Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Core Scientific ogłasza debiut giełdowy w ramach transakcji SPAC

Core Scientific ogłasza debiut giełdowy w ramach transakcji SPAC | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Po połączeniu się z Power & Digital Infrastructure Acquisitions Corp., Core Scientific wchodzi na Nasdaq poprzez transakcję SPAC.

Jedna z największych północnoamerykańskich firm zajmujących się wydobyciem BTC, Core Scientific, wchodzi na giełdę Nasdaq. Notowanie odbędzie się poprzez połączenie z Power & Digital Infrastructure Acquisition Corp. Transakcja wycenia wartość kopalni kryptowalut na 4,3 miliarda dolarów. Połączona firma ma nosić nazwę Core Scientific Inc.

Fuzja pozwoli Core Scientific nie tylko wydobywać cyfrowe aktywa, ale także rozwijać inne usługi blockchain na dużą skalę i przy niższych kosztach. Czysta i odnawialna energia jest również czymś, na czym górnicy będą się nadal koncentrować, ponieważ obecna działalność jest w 100% neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Celem jest pozostanie na tym poziomie, ponieważ firma nadal rozwija się w Stanach Zjednoczonych w Północnej Dakocie, Północnej Karolinie, Georgii i Kentucky.

Szczegóły transakcji

Według Core Scientific, operacja do tej pory w II kwartale wydobyła 928 BTC. Przewiduje się, że do 2022 roku przychody przekroczą 1 miliard dolarów. Kopalnia stwierdziła również, że na koniec roku będzie miała szacowaną moc ponad 500 megawatów. Moc jest dostarczana przez kilka dedykowanych obiektów strategicznie zlokalizowanych w różnych regionach Stanów Zjednoczonych.

Reklama

Oczekuje się, że fuzja przyniesie Core Scientific ponad 300 mln dolarów wpływów gotówkowych w momencie finalizacji. Wszystko to po odliczeniu kosztów i przy założeniu braku wykupu akcji przez dotychczasowych udziałowców Power & Digital Infrastructure Acquisition Corp. (XPDI).

W komunikacie prasowym stwierdzono, że obecni posiadacze akcji Core Scientific zachowają wszystkie swoje udziały w nowo utworzonym połączonym podmiocie. Będą oni posiadać prawie 90% udziałów, a udziałowcy XPDI będą kontrolować około 8% udziałów. 2% wyemitowanych i znajdujących się w obrocie akcji zwykłych będzie własnością sponsora XPDI. W ogłoszeniu możemy przeczytać:

Zarządy Core Scientific i XPDI jednogłośnie zatwierdziły proponowane połączenie, które ma zostać zakończone w czwartym kwartale 2021 r., z zastrzeżeniem, między innymi, zatwierdzenia regulacyjnego, zatwierdzenia przez posiadaczy akcji Core Scientific i XPDI proponowanego połączenia oraz spełnienia lub odstąpienia od innych zwyczajowych warunków zamknięcia.

XPDI złoży później raport w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), który będzie zawierał dodatkowe informacje na temat proponowanej fuzji.

Póki co nie ogłoszono, pod jakim symbolem będzie funkcjonować, ani kiedy rozpocznie się handel.

Reklama

BeInCrypto Polska - Core Scientific ogłasza debiut giełdowy w ramach transakcji SPAC

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Beincrypto null

Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.


Reklama

Czytaj dalej