Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

kurs dolara co dalej

Miniony tydzień złoty względem euro zakończył na poziomie niemal 4,59, lokując się bliżej górnego przedziału konsolidacji 4,55-4,60. Polska waluta pozostawała pod presją sprzedających, na co wpływ miał wzrost awersji do ryzyka, a także łagodna w porównaniu z innymi bankami centralnymi regionu retoryka krajowej Rady Polityki Pieniężnej.

 

 

Zmiany na rynku walutowym! Kurs amerykańskiego dolara może pozostawić daleko w tyle polskiego złotego. Sprawdź [EURPLN, USDPLN, CHFPLN, 10YDE] - 1Zmiany na rynku walutowym! Kurs amerykańskiego dolara może pozostawić daleko w tyle polskiego złotego. Sprawdź [EURPLN, USDPLN, CHFPLN, 10YDE] - 1

 

Reklama

 

Notowaniom złotego nie pomaga też mocniejszy dolar będący efektem nasilających się oczekiwań na szybszy początek wygaszania przez Fed programu skupu aktywów. Publikowane w minionym tygodniu dane z krajowej gospodarki, choć zaskakiwały negatywnie nie miały istotnego wpływu na nastroje rynkowe.

 

 

Beneficjantem podwyższonej awersji do ryzyka był amerykański dolar i frank szwajcarski, które zwyczajowo zyskują na wartości w warunkach podwyższonej niepewności. W ubiegłym tygodniu kurs USD/PLN przełamał techniczny opór na poziomie 3,91 i obecnie notowany jest na poziomie najwyższym od początku kwietnia br. Natomiast kurs CHF/PLN zwyżkował do niema 4,29, poziomu najwyższego od listopada ub. roku.

Reklama

 

USD/PLN

Kształtowanie się kursu USD/PLN w tym tygodniu będzie pochodną zmian eurodolara. W minionym tygodniu kurs USD/PLN przełamał silny opór na poziomie 3,91 i nie można wykluczyć dalszego umocnienia amerykańskiej waluty, która zyskuje na wartości na fali oczekiwań co do polityki Fed oraz zwiększonej awersji do ryzyka.

 

Zmiany na rynku walutowym! Kurs amerykańskiego dolara może pozostawić daleko w tyle polskiego złotego. Sprawdź [EURPLN, USDPLN, CHFPLN, 10YDE] - 2Zmiany na rynku walutowym! Kurs amerykańskiego dolara może pozostawić daleko w tyle polskiego złotego. Sprawdź [EURPLN, USDPLN, CHFPLN, 10YDE] - 2

 

Nasze oczekiwania na nadchodzący tydzień - rynek obligacji - 10Y DE (%)

Kalendarium publikacji danych makroekonomicznych ze strefy euro jest w tym tygodniu ubogie, a główne dane tego tygodnia, tj. wstępne odczyty indeksów PMI zostały już podane i nie miały istotnego wpływu na nastroje rynkowe.

Reklama

 

URL Artykułu

 

Te pozostawać będą pod wpływem wydarzeń na rynku US Treasuries,

gdzie możliwe są zwyżki rentowności. Ich przełożenie na rynek europejski będzie jednak mniejsze ze względu na spodziewaną kontynuację ultra-łagodnej polityki pieniężnej przez Europejski Bank Centralny, w przeciwieństwie do Fed-u, który prawdopodobnie szybciej niż oczekiwano zacznie ograniczać program skupu aktywów.

Zmiany na rynku walutowym! Kurs amerykańskiego dolara może pozostawić daleko w tyle polskiego złotego. Sprawdź [EURPLN, USDPLN, CHFPLN, 10YDE] - 3Zmiany na rynku walutowym! Kurs amerykańskiego dolara może pozostawić daleko w tyle polskiego złotego. Sprawdź [EURPLN, USDPLN, CHFPLN, 10YDE] - 3

Czytaj więcej