Brytanii był sektor budowlany oraz produkcja przemysłowa. Wydaje się, że to nierówne ożywienie będzie kontynuowane w III kwartale.
EURUSD – znalazł wsparcie na marcowych minimach przy 1,1704, co może wywołać odbicie. Przełamanie powyżej 1,1770, pozwoli na powrót do 1,1830, a spadek poniżej 1,1700 otwiera perspektywę ruchu w kierunku dołków z listopada w okolicy 1,1603.
GBPUSD – znajduje się pod presją, najbliższe, dość słabe wsparcie znajduje się na 1,3800. Ruch wykresu może się zatrzymać przy 1,3780 albo 1,3720, obecnie opór jest na 1,3920.
EURGBP – znalazł wsparcie na poziomie 0,8450, ale o zatrzymaniu spadków będzie świadczyć dopiero powrót powyżej 0,8510. Utrzymanie się poniżej 0,8510 będzie przemawiać za ponownym testem dołków z 2020 r. przy 0,8280.
USDJPY – znalazł wsparcie w okolicy 110,20, ale dopiero ruch przez 110,80 ponownie otworzy drogę do lipcowych szczytów. Spadek poniżej 110,00 będzie sygnalizować powrót do kluczowego wsparcia - 109,80.
FTSE100 – prawdopodobnie otworzy się 12 punktów niżej, na poziomie 7205.
DAX – oczekuje się otwarcia 11 punktów wyżej, na poziomie 15948.
CAC40 – możliwe otwarcie 3 punkty wyżej, na poziomie 6885.
Germany 30 – pomimo nowych historycznych rekordów (a może właśnie przez nie) wśród posiadaczy otwartych pozycji na kontraktach CFD na niemiecki indeks DAX przeważają spadkowe nastroje. Pozycje krótkie stanowią obecnie 87% wartości i posiada je 74% klientów aktywnych na tym rynku.
CMC USD Index – większość klientów CMC Markets oczekuje aprecjacji amerykańskiej waluty. Na indeksie USD, reprezentującym siłę dolara względem ośmiu głównych walut (EUR, JPY, GBP, AUD, CAD, CHF, CNH i SGD) pozycje długie posiada 83% klientów i stanowią one 52% wartości wszystkich pozycji na tym instrumencie.
Ethereum – pomimo, że po dynamicznych wzrostach Ethereum ruch stracił impet, w dalszym ciągu dominują wzrostowe nastroje. Pozycje długie na kontraktach CFD na tę druga pod względem popularności kryptowalutę są w dalszym ciągu w zdecydowanej większości. Posiada je 87% klientów aktywnych na tym instrumencie i stanowią one 89% wartości wszystkich pozycji.
Komentarze
Sortuj według: Najistotniejsze
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję