Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Dlaczego regulacje dla rynku kryptowalut są niezbędne? Binance: chcemy wyznaczać standardy dla całej branży

|
selectedselectedselected
Dlaczego regulacje dla rynku kryptowalut są niezbędne? Binance: chcemy wyznaczać standardy dla całej branży | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Krypto-giełda Binance otwiera się na współpracę z regulatorami, wprowadzając pakiet zmian zwiększających zgodność działalności z otoczeniem prawnym. Równolegle, globalny oddział Binance zatrudnia inspektora ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy, byłego śledczego kryminalnego Departamentu Skarbu USA. Przedstawiciele spółki zapewniają, że ostatnie decyzje wpisują się w prowadzoną od dłuższego czasu politykę giełdy i poza wzmocnieniem wiarygodności rynku przyniosą pozytywne skutki dla wszystkich jego uczestników.

Rynek kryptowalut, choć ciągle relatywnie młody, stał się częścią gospodarczego mainstreamu. W 2021 roku globalna wartość rynku wyrażana jest już w bilionach dolarów. Kurs BTC - największego kryptoaktywu - od początku br., przez większość czasu utrzymuje się ponad granicą 30 tys. USD, przyciągając dużą liczbę inwestorów - zarówno detalicznych, jak i instytucjonalnych Wg. raportu Binance Global Crypto Index[1], w III kwartale 2020 łączna liczba użytkowników kryptowalut na świecie wyniosła 101 milionów. To aż dwudziestokrotny wzrost na przestrzeni niespełna 4 lat. W świat kryptowalut wchodzą również duże, globalne marki, ostatnio również wykorzystując aktywa takie jak np. NFT czy GameFi.

Wraz z coraz szerszą i bardziej powszechną adaptacją kryptowalut wzrasta potrzeba uregulowania rynku. Binance - wiodąca globalna giełda, podjęła rękawicę i zapowiedziała przeprowadzenie szeregu zmian mających zapewnić zgodność działalności spółki z globalnymi wymogami regulacyjnymi. 

Kryptowaluty z finansowo-technologicznej ciekawostki wyrosły na liczący się globalnie aktyw. Wraz z rozwojem oraz wzrostem wartości, rynek potrzebuje uregulowania dostosowanego do skali jego działalności - komentuje Katarzyna Wabik, Community & Marketing Manager w Binance Poland.

Reklama

Regulacje nie są zjawiskiem negatywnym - to oznaka dojrzewania branży oraz konieczny krok do zaistnienia kryptowalut w globalnym ekosystemie gospodarczym jako jego pełnoprawny element. Binance chce wyznaczać standardy tej transformacji, dlatego podjęliśmy się przeprowadzenia szeregu działań przystosowujących nasze standardy do globalnych oraz lokalnych zasad regulacyjnych - dodaje.

Zapowiadane zmiany na rzecz compliance obejmują m.in. wycofanie się z margin tradingu dla transakcji dokonywanych w euro oraz funcie brytyjskim. Binance ogłosiło również zakończenie oferowania derywatów i kontraktów typu futures na kilku dużych rynkach. Kluczową decyzją jest zmniejszenie limitu wypłat do 0,6 BTC (wcześniej 2 BTC) dla kont, które nie poddały się wzmocnionej weryfikacji KYC. Równolegle trwa uszczelnianie mechanizmów AML i KYC we współpracy z partnerami zewnętrznymi.

Dnia 20.08.2021, na swoim blogu, Binance poinformował z kolei o aktualizacji usług. Dla nowych użytkowników giełdy chcących uzyskać dostęp do dostępnych produktów i usług oznacza to konieczność przejścia przez weryfikację średnio-zaawansowaną. Dotychczasowi klienci, którzy takowej weryfikacji jeszcze nie ukończyli, będą mieli tymczasowo zmienione uprawnienia konta z usługami ograniczonymi do wypłat, anulowania zleceń, zamykania pozycji i realizacji

Jako wiodąca, światowa krypto-giełda mamy świadomość, że nasze decyzje mają przełożenie na kształt globalnego rynku. Poprzez uszczelnianie procedur weryfikacyjnych i antyfraudowych chcemy przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników krypto-przestrzeni - tłumaczy Wabik.

