Reklama
Kurs euro:  4.37
Kurs dolara:  4.09
Kurs funta:  5.18
Kurs franka:  4.59
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088
Kurs euro:  4.37
Kurs dolara:  4.09
Kurs funta:  5.18
Kurs franka:  4.59
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kurs dolara (USD) zyskuje na wartości. Waluty Antypodów (AUD, NZD) oraz korony skandynawskie (NOK, SEK) pod presją nowej mutacji koronawirusa

|
selectedselectedselected
Kurs dolara (USD) zyskuje na wartości. Waluty Antypodów (AUD, NZD) oraz korony skandynawskie (NOK, SEK) pod presją nowej mutacji koronawirusa | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Wtorek przynosi umocnienie dolara na szerokim rynku, chociaż dynamika zmian nie jest duża. To efekt schłodzenia nastrojów w Azji, która coraz bardziej obawia się ekonomicznych skutków szerzenia się nowej mutacji COVID (wolniejsze i spóźnione ożywienie). Niemniej indeksy na Wall Street pozostają blisko szczytów, a rentowności amerykańskich 10-letnich obligacji powróciły poniżej 1,50 proc. - to może ograniczać perspektywy dalszego umocnienia dolara.

Widać wyraźnie, że rynek czeka na pakiet danych z USA

Dzisiaj po południu mamy dane nt. indeksu zaufania konsumentów Conference Board, ale większe emocje przyniesie dopiero czwartkowy odczyt ISM dla przemysłu i piątkowe dane Departamentu Pracy (jutrzejsze szacunki ADP mają mniejsze znaczenie).

Dzisiaj w grupie G-10 najsłabsze są NOK, oraz Antypody (AUD i NZD). Te ostatnie coraz bardziej dotyka strach przed gospodarczymi skutkami lockdownów, które mogą wymusić rewizję wcześniejszych oczekiwań wobec normalizacji polityki przez banki centralne. Stabilnie zachowują się dzisiaj CHF i JPY, które mogą korzystać na globalnych obawach przed Deltą.

OKIEM ANALITYKA - zyskowne rewizje?

Być może to zasługa sezonu wakacyjnego, gdzie nie ma innych tematów, ale scenariusze wydarzeń oparte o dalszą transmisję mutacji Delta na świecie, wymagają uważniejszego przyjrzenia się pod kątem ciekawego rozegrania inwestycyjnych pomysłów. Beneficjentem kolejnego koronawirusowego zamieszania może okazać się dolar i to głównie kosztem przeformatowania strategii reflacyjnej. Innymi słowy, waluty tych krajów wobec których były i są duże oczekiwania na szybszą normalizację polityki monetarnej mogą najbardziej stracić.

Dlaczego?

Reklama

Odsetek zaszczepionej populacji jest tam często niski, co może za chwilę doprowadzić do konieczności przywracania pandemicznych obostrzeń i negatywnie zaznaczy się w oczekiwaniach, co do ożywienia gospodarek i tym samym może skłonić decydentów do opóźnień planowanych wcześniej decyzji o podwyżkach stóp. W przestrzeni G-10 taki scenariusz zaczyna być już udziałem walut Antypodów, oraz koron skandynawskich.

Nota prawna

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Marek Rogalski

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Autora możesz obserwować na LINKEDIN TWITTER


Reklama

Czytaj dalej