Reklama
WIG83 116,29-0,18%
WIG202 464,05-0,52%
EUR / PLN4,31-0,07%
USD / PLN3,97-0,05%
CHF / PLN4,51-0,06%
GBP / PLN5,03-0,08%
EUR / USD1,09+0,00%
DAX17 423,23+0,02%
FT-SE7 684,30-0,29%
CAC 407 929,82-0,46%
DJI39 069,23-0,16%
S&P 5005 069,53-0,38%
ROPA BRENT82,65+1,11%
ROPA WTI77,74+0,18%
ZŁOTO2 033,56+0,12%
SREBRO22,54+0,04%

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

binance rejestracja

Krypto-giełda Binance otwiera się na współpracę z regulatorami, wprowadzając pakiet zmian zwiększających zgodność działalności z otoczeniem prawnym. Równolegle, globalny oddział Binance zatrudnia inspektora ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy, byłego śledczego kryminalnego Departamentu Skarbu USA. Przedstawiciele spółki zapewniają, że ostatnie decyzje wpisują się w prowadzoną od dłuższego czasu politykę giełdy i poza wzmocnieniem wiarygodności rynku przyniosą pozytywne skutki dla wszystkich jego uczestników.

Rynek kryptowalut, choć ciągle relatywnie młody, stał się częścią gospodarczego mainstreamu. W 2021 roku globalna wartość rynku wyrażana jest już w bilionach dolarów. Kurs BTC - największego kryptoaktywu - od początku br., przez większość czasu utrzymuje się ponad granicą 30 tys. USD, przyciągając dużą liczbę inwestorów - zarówno detalicznych, jak i instytucjonalnych Wg. raportu Binance Global Crypto Index[1], w III kwartale 2020 łączna liczba użytkowników kryptowalut na świecie wyniosła 101 milionów. To aż dwudziestokrotny wzrost na przestrzeni niespełna 4 lat. W świat kryptowalut wchodzą również duże, globalne marki, ostatnio również wykorzystując aktywa takie jak np. NFT czy GameFi.

Wraz z coraz szerszą i bardziej powszechną adaptacją kryptowalut wzrasta potrzeba uregulowania rynku. Binance - wiodąca globalna giełda, podjęła rękawicę i zapowiedziała przeprowadzenie szeregu zmian mających zapewnić zgodność działalności spółki z globalnymi wymogami regulacyjnymi. 

Kryptowaluty z finansowo-technologicznej ciekawostki wyrosły na liczący się globalnie aktyw. Wraz z rozwojem oraz wzrostem wartości, rynek potrzebuje uregulowania dostosowanego do skali jego działalności - komentuje Katarzyna Wabik, Community & Marketing Manager w Binance Poland.

Reklama

Regulacje nie są zjawiskiem negatywnym - to oznaka dojrzewania branży oraz konieczny krok do zaistnienia kryptowalut w globalnym ekosystemie gospodarczym jako jego pełnoprawny element. Binance chce wyznaczać standardy tej transformacji, dlatego podjęliśmy się przeprowadzenia szeregu działań przystosowujących nasze standardy do globalnych oraz lokalnych zasad regulacyjnych - dodaje.

Zapowiadane zmiany na rzecz compliance obejmują m.in. wycofanie się z margin tradingu dla transakcji dokonywanych w euro oraz funcie brytyjskim. Binance ogłosiło również zakończenie oferowania derywatów i kontraktów typu futures na kilku dużych rynkach. Kluczową decyzją jest zmniejszenie limitu wypłat do 0,6 BTC (wcześniej 2 BTC) dla kont, które nie poddały się wzmocnionej weryfikacji KYC. Równolegle trwa uszczelnianie mechanizmów AML i KYC we współpracy z partnerami zewnętrznymi.

Dnia 20.08.2021, na swoim blogu, Binance poinformował z kolei o aktualizacji usług. Dla nowych użytkowników giełdy chcących uzyskać dostęp do dostępnych produktów i usług oznacza to konieczność przejścia przez weryfikację średnio-zaawansowaną. Dotychczasowi klienci, którzy takowej weryfikacji jeszcze nie ukończyli, będą mieli tymczasowo zmienione uprawnienia konta z usługami ograniczonymi do wypłat, anulowania zleceń, zamykania pozycji i realizacji

Jako wiodąca, światowa krypto-giełda mamy świadomość, że nasze decyzje mają przełożenie na kształt globalnego rynku. Poprzez uszczelnianie procedur weryfikacyjnych i antyfraudowych chcemy przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników krypto-przestrzeni - tłumaczy Wabik.

Otwarcie się na współpracę z podmiotami regulacyjnymi sprawi, że rynek kryptowalutowy wkroczy w nowy etap i zbliży się do tradycyjnych sektorów gospodarczych darzonych przez społeczeństwo pełnym zaufaniem. Dla nas jako Binance zmiany oznaczają krok naprzód w kierunku naszego nadrzędnego celu operacyjnego, czyli uzyskania oraz utrzymania licencji wszędzie, gdzie prowadzimy działalność - dodaje.

Reklama

Ważną decyzją w kontekście kształtowania rynku kryptowalut jest również zatrudnienie przez Binance nowego globalnego inspektora ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy. Greg Manohan - bo o nim mowa - jest byłym śledczym kryminalnym Departamentu Skarbu USA, pracującym w przeszłości dla agencji federalnej Internal Revenue Service.

Przedstawiciele Binance zapewniają, że podjęte kroki wpisują się w ogólny kierunek działań na rzecz compliance prowadzonych od powstania spółki w 2017 roku. CEO Binance - Changpeng Zhao w oficjalnym liście otwartym przytacza przykład rozwoju międzynarodowego zespołu ds. zgodności, który od ubiegłego roku powiększył się on o 500 proc. O dostosowywaniu się giełdy do wymogów otoczenia regulacyjno-prawnego świadczy również nawiązanie partnerstw z podmiotami zewnętrznymi (tj. CipherTrace, Elliptic, TRM, Refinitiv, Jumio, Onfido) w zakresie technologii kontroli i regulacji.[2]

  1. https://research.binance.com/static/pdf/Global_Crypto_Index_2021.pdf

  2. https://www.binance.com/pl/blog/421499824684902301/List-od-Naszego-CEO-Przemy%C5%9Blenia-na-Temat-Post%C4%99p%C3%B3w-i-Nadchodz%C4%85cej-Przysz%C5%82o%C5%9Bci

Czytaj więcej