Otwarcie się na współpracę z podmiotami regulacyjnymi sprawi, że rynek kryptowalutowy wkroczy w nowy etap i zbliży się do tradycyjnych sektorów gospodarczych darzonych przez społeczeństwo pełnym zaufaniem. Dla nas jako Binance zmiany oznaczają krok naprzód w kierunku naszego nadrzędnego celu operacyjnego, czyli uzyskania oraz utrzymania licencji wszędzie, gdzie prowadzimy działalność - dodaje.

Reklama

Ważną decyzją w kontekście kształtowania rynku kryptowalut jest również zatrudnienie przez Binance nowego globalnego inspektora ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy. Greg Manohan - bo o nim mowa - jest byłym śledczym kryminalnym Departamentu Skarbu USA, pracującym w przeszłości dla agencji federalnej Internal Revenue Service.

Przedstawiciele Binance zapewniają, że podjęte kroki wpisują się w ogólny kierunek działań na rzecz compliance prowadzonych od powstania spółki w 2017 roku. CEO Binance - Changpeng Zhao w oficjalnym liście otwartym przytacza przykład rozwoju międzynarodowego zespołu ds. zgodności, który od ubiegłego roku powiększył się on o 500 proc. O dostosowywaniu się giełdy do wymogów otoczenia regulacyjno-prawnego świadczy również nawiązanie partnerstw z podmiotami zewnętrznymi (tj. CipherTrace, Elliptic, TRM, Refinitiv, Jumio, Onfido) w zakresie technologii kontroli i regulacji.[2]

  1. https://research.binance.com/static/pdf/Global_Crypto_Index_2021.pdf

  2. https://www.binance.com/pl/blog/421499824684902301/List-od-Naszego-CEO-Przemy%C5%9Blenia-na-Temat-Post%C4%99p%C3%B3w-i-Nadchodz%C4%85cej-Przysz%C5%82o%C5%9Bci

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw.


Tematy

polska giełda kryptowalut inwestycja w kryptowaluty gdzie kupić kryptowaluty kurs kryptowalut jak inwestowac w kryptowaluty inwestowanie w kryptowaluty kursy kryptowalut wiadomości superwizjer kryptowaluty kryptowaluty co to kryptowaluty kursy jak kopać kryptowaluty kryptowaluty tekst podatek od kryptowalut podatek od kryptowalut 2019 podatek od kryptowalut 2020 kopanie kryptowalut notowania kryptowalut kryptowaluty kurs wykop kryptowaluty kryptowaluty podatek darmowe kryptowaluty jak kupić kryptowaluty kryptowaluty opinie kryptowaluty giełda kryptowaluty forum kryptowaluty jak zarobić kryptowaluty wykop co to są kryptowaluty revolut kryptowaluty najlepsze kryptowaluty w jakie kryptowaluty inwestować kryptowaluty notowania jak kupować kryptowaluty kryptowaluty bitcoin wiadomości kryptowaluty najpopularniejsze kryptowaluty jak zacząć kopać kryptowaluty kryptowaluty ranking ceny kryptowalut giełdy kryptowalut kalkulator kryptowalut kryptowalut koparka kryptowalut koparki kryptowalut ranking kryptowalut program do kopania kryptowalut kopalnia kryptowalut polskie giełdy kryptowalut koparka do kryptowalut kopalnie kryptowalut na czym polega kopanie kryptowalut portfele kryptowalut cena kryptowalut kursy kryptowalut wykres kupno kryptowalut przelicznik kryptowalut portfel do wszystkich kryptowalut ranking giełd kryptowalut kryptowaluty prognozy taconafide kryptowaluty kryptowaluty ethereum xtb kryptowaluty podatek kryptowaluty airdrop kryptowalutyInformacje binance opinie binance pl binance login binance prowizje binance exchange binance giełda binance api giełda binance binance dex kryptowaluty 2019 kryptowaluty taconafide podatek od kryptowalut 2021 kryptowaluty o co chodzi nowe kryptowaluty 2021 najlepsza giełda kryptowalut binance smart chain binance czy bitbay binance logowanie binance prowizja binance support kryptowaluty książka pit kryptowaluty binance fees binance jersey binance hacked binance app binance bot binance weryfikacja btc binance binance rejestracja
Reklama

Czytaj dalej